Hlavným hrdinom príbehu, ktorý je variáciou klasického motívu Jekkyla a Hydea, je roztržitý profesor genetiky Sherman Klump (Eddie Murphy), ktorý sa na prvý pohľad zamiloval do svojej atraktívnej kolegyne Cyrly Purtyovej (Jada Pinkett Smithová). Má to však malý háčik. Klump je takmer dvestokilový chlap a má vážne obavy, že práve jeho hendikep by sa mohol stať prekážkou v získaní si srdca ľúbenej dámy. Hnaný desivými snami sa rozhodne na sebe vyskúšať svoj nový preparát, ktorý doposiaľ testoval iba na svojich morčatách. Ten z neho síce urobí mladého štíhleho muža s tak trošku extravagantným správaním, ale prípravok má iba dočasný účinok. Do pôvodného stavu sa začína meniť celkom nečakane a v tých najnevhodnejších chvíľach. (TV Markíza)

herr_carter

Jeden z filmů E.Murphyho, který ho začal automaticky řadit do béčkových filmů a udělal z něj vyloženě tupého herce, škoda.................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

xaver

Nebáječná komedie s odolatelným Eddiem, kterou si rozhodně nechte ujít! Myslím, žo toto by bylo serioznější sdělení distributora. Doslova primitivní humor v ubohém bezduchém snímku. ()

Zagros

Občas povedený vtípek, pozoruhodný výkon Eddie Murphyho a šikovná Jada Pinkett Smithová... to je vše, co se dá na tomto filmu hodnotit pozitivně. Jinak jde o podprůměrnou zábavu, která více lidí urazí než rozesměje. Viděl jsem to naposledy snad jako puberťák před mnoha lety a tehdy jsem se i smál, proto nechám dvě hvězdy a raději se k tomu nebudu již nikdy vracet. ()

wosho

Občas jsem se skvěle bavil (jak zlikvidovat nevychovaného negerského rádobykomika jeho zbraněma), občas jsem tam zasmál, ale povětšinu času jsem se spíše nudil a někdy mě bylo zle (takové příbuzenstvo bych nechtěl ani za všechnu vodku světa). Škoda, protože jistý potenciál tato komedie měla. ()

AdamesWWE

[6/10] Polka hereckého obsadenia = prezlečený Eddie Murphey + Humor ktorý absentuje, snaží sa rozosmiať, pri istých pasážach vhodne vyčaruje úsmev, pri dalších nevhodne pôsobí na vnímanie diváka. Spracovanie na úrovni. Priemerná americká komédia, snažiaca sa baviť ľudí. ()

Hanys_

Legendární Murphyho role, která vlastně dala nový směr jeho "kariéře". Ještě celkem snesitelná blbina, navíc si dodnes pamatuju, když jsem to viděl poprvé, takže i proto 4/10. ()

Radim odpad!

Vulgární humor, jaký jde vidět v této komedie, patří mezi to nejotřesnější, co jde ve"velké kinematografii" najít. Když k tomu přidáte pitvoření se Eddie Murphyho, který zdatně konkuruje Jimu Carreymu (ostatně režisér natočil také Ace Venturu), dostanete - odpad. ()

Greny

když mi bylo 6 let tak jsem na to koukal jako na něco božského, ale s odstupem času si jen říkám jak hluboku Murphy ještě klesne. ()

Prochy38

A to to ze začátku vypadalo fakt dobře. E. Murphy je výborný komik a mám ho fakt rád, ale s tímhle šlápl opravdu vedle. J. Pinkett Smith je krásná ženská a tady se tím rozhodně netají, už jen díky tomu nedávám * jen jednu. Nebavilo mě to, nebavil jsem se. Nebavil se nikdo v mém okolí. Trapný černošský humor prostě nemusím.... ()