Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

Stíba

Docela mi tu chybí nějaká pevnější kostra, film si prostě jen tak začne a někudy jde. Stejně tak nějaká výraznější scéna, která by dala filmu trchu nerovnoměrný spád. Hlavní hrdinové sou samozřejmě perfektní (někdy to s tím perfektcionismem snad až přehánějí :-) ) ale to snad ani nemohlo být jinak. Celkově mi to i přesto nepřijde jako nikterak výrazně vyjímečný western, leč samozřejmě má své nesporné kvality. Závěrem tedy alespoň musím vyzdvihnout konec, to se zkrátka dnes už nevidí. ()

Mimo83

Úžasná chémia ústrednej dvojky, krásne lokácie, všetko to podfarbené dobrou hudbou a výnimočný film je na svete! Nádhera! ()

dandislav1991

scéna na kole, nebo závěrečná přestřelka byly pomyslnou třešničkou na dortu jinak velice povedeného snímku, myslím, že se jedna o jeden z TOP 5 westernů ()

Dr.Cilka

Mne sa tento film zda dost precenovany. Okrem nespochybnitelneho sarmu a vtipu oboch hlavnych hrdinov mi nepripada nicim vynimocny. Scenar mi pripada dost nudny a niektore pasaze by som z filmu kludne vypustil. Hoci western nie je mojim oblubenym zanrom a nevidel som ich asi viac nez 20, urcite by som nasiel medzi nimi lepsie. ()

kabel

Skvělý film s hvězdnou hereckou dvojkou, Newman/Redford - sympatičtější bandity nikde jinde nenajdete. Zajímavé komentáře:golfista,Lima,Cival ()

Joppo88

Keďže nepatrím medzi milovníkov westernu, a tento nebol ani zďaleka taký dobrý ako Vtedy na západe, alebo Dobrý, Zlý a Škaredý... Nemohol som inak... Čo ma ale bavilo bolo cca 30 posledných minút... Neviem prečo je tento film tak vysoko... ()

Biopler

Dvaja modrookí sympaťáci pohodovo lúpia a nič sa im navonok nemôže stať. Až pokým sa im v pätách neobjaví šestica prenasledovateľov. Prvá polovica je výborná + okorenená muzikálovo výborným číslom na bicykli, vynáleze tej doby :) Avšak druhá polka až taká bezva nie je, navyše počas celého filmu sa mi zdal výkonovo Redford ďaleko pred kolegom Newmanom. Nádherné scenérie vyvolávajú úžas, réžia je fajn, avšak akosi mi koniec prišiel počudovania hodný. Každopádne je to westernová pohodička, čo čudne zneje, ale je to tak. ()

KafuR

Jeden by si pomalu zvykl, že vrcholy místní TOPky většinou zabírají hloubavé filmy s většinou tak závažným sdělením, že po jeho konci neprodleně musíte dát vášemu bídnému životu nový směr a něco se sebou udělat, aby měl rejža pocit, že to jeho namáhání za něco stálo! V tomto případě se ale jedná o odlehčenou a rádoby zábavnou taškařici z trochu už zkroceného Divokého západu, ve které jde o jeden vlak a dva týpky, kteří mají smůlu na chlápky, které obírají o jejich skromné bohatství, a kteří mají navíc velice zkreslené představy o hospodářské situaci v Bolívii. Je dobré, že konec skončil v nastoleném trendu a nepokoušel se uchvátit nějakým bolívijským moudrem typu "lepší voják na střeše než yankee v bance", protože na podobně závažná sdělení tu máme přece jiné filmy! ()

tranquill

Retro-noir-komediální western s odlehčenou atmosférou a skvělou dvojkou Newman-Redford. Závěrečnou kultovní scénu jistě každý zná, ale nechci spojlovat, každopádně proč a za co.. bylo ve finále paradoxní. ()

Razzor_82

"Kde je ta krásná banka? Tu někdo vykradl. Hm, za krásu se platí!" Newman a Redford v legendárních rolích pistolníků. Z herců plíští charisma a dokonale se navzájem popichují. Dva psanci, kteří umí jenom loupit. Jeden z nejpopulárnějších western. Výprava na divoký západ jako malovaná. Ve finále stylová přestřelka. 8/10 ()

Hpatrik

Newman a Redford patří bezpochyby mezi nejlepší filmové duo všech dob, o tom ostatním ale příliš pozitivního říct nemůžu. Nesedí mi způsob vyprávění a jeho rádoby poetika, decentní zakončení ale cením. ()

Sosak

Ačkoli weternový filmy moc nemusím, tak tenhle plynul celkem svižně. Nějak extra mě to nepobavilo, ale sledovat příběh dvou banditů neurazilo a čas při něm celkem utekl. Možná to bylo tím, že nám ho pouštěla naše americká učitelka o nekonečnou dvouhodinovku angličtiny, která aspoň utekla celkem přijatelně ale i tak se musí nechat, že jde o kvalitně natočený film. ()

Bakemaster

Nádherný Western postavený z většiny času jen na dvou hercích a ještě tak bezvadných:) Líbí se mi, že o jejich pronásledovatelích nevíme celý film ani ň. Skvělá instrumentální scéna na kole a býkem, kde hraje písnička Raindrops Keep Falling On My Head od BJ Thomase, na kterou jsme s přáteli udělali cover a já si ji zazpíval:) a ten závěr je kultovní. ()

kiril

Tenhle skvost světové kinamatografie snad nejde hodnotit jinak něž pěti hvězdičkama... Musel bych dlouze přemýšlet, co tomuhle filmu vytknout a i tak bych asi těžko něco vymyslel. Povinnost pro každého, kdo má rád dobré filmy. A já se skoro až stydím, že jsem ho viděl poprvé až nedávno... ()

spofford

Tak tohle, je podle mne Film. Dokonalá souhra ústřední dvojce, dokonalá kamera lazená do sépiových ostínů, dokonalá píseň.... Zkrátka, nezapomenutelný snímek, který nabídne divákovi vše, co se dá od filmu očekávat. Příběh je velice sympatickým a hraje si s atraktivně zpracovaným tématem. Jsou zde krásně vykreslené postavy, jednotlivé scény jim dávají prostor projevit se - ať už Sundancově nemluvnosti či vůdcovstkým schopnostem Butche Cassidyho. Film dokáže unést svou lehkostí a satyrickým vtipem. Je též napívý, romantický i komediální - divák se u něj zkrátka příjemně baví. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)