Áno, je to tak. Náš dobrý známy, úspešný vede a pedagóg, ale v osobnom živote muž s neprehliadnuteľnou nadváhou, má pred svadbou. Snúbenica Denise je milá, pôvabná a úprimne sa teší, že sa už čoskoro stane pani Klumpovou. Rodina ženícha je právom šťastím celá bez seba. Maminka doslova žiari šťastím, z otca už nie je vyhlásený mrzutec, babička omladla predstavou, že doma to zasa zaiskrí sexom, brat Ernie nevyvoláva hádky na každom kroku a Ernie junior sa nemôže dočkať svadobnej hostiny, pretože aj jemu nadmieru chutí. Je tu však stále Buddy Love, alter-ego sympatického Shermana Klumpa. Sám ho pred rokmi „stvoril", lenže z dobrého sluhu sa už vtedy stal zlý pán, ktorým aj zostal. (TV JOJ)

Izz odpad!

Ne,první Zamilovaný profesor nebyl dnem americké komediální zábavy.Tohle je tak strašné,že člověk,který dvojku neviděl,si nemůže ani přibližně představit ty pocity znechucení a nesmírné trapnosti nade vším,co se v tom filmu děje.Opravdu a bez jakékoliv nadsázky nejhorší film,se kterým jsem kdy měla tu čest a tak trochu z masochismu se po jeho zhlédnutí snažím nakoukat všechny Murphyho filmy,abych se ujistila,že tohle je opravdu dno. ()

Pitryx

Pár dobrých efektů, občas i legrace, ale celkový dojem je nějaký rozpačitý. Mně se nejvíce líbila scéna s asteroidem. Ale budiž. I na takovéto krávovinky je třeba se podívat, ale opravdu jen jednou. Průměrná ptákovina, snad dobrá jako komedie, ale nějak nepřináší nic nového. Nova 260108nebo9 9517/10102 ()

tron

„Mainská univerzita? Ale to je v Maine!“ Čo dodať? Už prvý diel mal k dobrému filmu ďaleko, ale vďaka maskám (ktoré umožnili Eddiemu Muphymu stvárniť neviem koľko postáv naraz, ale asi milión) a solídnej réžii Toma Shadyaca, sa naňho ako-tak (a s prestávkami, niekedy dlhšími, inokedy kratšími) pozerať. Dvojka je však už vyložene hrozná. Párkrát som sa pobavil (psia toaleta, Mys hrôzy, pumpa) a niekedy boli vtipy natoľko vulgárne, že už sa skutočne nedalo aspoň sa nepousmiať (lietajúce prsia, loptička, zoofilný dekan, nadržaný dvojročný chlapec meniaci sa na slizkú substanciu), ale to za ktovieaké plus nepokladám. A už zaň nepokladám ani inak kvalitné masky, ktoré dovoľujú kedysi takému sympatickému a príčetnému Murphymu vyvádzať na plátne odpudivé prasačiny. A to vám hovorí človek, ktorý prasačiny vo filmoch pokladá obecne za osviežujúce a vtipné. ()

JesterKruger

Tady je v hodnocení chaos. Řeknu vám, že tahle komedie není mistrovské dílo co se týče děje, ale fórky se tu blíží nadprůměru. Všichni si ale musíme uvědomit jednu věc, a to je ta, že každému se líbí něco jiného, a za názor bychom ho neměli odsuzovat. Je rozdíl, když člověk napíše: ,, Docela to nudilo, ten film se mi nelíbí". Když někdo napíše ,, Ne!!!!! To je hrůza!!!!!' je v pohodě, ale když už někdo napíše: ,, Pi*e zaku**** poje*at film toto točil deme*t" tak to je kapku přes čáru. Já vím, že jsem člověk, co rád nadává na lidi, co úmyslně z nějákého nerozumného důvodu dává odpad! na film, ale co je moc, to je moc. Když jsem mluvil o tom, že někdo slušně vyjádří svůj názor, tak mě hodně pobavil komentář od uživatele jménem POMO, kdy se mu nelíbil názor jiného nejmenovaného uživatele. Je pravda, že se mi taky někdy nelíbí názory druhých, ale neodsuzuji je. A navíc se může objevit i názor kompromisní. Vemte si třeba uživatele SeBig. Nelíbilo se mi, jak dával odpady na Béčka z Full Moon, ale aspoň u jednoho komentáře vysvětlil, že ho to nudí, a nebaví. A hodně se mi zalíbilo když ohodnotil 5* Lví srdce s Van Dammem, jelikož ten film, bych nazval i dojemným já. Taky chápu, že někdo nenávidí v komedii prdění, a úchylné fórky, Ale mě se to třeba líbí :). Efekty nic moc v zamilovaném profesorovi 2, ale to je tak v této dvoudílné sérii zvykem. Někteří herci byli dokonalí, a někteří slabší. Do děje co nebylo mistrovské dílo se zakomponoval dobrý humor, což je super. Kdybych měl zakomponovat do hodnocení vše, tak je to na dobré 4*, jenom mě zarazila jedna věc. Proč Sherman nezůstal s tou holkou z jedničky?!?! ()

Matty odpad!

Můžete být připraveni na konec světa, na smrt své piraně i na invazi mimozemských básníků z planety Kria, ale nikdy, nikdy nemůžete být dostatečně připraveni na TOHLE. Utečte včas!! Desetimetrový křeček hodlá vykonat potřebu! Uááááá .. !!!!!! 10% Zajímavé komentáře: ScreamJay, Exkvizitor, solskjaer ()

• Režisér Peter Segal se ve filmu objevil jako prodavač popkornu v kině. (HappySmile)
  • Celosvětová premiéra proběhla 24. července 2000 v USA. (Varan)
  • Kathleen Freeman, která hraje hlučnou sousedku, se objevila i v původním filmu Zamilovaný profesor z roku 1963, kde hrála Millie Lemmonovou. (HappySmile)