Jedinečná výzva o prežitie je tu - ste na ňu pripravení? Tropický raj sa pre skupinu súťažiacich zmení na nočnú moru, v ktorej budú musieť bojovať nielen s nedostatkom jedla a pohodlia, ale hlavne medzi sebou. Na exotickom ostrove vytvorí 24 súťažiacich zo Slovenska a Česka kmene, za ktoré budú bojovať v rôznych hrách. V rámci kmeňa musia vzájomne spolupracovať, niekedy súťažiť sami za seba, a hlavne sa pokúsiť prežiť až do konca. Na víťaza čaká rozprávková výhra vo výške 100 000 eur! (TV Markíza)

JohnFortytwo

Pomalé, utahané, nudné. Jak jen to zlepšit? Velká škoda, že se tvůrci téhle československé show neměli kde inspirovat. Třeba kdyby jako existovala nějaká předloha, alespoň pár desítek sezón... ()

sun.eagle odpad!

Proboha. Ou mááj gáád. Miluju Survivor, viděl jsem všech 40 serií, některé i několikrát. Jeff Probst je bůh, ale proboha Jeffe už nikdy nepropujčuj licenci čechům. Všechno je špatně. Sáhodlouhé natahované až běda, tempo asi jako zasychající kanagon, vyplněné vatou. Dramatické představování 24! soutěžících bez ladu a skladu. Trapné slow motiony, proč proboha!? Divný edit, nejvíc dostane člověk, kterej quitne druhý den. Wtf? Korunu tomu nasadil systém vyřazování. Misto kultovníhoho "tribe has spoken" tu je ještě nesmyslná omáčka v podobě duelu. To definitivně pohřbívá cely koncept. ()

barneybishop

To se sakra nedokážou ponaučit z předchozího fiaska z Robinsonova ostrova, vzít si kritiku lidí k srdci a udělat perfektní kopii amerického Survivora, když už jsme takoví mistři v kopírování formátů? Myslím si, že to opravdu tak těžké není, ale když někdo vytváří show, kdo tomu očividně absolutně nerozumí, nechápe samotnou podstatu, jak udržet diváka v napětí, tak je to bohužel těžké...Pochybuju, že někdo z producentů viděl alespoň jednu celou sérii americké verze... je mi to strašně líto. A upřímně, dle mého názoru, tam nemají celebrity vůbec co dělat...například v nějaké výroční sérii č. 10 bych to pochopil a překousl, ale v protlačení české verze Survivora do podvědomí lidí, to opravdu fungovat nebude. Mnohem víc by si to zasloužili lidi, kteří tím v Česku žijí, milují tu show a rádi by si to zkusili. Byli by jistě mnohem...MNOHEM lepší než ty rádoby "velké osobnosti a celebrity"... Dále...zpomalené záběry po hře, nerekapitulování průběžných hlasů během kmenové rady, účast druhého kmenu při kmenové radě, nějaký pošahaný duel jak z Farmy a další a další pošahanosti, které jsou absolutně dementní... Naděje umírá poslední, takže tomu šanci ještě dám, ale bohužel se obávám dalšího průšvihu... už tak průšvihu č. 723. ()

maclib odpad!

Survivor na totální dietě a to Dominikánskou republiku miluji. .... druhý díl ještě větší katastrofa. Další vzdávám. ()

faded odpad!

Tohle je pokus o co ? Hudba ve stylu televiznich novin, zvuk priserny, dramaturgie, kamera, strih, zpomalovacky, zabery na zadky a to dalsi.. Sirky, deky .. A mohl bych pokracovat.. Ach boze, to je neucta.. ()

