Scott Roper pracuje u sanfranciské policie jako "vyjednavač". Díky své mimořádné inteligenci, železným nervům a mrštnému jazyku dokáže většinou přesvědčit zločince držící rukojmí, aby se vzdali. Když ale Scott zjistí, že stojí tváří v tvář nebezpečnému psychopatovi, se kterým není rozumná řeč, dokáže bez váhání použít zbraň a zločince chladnokrevně zlikvidovat. Úspěšnost Scottových zásahů je stoprocentní a proto jeho nadřízení shovívavě mhouří obě oči nad jeho vášní pro luxusní auta a sázení na dostihové koně. Ovšem to, co prochází Scottovi v práci, nenalezlo pochopení u jeho přítelkyně Ronnie, která mu dala bez milosti kopačky. Když Scott dostane nového parťáka McCalla, není tím rozhodně nijak nadšen. Už proto, že chtěl na vlastní pěst vyšetřit vraždu svého staršího kolegy a přítele, kterého brutálně podřízl výjimečně nebezpečný a vychytralý padouch Korda. McCall si ale dokáže získat Scottovu důvěru a společnými silami po dramatické a zničující honičce v ulicích San Franciska Kordu zatknou. Scott se dokonce usmíří se svou láskou Ronnie a všichni by žili šťastně až do smrti, kdyby Korda zakrátko neprchl z vězení. A nechtěl se pomstít... (oficiálny text distribútora)

Slartibarkfast

Zde je vidět jakási snaha navázat na celkem povedenou sérii Poldů z Beverly Hills. Žel, žádná sláva to není. Co dříve bavilo už tady nějak nefunguje. Není to vyloženě špatný film, jen už je třeba vymyslet i něco nového. Originálního. Ne jen omýlat staré dobré taháky, které časem ztrácejí na lesku. Solidní akční komedie. Ale nic víc 55% ()

klerik

Podarená kriminálka ťažiaca z úspechu policajta z iného mesta :) Murphy je pokojnejší, nepreháňa to, film je braný vážnejšie. Skvelý úvod, klasický scenár a obstojný záporák... ()

Chrustyn

Pokud čekáte něco jako Policajta z Beverly Hills budete zklamaní. Jestli čekáte akční nářez budete zklamaní. No, a jestli čekáte průměrnou akční komedii tak jí dostanete. Není to žádná sláva ale jedna dobrá akční scéna by se tu našla. ()

SeBig

Nic extra. Akce zcela průměrná a Eddie sice dělá vtipný xichty, ale vtipnýho z něj nic nevzejde. Obyčejná kriminálka. ()

korbitch22

ty vole,paráda.mrzí mě že eddie nedostal víc rolí v opravdu vážných,akčních filmech.tohle je perfetní,napínavá akční jízda napříč san franciskem,kde nechybí hustý honičky,skvělý hlášky a parádně využitej potenciál eddieho murphyho.nechápu tak vlažný přijetí,pro mě 100% zábava a jeden ze základních pilířů mé nejoblíbenější filmografie. ()

LaciLC

Policajt zo San Francisca mám ešte radšej ako Murphyho Policajta z Beverly Hills. Fakt sa pri ňom veľmi bavím, akcia je tiež vydarená, považujem to za jeden z najlepších Murphyho filmov. ()

Roman.Ticka

Ale jo, kdysi jsem to ocenila 4 hvězdami z paměti jakési kvalitní podívané, a i když po znovuprojekci mám poněkud jiný pocit, hodnocení měnit nebudu. Zejména pro určitou slabost pro Eddieho, který zde o to míň vtipkoval o co víc hrál, ať už taktizujícího policejního vyjednavače nebo parťáka či milence pod tlakem okamžiků v nenadálých situacích, vyžadujících rozhodnost, jednání a především určité emoce, což jsem mu fakt věřila. Scénu usmíření s krásnou Carmen nebo jejího napadení šíleným magorem v bytě jsem si naplno prožila s nimi, což je základní prvek filmového poslání, a proto ostatní mezery a díry ve scénáři velkoryse pomíjím. Přece jen éra vzniku snímku zapadá do rozpětí mé oblíbené doby, kdy poctivá filmařina měla v sobě něco maličko navíc oproti tvorbě daleko před a dnes. ()

SOLOM.

Eddie Murphy jako policejní vyjednavač nezklamal, ale ani nějak závratně neokouzlil. Rozhodně se na tento film dalo dívat, ale jeho Axel Foley v Policajtovi z Beverly Hills byl o parník lepší. Tady podal taky slušný výkon, ale prostřední pasáž byla téměř bez „šťávy“…Začátek hodně slušný, závěr taky docela poživatelná akční podívaná, ale ten prostředek místy prostě nudil a to dost. Co se záporáka týče, očekával jsem opravdový mazec (dle některých zdejších komentářů), ale ten se nekonal. Určitě se ale na tento kousek podívat dá, ale že by to byla pecka…To určitě ne! ()

Lacike

Mierne to nadhodnotim na 4*, kedze sa jedna o jeden z mala Murphyho filmov, ktory sa mi paci. Ale prilis som nadhodnocovat nemusel. Murphy tu je neskutocne zabavny ale zaroven aj drsny, Rapaport je skvelý partak, Michael Wincott pôsobivy zaporak, akcne sceny su spickove napriek tomu, ze ich nie je mnoho, schema filmu je tiez celkom originalna. Proste spokojnost. 7/10. ()

Tommassi3

"Tak ty nevíš, o čem mluvím, ty hajzle ?? Vidíš toho chlapa ?? Tvůj bratranec, ne ?! A ten chlápek v bílejch rukavicích, to je koroner !! Tak vo tom, kurva, mluvím !!" ()

villon17

Může hrát, co chce, ale Dolittla mu nikdo neodpáře. Chudák, touhle dobou o svých schopnostech mluvit se zvířaty neměl ani páru. ()

corpsy

Taká Murphyho akčná jednohubka, s ktorou sa chcel opäť vrátiť do žánru akčnej oddychovky. Má to grády, ale neočarí. ()

balba

Dominantou akčního filmu , opírajícího se o klasická žánrová schémata je výborně natočená honička v sanfranciských kopcích , umocněná jízdou neovladatelné tramvaje. ()

Martin741

Casy, kedy Murphy -ho kariera zacala upadat a on zacal vyhasinat. Skoda, ze casy Policajta z Beverly Hills su uz roku 1997 davno tatam. Do priemeru vsak film potiahla rezia Thomasa Cartera. 50 % ()

cariada

Solidní akční snímek ,opět nesourodá dvojice černoch a běloch jako nový partáci u policie. Která vyšetřuje případ ,kde se rukojemí stává Scottova přítelkyně Ronnie a nastává boj kdo z koho....... ()

bourec

Přesně tady je vidět,ž i váznější notu Eddie zvládne.Perfektní film,a jelikož v tomhle ranku toho Murphy moc nenatočil, tak já si tohodle skvostu hodně považuju.100%. ()