Hlavným hrdinom príbehu, ktorý je variáciou klasického motívu Jekkyla a Hydea, je roztržitý profesor genetiky Sherman Klump (Eddie Murphy), ktorý sa na prvý pohľad zamiloval do svojej atraktívnej kolegyne Cyrly Purtyovej (Jada Pinkett Smithová). Má to však malý háčik. Klump je takmer dvestokilový chlap a má vážne obavy, že práve jeho hendikep by sa mohol stať prekážkou v získaní si srdca ľúbenej dámy. Hnaný desivými snami sa rozhodne na sebe vyskúšať svoj nový preparát, ktorý doposiaľ testoval iba na svojich morčatách. Ten z neho síce urobí mladého štíhleho muža s tak trošku extravagantným správaním, ale prípravok má iba dočasný účinok. Do pôvodného stavu sa začína meniť celkom nečakane a v tých najnevhodnejších chvíľach. (TV Markíza)

MJMilan

Náhodou, na scénku u rodinné večeře rodiny Dr. Klumpa, kde se všichni chovají jako taková normální rodinka si snad musí vzpomět každý v dobrém. Mě se to celkem líbilo! ()

wendelin9

Odporně vyžraný Dr. Klump se svou uprděnou rodinkou a krásná profeserka, která se do tohohle prasete zamiluje???... Hmmm, to zní opravdu trapně, nudně a dementně... ()

URBAN

Říkejte si co chcete, ale já ten film mám rád. Je to sice taková blbost, ale milá a zábavná a Murphy podává celkem obdivuhodné výkony. ( 14.8.15/MAC ) ()

Charlizee odpad!

Dost tomuto typu amerických komedií! Trapnost tady střídá nechutnost a já nechápu, jak se může někdo něčemu podobnému smát. A nejsem prudérní. Tečka. ()

Ryuuhei

Ano, je to průměrná převleková Eddiovina, ale to hodnocení je holt přehnaně nízké. Ačkoliv komediím neholduju, párkrát jsem se docela zasmál a děj mi nepřišel příliš stupidní. Jak jsem řekl, typické, ale pokud můžu, rád se podívám. Už jen kvůli těm geniálním a téměř bezchybným převlekům a typickém humoru. ()

anli

Komedie,kde si Eddieho Murphyho opravdu divak uzije,nebot je zde opravdu hodnekrat,presne receno 6x,vcetne dvou hlavnich postav.Vcelku slusna komedie s prumernym scenarem,misty trochu oplzlym,ktery jeste ale celkem ujde.K tomu pomerne vtipny Eddie Murphy a myslim,ze se na to clovek podiva,parkrat se zasmeje a pak si rekne,ze to celkem slo.Proste lidi se radi bavi,ale neztraceji vkus,takze druhe pokracovani uz bohuzel ukazalo odvracenou stranku pokracovani a komedie zaroven.Tomuhle davam jasne profesorskych a uchazejicich 45%. ()

T-pack

Zamilovaný profesor skutečně je nevkusná travestie. Právě ta travestie ovšem ještě dokáže částečně zachránit film před odpadem. Večeře u Klumpů jsou něco tak otravného a přesto relativně zábavného. Vědět, že skoro všechny členy rodiny hraje právě Eddie Murphy, mě jako malého neuvěřitelně fascinovalo. A tehdy, kdysi dávno, mi ty prdící fóry a kakající křečci připadali vtipní. ()

Pavlínka9

Eddie Murphy pro mě začal být opravdu kvalitním hercem - pro mě v dobrém slova smyslu až cca od roku 2000. Tohle je film, který není pro mě - ale chápu, že plno puberťákům se to může líbit. Já mám ráda jiný styl zábavy a tohle mi nepřišlo hlavně ani vtipný...Herecky příšerný, téma - super - v rámci tématu hubnutí a tím, jak společnost vnímá lidi s nadváhou, ale jinak - vůbec nelituji toho, že jsem to viděla až teď...A jak jsem pochopila, druhý díl bude ještě horší :D Ale snad to zvládnu :D ()

Všivák

Ano, je to trochu fekální a humor někdy vyznívá trochu samoúčelně. Na druhou stranu je to super zábava. Scéna Buddyho Love v klubu, kde znemožní komika je geniální. To jsem se smíchy popadal za břicho. Stejně tak večeře profesorovi rodiny, kde vrcholem bylo pozvání Carly. Edie Murphy je tady ve vrcholné formě. Hlavně v roli Buddyho exceluje. Film je zábavný i po několikerém shlédnutí. Jsem jeho pokleslá cílovka. ()

Ravi

V celku koukatelné podívání, které stojí a padá s Eddiem. Několik dobrých nápadů a masky musím ocenit, hudba kupodivu taky slušná, ale scénář a řežie ... no, to nebudu komentovat. Za scénu s vystříháváním z wipera několik bodíků přihazuju. 40% = 2/5 ()

spikey1

Nic naplat, mě se ten první díl přece jen líbil, úplně špatný to nebylo, a ze začátku nebyl ani ten humor s nadváhou tak nechutný(ještě nebyl založen jen na prdících scénách) takže první díl a vstupenka Eddieho do komického pekla, kde se na něj těší ostatní kolegové, kteří zaprodali své komediální duše. ()

lskala

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií!!! Murphy je totální "magor" a dělá si před kamerou co chce a to úplně bez zábran! Mimochodem, byl jsem tenkrát na premiéře tohohle snímku a všichni v kině doslova chcali smíchy... :-D A že už je to hodně let. Nádherná Jada Pinkett (tehdy ještě bez Smitha) mě nutí dát plný počet hvězdiček. 95% - 5***** PS: Pokud člověk hodnotí film podle toho, jak se u něj bavil (a já se u něj bavím stále královsky), tak nemohu jinak. ()