DžejPý

S hvězdičkovým hodnocením zatím počkám, u Robinsonova ostrova jsem ho po čase měnil... Zatím okomentuji: za plus považuji, že soutěže o odměnu i imunitu byly v jednom díle (jako v originále a na rozdíl od RO, kde jsme se dočkali dílů bez jakékoliv soutěže); soutěže nebyly úplně top, ale průšvih to také nebyl. Za mínus považuji přítomnost týmu celerbrit (znám jen Pazderkovou, ale nejsem úplně běžný ovčan); dále neslané nemastné výplně (tedy kecy) mezi soutěžemi, které jen natahují čas vysílání bez děje; příšerný (byť velmi krátký) projev slovenského moderátora (slovenština nevadí!); vybavení účastníků (pláštěnky, deky, spací plocha, ...), které moc neodpovídá často zmiňované drsnosti či náročnosti soutěže (v originále neexistuje, aby týmy byly takto vybavené); Ondřej Novotný je "z formy", ale třeba se zlepší (v RO se mu to povedlo). Po prvním díle bych dal tak 2 *, na další díly kouknu a uvidím. Edit 1: Už je to nějakou dobu, co sleduji (14 dílů), dnes zapíšu: plus za soutěže o imunitu a odměnu v jednom díle trochu ponížím, nyní jsou soutěže rozdělené, alespoň jsou pravidelné (úterý/pátek), bohužel jsou si strašně podobné (na konci každé soutěže je házení něčeho někam) a nemají spád; mínusy také upravím, z celebrit zaujal Tomáš Z., dokud byl, tak bavil Gábor, překvapila Shopaholic; kecy mezi soutěžema se zlepšily, ale pořád ještě jdou vylepšit; Ondřej Novotný formu nechytil a má neskutečné mínus za "devčata připraveny". Aktuálně 1 *, hlavně kvůli moderátorovi. Edit 2: Musím uznat, že se nakonec leccos zlepšilo. Některé soutěže byly konečně podle vzoru Survivoru, s odchodem některých soutěžících i ty kecy mezi soutěžemi začaly dávat větší smysl (zůstali totiž hráči, kteří vědí "vo co go"). Stále vadí moderátor, formu tentokrát nechytil. Pokud to něčím produkce nepos***, skončí hodnocení na obvyklých 3*. Edit 3: hodnotím nakonec 3* - moderátor byl letos těžce z formy, PP byl hrozné, soutěže někdy výborné, jindy trochu nudné, ale ke konci zůstali zajímaví soutěžící a výhra byla zasloužená. ()

711 odpad!

Labilní žena Drahokoupil .. psychicky narušená Pazderková .. afektovanej Adam a pár dalších podivných existencí .. 2 hodiny sraček kvůli 5 minutám opravdového děje … no nic fva díly mi bohatě stačily .. větší kus hovna jsem dlouho neviděl ()

TomQ

Tuhle soutěž mám rád. I českou verzi, ta předchozí byla hodně podařená. Ale teď, po dvou dílech, mám hodně negativní pocity. Neuvěřitelně ubíjející soutěže, kdy snad každá je na 5 a více kol, takže člověk sleduje pořád to samé. Přitom se jedná o poměrně dlouhé soutěže s několika fázemi - jenže pak to samé znovu a znovu a znovu a znovu... Na úkor soutěží je hodně málo času věnováno samotnému životu na ostrovu, jídlu, běžným problémům, vztahům, taktizování. Dále, obrovské množství opakovaných záběrů a to i ve stylu "po soutěži zpátky na ostrově se bavíme o soutěži - lup - opakovaný záběr soutěže". Nestále upoutávky "již brzy" (několikrát v průběhu dílu), které ale nejsou "brzy" ve smyslu "v dalším díle", ale "za 2 minuty". Není to ani před reklamou, prostě jen tak, "již brzy". Když už, tak nemělo to být spíše "za chvíli"? Jo a úplně nejlepší byl začátek 2. dílu, naprosto mimo souvislosti se začalo mluvit o návratu z karantény. Divák vůbec netuší o co jde, předtím se o tom nic neřeklo, teď taky ne, prostě asi někdo něco zapomněl do střihu vložit. Edit po konci soutěže: Když jsem se začal dívat opožděně a nudné soutěže přetáčel, začalo se to zlepšovat. I některé chyby odstranili (to "již brzy"). Druhá polovina soutěže nabrala otáčky z hlediska herní taktiky, hráli to opravdu dobře a dostavilo se i napětí. Vítěz zasloužený. Zvyšuji dramaticky hodnocení. ()

TomHav8 odpad!

Taková česká a slovenská klasika. Okopírujeme veleúspěšnou verzi originální americké show, ale předěláme ho tak že je z toho nekoukatelný odpad. Nacpeme tam rádoby celebrity a hrajeme na co největší dramata a šokující odhalení. ()

Hansolo35 odpad!

Survivor... výzva o přežití...k smíchu. Do pytle! To neumíte vysadil maximálně dvojice a ať si poradí? Žádný deky, opalovačky a psycholog. Pěkně natvrdlo si postavit chajdu, ulovit jídlo, najít vodu. Tenhle formát je nuda. ()

