Laurent

V první řadě je tento snímek REMAKEM stejnojmeného snímku (Haunting) z roku 1963, který jsem viděl a je mnohokrát lepší (csfd - 87%). Zámek hrůzy není příliš strašidelný na rozdíl od původního Strašení. Do scénáře producenti nastrkali spoustu pitomin. Toto je další z mnoha krásných ukázek toho, jak dokáže Hollywoodská produkce otřesně zbídačit výborné předlohy. ()

kombajn

trapas, trapas, trapas... jestli to měl být horor, tak TRAPAS... a jestli máte rádi horory, pustě si cokoliv jiného včetně Kolji... ()

rakovnik

Slušný duchařský film s několika velice vypjatými a napínavými scénami, v atraktivním prostředí. Možná pro tento žánr filmu až příliš dlouhá stopáž. Zajímavé je velmi dobré obsazení. Každopádně se jedná o jeden z filmů, kde zavřete lidi do baráku (zde ale krásně vyvedeného) a necháte je tam strašit. Ale prostředí tajemného domu je opravdu fantastické a strašidelné...tam bych se bál i bez podivných událostí, které postihnou naše hrdiny. ()

Martin741

Na tomto "horore" sa asi autorsky podielal ziak II. stupna ZS / a to trojkar alebo stvorkar/ lebo len taky je schopny napisat tak infantilny pribeh a rozhovory. 15 % ()

starbrejkr

Tohle je šílenost....první půlka filmu je naprosto špičková, napěti se výborně buduje a stupňuje...ovšem v momentě kdy se začnou hejbat kamenný a ocelový sochy, z bazénku vylejzat vodník, jde kvalita prudce dolů. I horory by v sobě měly mít alespoň nádech realističnosti, ale tady se z toho v druhé půlce stává fraška. ()

DruidKarel

1000. hodnocený film: Film byl v mém hledáčku již hodně dlouhou dobu, až se mi jej nakonec podařilo i shlédnout. Skvělé herecké obsazení věstilo mnoho a já se tak těšil, až jsem to s tou dobrou náladou přepískl. Owen Wilson, Liam Neeson a Catherine Zeta-Jones tomuto filmu dali snad vše ze svého hereckého umu, ale stejně to bylo asi málo. Film má dobrou, ba co víc, skvělou zápletku, kdy se skupinka lidí vydá na osamělé panství, které je opředeno spoustou záhad, aby se zde podrobili zkoušce strachu, kdy bude na nich a jejich myslích prováděn experiment. Celá expozice a prostory filmu vypadají nádherně a jen těžko bych hledal srovnání s něčím podobným. Film se pak i dobře rozjel a já měl skutečně husí kůži po těle, ale závěrečná fáze a silueta ducha v prostěradle myšlenku dokonale zabily a já zase klesl v křesle jako malé kotě ke své kojící mámě. Pro mě to tedy bylo dost velké zklamání, ale i tak dávám 3*, protože zhruba první hodinu jsem se skutenčně moc dobře bavil. 3* ()

C0r0ner

Překvapivě dobré obsazení je umístěno do pochmurného sídla uprostřed ničeho a čeká na smrt. Scénář tedy nic moc. Napětí je však vysoké a drží pozornost diváka celou dobu. Konec je zase naproti tomu poměrně chabý a tak je celkový dojem z filmu přesně poloviční. 50% ()

Wormboy odpad!

Neuveritelne...takmer dve hodiny hrozy pri tomto filme su neporovnatelne s akymkolvek inym zazitkom za posledny velmi dlhy cas. Tvorcom sa skutocne takmer podarilo unudit ma k smrti... ()

carly

ja som sa bála. lenže som to celé tak nejak vôbec nepochopila. nie som si istá, či je chyba vo mne, alebo v scenári. a okrem toho zabili Owena :( ()

Juto

Film sa nevie celkom rozhodnúť, či ide o thriller, psychologickú drámu alebo systematickú ukážku najnovších efektov. 4/10 ()

dr.fish

Ve chvíli, kdy se váš vlastní dům stane pro vás vězením, notabene očistcem, čekáte jen na vysvobození. Majitel zámku, boháč a zároveň bezdětný nešťastný člověk, stal se duchem ve vlastním domě, čekajíc na posledního člena svého rodu, by byl souzen za své hříchy. Horrorová pohádka, tak by se to dalo nazvat. Dokonale vymazlené interiéry, propracované animace, oživlé sochy a obrazy. Pokud se divák chce bavit, popustí uzdu fantazii a nechá vtáhnout do děje, je to super. Pokud se to ale nepovede, je to nuda. Mě se to podařilo, a tak jsem se bavil výborně. 80% ()

otík

Notně nepovedený horor, ve kterém kromě špatných triků i trapného výkonu Liama Neesona zaujme pouze „hezká“ smrt Owena Wilsona a docela slušná kreace Catherine Zety-Jones. ()

Sabrewulf

Celkem mě pobavily nelogické reakce hlavní hrdinky. U obyčejného lomcování klikou je téměř podělaná strachy, zatímco u prvního zjevení ducha ani nehne brvou.... ()

Aargh odpad!

De Bont postupně klesá do filmového bahna. Zámek hrůzy je trapný a nudný; ocení ho maximálne obdivovatelé Catherine Zeta-Jones (mezi které tedy já nepatřím). Jeden bod za slušné trikové záběry. ()

Triple H

Nie, nie, nie. De Bont tu po totálnej sračke Speed 2 potvrdil, že jeho predchádzajúce úspechy boli náhodami. Tento film má byť napínavý a strašidelný. Nie je ani jedným. Liam Neeson film odohral v polospánku a zarobil na ďalšie nájomné. Hrôza. ()

Sokkk_y

Dneska to vidím ne dvě hvězdy. Námět by celkem ušel, ale to zpracování je přece jen horší. Ale zas tak špatně bych to neviděl. Už jen zámek působil zvenku dost strašidelně i za bílého dne, natož strávit několik nocí uvnitř. Nádherný interiér (obzvláště krb a vstupní hala) vyvolávali ve mě takový ten pocit úzkosti. Tím ale vše hasne. Nemůžu si pomoci, ale ačkoliv je Catherine moje oblíbená herečka, zde podala jeden z její nejhorších výkonů stejně jako Owen a Lili. Už vidím, jak by nějaká ženská lítala po ztemnělém zámku za dětskými hlasy. Já osobně bych zalezl pod peřinu a ani bych nevystrčil hlavu. ____Zámek hrůzy je prostě jeden z mnoha a mnoha béčkových "houseshororů", které podle mě diváka spíše nehorázně znudí než vystraší. ()

rodo

Ještě mi chybí ve vyjmenovaných žánrech slovo komedie, protože jsem se místy musel opravdu smát. Ale to asi nebylo cílem tvůrců tohoto filmu. ()

Karush

Dialógy končili aj začínali tým, že Lili zapiští, ostatní pribehnú a upokojujú ju, že sa nič nestalo, A presne v takomto duchu sa ponesie celý film, že sa takmer nič neudeje. Čo však naopak úplne prehnali, tak to boli nesmierne preumelkovaný interiér, ktorý vôbec nebudil dojem hrôzy. Úplne skazený pokus o natočenie efektného mysteriózneho filmu, kde to najpodstatnejšie k úspechu určite mali k dispozícii. ()