Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

Honzeek95

Připadlo mi to spíše jako komedie. Místy jsem se bavil výborně, ale druhá polovina filmu mě moc nezaujala. A taky mě mrzí, že jsem neviděl ty "nadlidi", kteří Butche se Sundancem půlku filmu pronásledovali, osud a vývoj postavy Katharine Ross mi rovněž přišel podivný. Myšlenka dobrá, ale připadne mi to těžce nedotažené a mrzí mě, že film je zaměřen čistě jen na dvě hlavní postavy a vůči ostatním postavám je slepý.. ()

vander19

Výborný western, ale taký trošku inak rezaný ako obvyklé vecičky vydávané v tých rokoch. Predovšetkým je dosť odlišná hudba. Nie je to to klasické, zvuky divokého západu sú tu hudobne vyľadené odlišným žánrom, ale napriek tomu si myslím, že Bachard odviedol skvelú prácu. Vôbec som nečítal obsah, takže pred začatím sledovania som ani nemal potuchy do čoho sa vôbec púšťam. Ale potešilo. Banditov ja mám rád a dvojici Newman, Redford to náramne klapalo. Rýchly mladík + skúsený vodca skupiny si hneď získali moje sympatie. A tie sa zvyšovali hlavne vtipnými hláškami. Niektoré z úst Butcha Cassidyho mi prišli tak priame a trefné, že som sa väžne začal rehotať. Dej aj scenár sú svižné takže film príjemne prebieha a lúbila sa mi aj zmena lokácií v akých sa vlastne to všetko odohralo resp. kde to bolo situované. ()

angloumene

Dnes už kultovní western, který současného diváka dokáže okouzlit zejména svým tak nějak minimalistickým pojetím. Spolu s trochou humoru a napětí nabízí plnohodnotnou zábavu pro nedělní večer :) Přesto mi v rámci těchto dobře vyvážených ingrediencí chyběla špetka osobního kouzla a tak mi Butch ani Sundance nedokázali přirůst k srdci. Celkově 72 %. ()

Rozjimatel

"Ah, you're wasting your time. They can't track us over rock." "Tell them that."     Kriminálna dráma s prvkami westernu nakrútená podľa skutočných udalostí, zaradená v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Z diela vanie vôňa vzrušujúceho dobrodružstva v malebnej scenérii rozľahlej prérie a zároveň z neho krásne dýcha atmosféra doby na prelome storočí (pekné využitie prostriedkov, ako sú dobový film, dobové fotografie, dobová móda, či dobová hudba). Výborná je aj filmová hudba Burta Bacharacha, hlavne moja obľúbená skladba "South American Getaway" alias "Dabada". Na záver som si nechal to najpodstatnejšie, a to výborne napísané tri hlavné postavy so skvelou vzájomnou chémiou, navyše vynikajúco stvárnené hereckými esami - o Paulovi Newmanovi (Butch) a Robertovi Redfordovi (Kid) sa snáď ani baviť nemusíme, no a Katharine Ross (Etta) s hlbokými očami a silným vyžarovaním mala po takých dvoch filmoch, akými boli The Graduate (1967) a tento, našliapnuté na skvelú kariéru a dosť ma prekvapuje, že sa už potom veľmi nepresadila.     "Did you say they were hired permanent?" "No, just until they kill you." ()

Spectre

Tento film je veľmi zvláštne, pomerne minimalisticky natočený. Režisérov štýl je celkom originálny, na veľa veciach by som tipoval dátum výroby určite novší. Pridajme k tomu dvoch sympaťákov v hlavnej úlohe a skutočne dojímavý záver, tak nám z toho vylezie jeden z tých filmov, ktoré majú v dejinách kinematografie svoje pevné miesto na vrchole slávy. 5* ()

ekomo

Napínavá, dobrodružná westernowka ve stylu komedie. Paul Newman jako ostřílený šéf bandy vykrádající poštovní vlaky, Robert Redford jako vynikající pistolník, který se umí trefit do čehokoli. Prostě parádní dvojka, která spolu musí zaručeně něco zajímavého prožít. Skvělá hudba, která umí přitáhnout, úsměvné výborné herecké výkony dvou mých oblíbených herců. Ideální možnost, jak zaútočit na první desítku nejlepších filmů všech dob. ()

fastum

Klasika, na kterou sem se tak těšil, že jsem byl nakonec i trochu zklamán skrz předlouhé cestovatelské scény. Naštěstí charizmatické duo Newman-Redford vše zachraňují nejenom vtipnými hláškami. ()

Bennyman

Parádní western. Doteď byl můj nejoblíbenější Nesmiřitelní. Ale od teď se to asi změní. Skvělí herci v hlavní roli, místy i dost vtipný. Na rok 1969 suprová kamera. Zápory sem snad ani nenašel. ()

Se7enteen

6/10 Nebejt parádních závěrečných dvaceti minut, moje hodnocení by bylo nižší. Celý film mi jinak přijde až právě na vynikající konec dosti zdlouhavý a uspávačný.. ()

Delaney

Westerny nemusim, ale Newman a Redford byli super dvojka, že jsem během filmu úplně zapomněl na to jak westerny nenávidim:) 90% ()

conery1

" Zasa sa chystáte prepadnúť vlak ? Došli mi prachy. Ako je to možné Butch ? Fakt neviem. Celý život driem ako blázon, a nemám ani deravý groš." Sladko trpký príbeh o dvojici, ktorá okrem kradnutia nič iné nevedela, alebo lepšie povedané nechcela vedieť. Pri takejto činnosti platí dvakrát, že tak dlho sa s krčahom chodí po vodu, až kým sa nerozbije. ()

gocatgo

"Už jsem myslel, že jsme v průšvihu." Tenhle konec si budu pamatovat do konce života. Nejklasikovatější klasika s dvojicí herců, kterou si fakt vážím. Dva kamarádi - nekamarádi, trocha sarkasmu, špetka poetiky. Nevidím jedinou věc, kterou bych chtěl změnit. ()

Vejrrr

A nikdy neumřeli . . . A tak, jak pan režisér Hill zamýšlel, budou tihle dva chlapíci navždy nejobávanějšími desperáty celého východu... Nebo při nejmenším - nejmilovanějšími... ()

Ollie235

Film, díky kterému jsem si vcelku oblíbil westerny a zařadil je do žánrů, na které se čas od času rád podívám. Redford s Newmanem vytvořili fantastickou dvojici, tak dokonalou, že mě lepší ani nenapadá. A ač to byli zloději, člověk jim tak nějak automaticky drží palce při jejich útěku před spravedlností, která je díky famóznímu konci de facto nikdy nedostihne. ()

simply

Úžasný film, podle mě spíš western s hodně komediálními prvky nebo možná rovnou komedie. Newman a Redford jsou tady fantastičtí... ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)