Hlavným hrdinom príbehu, ktorý je variáciou klasického motívu Jekkyla a Hydea, je roztržitý profesor genetiky Sherman Klump (Eddie Murphy), ktorý sa na prvý pohľad zamiloval do svojej atraktívnej kolegyne Cyrly Purtyovej (Jada Pinkett Smithová). Má to však malý háčik. Klump je takmer dvestokilový chlap a má vážne obavy, že práve jeho hendikep by sa mohol stať prekážkou v získaní si srdca ľúbenej dámy. Hnaný desivými snami sa rozhodne na sebe vyskúšať svoj nový preparát, ktorý doposiaľ testoval iba na svojich morčatách. Ten z neho síce urobí mladého štíhleho muža s tak trošku extravagantným správaním, ale prípravok má iba dočasný účinok. Do pôvodného stavu sa začína meniť celkom nečakane a v tých najnevhodnejších chvíľach. (TV Markíza)

angloumene

Bohužel ale fakt nechápu, jak tyhle filmy vůbec může někdo točit. Nudná, předvídatelná a hlavně nevtipná komedie, která nemá co nabídnout. Nedoporučuji ani k zabití času... ()

vander19

Eddie Murphy v jednoduchej komédií o tlstom profákovy, ktorý je na druhej strane génius. Kvôli láske chce bojovať so svojou váhou a nehanbí sa použiť aj svoje vedomosti v oblasti genetiky. Celé to nakoniec končí inak ako čakal a tak je jasné, že divák vidí scénar Mr. Spiliotopoulosa ako keby ho písal sám. Pár vtipných scénok, inak trápnosť. ()

Yardie

Málo vtipné, moc uřvané a spousta tupého humoru. Poslední dobou mám celkem plné zuby grimas, smíchu, řvaní a ječení Eddieho. Je toho až moc a v podstatě to má suplovat absenci vtipnosti. Nápad s tlustým profesorem, který vynalezne meducínu není špatný, ale provedení je otřesné. Chtělo to více vtipu, ale inteligentnějšího a jemnějšího. Todle je totální taškařice plná špatného humoru. I taškařice se dají udělat s určitou jemností a vkusem. Ale toto je opravdu trapné. Neříkal, že mě něco nepobavilo, ale jako celek je to opravdu dost trapné. Howgh! ()

záplata

Ničím zvláštní komedie občas velmi vtipné pasáže a občas až velice stupidní scény 3 za vtipné scény a za vynikající filmový make-up. ()

Zyne

co to je proboha za komentáře? tenhle film že není ani trochu vtipný? já vám teda nevím, ale ja se u něj řežu pokaždé když ho vidím. co na tom, že je to plytké, bez hlubšího smyslu atd.? tohle jse zrovna jeden z těch filmů, u kterého žádný smysl a hloubku hledat nechci, ale chci se u něj jen uvolnit a pořádně se zachechtat. a k tomu tento film funguje naprosto bezvadně. není třeba ze sebe u každého filmu dělat odborníka, který hledá a ocení jen intelektuální a hluboké filmy. takový člověk by se tomuto filmu vyhnul obloukem už předem. takže asi tak. ()

Cement73

Dopozeral som to takže uplný odpad to asi nebol. Ale prihlúply scenár o tom ako modrá vodička zbavuje prežratých američanou tuku instatne je na úrovni modrej vodičky v Kameňákove. A nezachráni to ani Eddie Murphy... ()

Angie91

V dávných dobách to byl skvělý film. Dnes se na něj dívám s despektem. Příběh je sice originální, ale v dnešní době nemá žádnou váhu. Bohužel! ()

Chajimwitz

Debilní humor E.Murphyho vůbec k životu nepotřebuju a snad kromě filmu ,,Záměna" jsem s ním nic kloudného neviděl.Tenhle zoufalý pokus o remake filmu z r.1963 je trapárna a to nemluvím o dalším,ještě stupidnějším pokračování. ()

mira007

V době uvedení filmu do kin byli lidi vydřený z tolika proměn Murphyho, ale v dnešní době počítačových triků zbyde při pohledu na tuhle komedii jen pár povedených vtipů a víc nepovedených. ()

kritiklon

Murphyovská ptákovina se vší noblesou! Je zde několik dobrých vtípků, ale daleko častěji je to trapné. Místy je to i celkem nuda s inteligencí psího exkrementu. Když jsem byl ještě malej tak se na to možná dalo koukat. Co si budem povídat, děti baví všelijaké americké hlouposti a obscénnosti. Tudíž děti to možná ocení než dospějou. Ale dnes už mi to příjde jako podřadná komedie s povětšinou špatným humorem. Prostě přihlouplá americká slátanina! 2* za 44% ()

no2

9/10 - Konečně mám opravdu hoooodně jiný názor než většina ostatních!!! :-) :-) :-) V roce 1997, kdy jsem film poprvé viděl, mě tahle šílená kravina dohnala k slzám. Přiznávám, že jsem u toho brečel smíchy. O osm let později jsem se rozhodl si o tomto filmu poopravit názor a podíval jsem se na to znovu. Tak se předveďte, co bylo, tak bylo, utekla spousta vody a tentokrát mě (smějícího se) nedostanete... Ale co to? Beze změn! Řval jsem u toho smíchy znovu a nejen já! Jistě, je to zcela neinteligentní zábava, ale já mám prostě jednou za rok chuť podívat se na něco takového a pak raději sáhnu po Zamilovaném profesorovi než po Kameňáku. Stejně jako první díl Blair Witch mě vyděsil tak, že jsem po něm nemohl usnout, po Zamilovaném profesorovi mě zase bolelo dva dny břicho od smíchu. Tomuto říkám bláznivá komedie, jak má být! A proto už je pokračování odpad! ()

Greg25

Tento druh humoru zdá se mi poněkud nešťastný. Ne, teď vážně druh humoru objevující se v Zamilovaném profesorovi, je takový "zvláštní" až občas trapný a mně osobně vůbec nesedl, už ta zápletka se mi nezdála příliš originální, spíš sešitá "horkou jehlou". Jediné co bylo pozitivní byli členové rodiny ztvárněné Eddiem Murphym, což byl jediný aspekt, který na mé tváři vyvolal úsměv. 20% A dodatek - hodnocení scénáře jsem vynechala raději záměrně........ ()