Schkeble

Čím jen začít? Střihem? Zvukem? Soutěžícími? ČSFD boty, kteří tomu pětihvězdičkově zvedají už tak zoufale nízké hodnocení? Ani nevím, protože tohle všechno a ještě víc je špatně. Na úvod snad jen stojí za zmínku, že i přes spoustou recenzemi pode mnou srovnávaným Survivorem z USA, česko-slovenská verze nemá licenci od Amíků, tudíž se smiřme s tím, že formát bude od Česku známé americké verze dramaticky odlišný (ale ty rozdíly by po dvou dílech unikly jen hluchému slepci). Show totiž vzniká pod dohledem produkční společnosti, která má na svědomí produkci Survivoru pro státy jako je Řecko, Mexiko, Rumunsko a Turecko. Pro zajímavost, poslední produkovaná řecká verze (prosinec 2020 - červenec 2021) má 108 dílů a 20 soutěžících v Dominikánské republice strávilo 198 dní. Rumunská verze z roku 2021 pak měla 106 dílů, kde 41 soutěžících soupeřilo 185 dní. No, máme se tedy na co těšit. Nyní k samotnému pořadu. Co mi přijde jako největší problém jsou soutěže. Kmeny vlastně ani nesoutěží proti sobě, ale po dvojicích. Divák takhle nemá možnost poznat sehranost kmenů, ani jejich silné či slabé stránky. Výzev se pak dokonce několik soutěžících ani neúčastní, i přes to, že jejich počty jsou vyrovnané. Největší kámen úrazu pak je, co se soutěží týče, fakt, že se hraje na body. Na 3, na 5. Radši ani nechci myslet na to, že se tohle číslo bude v dalších dílech zvyšovat, i když vše tomu nasvědčuje. Ve formátu, který Nova koupila, totiž v ostatních verzích hrají kmeny třeba i na 10 bodů. Tak to potěš koště. Během soutěží pak máme možnost poslouchat už tak špatně zvukařsky zvládnuté plytké řeči soutěžících o tom, jak házet nebo neházet míčkem na kuželky, či o tom, jak nabuzení jsou... Ne, tohle fakt nikoho nezajímá, ovšem za předpokladu, že tomu šumu hlasů bez titulků někdo rozumí. Segment kmenové výzvy o rybářskou výbavu v druhém díle s všemi řečmi kolem tak trval neskutečných 47 minut!!! Bez povídání po a před soutěží pak 23 minut. A to je na sledování, jak soutěžící jezdí vozíkem dolů a šplhají na platformu hooooodně dlouho. Ne, pardon, vlastně až moc dlouho. Překážky předpokládám byly poskytnuty mateřskou produkcí a nikoliv navrženy a postaveny česko-slovenským týmem. Každopádně se všichni můžou poplácat po zádech, jak nedynamické soutěže jsme zatím měli možnost vidět. Když už se z nekonečných a vyčerpávajících soutěží konečně dočkáme pohledu do tábora, vidíme jen bleskurychlé prostřihy, kdy spolu dvojice soutěžících prohodí pár vět, nebo jen sledujeme, jak hází dřevo do ohně a sedí v (předem postaveném) přístřešku. Každému záběru do tábora pak předchází zbytečné intro s 3D logem kmene a až příliš dlouhé záběry na ostrov s opravdu nevhodně zvoleným hudebním doprovodem. Proč tam proboha jednu chvíli hraje dramatická orchestrální hudba a pak slyšíme rádiový popík? To ví asi jen sám tvůrce. Zatím jediní rozdmýchávači ohně v kmenech jsou tesař "chci se zviditelnit na sociálních sítích" Adam a Iva Pazderková. Ač to jsou pro některé sporné osobnosti, bez nich by to byla v táboře smrtící nuda. I když uvidíme, až budou kmeny doplněny o přeživší z karantény, jak se dynamika kmenů změní. Vidím herní potenciál v Enriquem a Vláďovi. Jinak ke castingu samotnému - zvláštní výběr, v tom horším slova smyslu. Věkový rozptyl soutěžících podle mě není dostatečně široký a většina z nich působí jako zapálení sportovci (nebo sportovci). To máme (bývalé) fotbalisty Nathana a Matěje, hráčku amerického fotbalu Chili, MMA zápasníka Gábora, kulturistku Ivu, karatistku Veroniku (u které je neustále zmiňováno její působení na sociálních sítích, avšak na instagramu při jejích 134K followerech její příspěvky dosahují sotva 1K likes...um, ok?), učitelku tance Xénii, volejbalistku Aylin, fitness trenéra Branislava, fitness trenérku Dominiku, fitness trenérku Lenku a do čtveřice všeho dobrého fitness trenéra (a učitele) Lukáše. Když polovina účastníků dělá do sportu, není to tak zábavná podívaná, upřímně. Takže diverzi povolání, se kterou je často spjata i rozmanitost osobností, tady nehledejme. Jo a o prvních dvou odpadlících nemá smysl dlouho diskutovat - Monika to víceméně zabalila svým poraženeckým přístupem, kdy pomyslně vzala místo někomu, kdo by do toho dal víc a Drahokoupil... odstoupil v prvním díle, byť do soutěže šel vědom si své diagnózy - další místo vyhozeno z okna. Mega bizár je covidový úvod druhého dílu. Několik hráčů si prostě přijede na pláž (bezpochyby čisťouncí a odpočatí z hotelu) a moderátor situaci okomentuje jen tím, že jsou zpět v plné síle v omezeném počtu... Cože? To je vše? Žádné podrobnější vysvětlení, co během pauzy dělali? Komunikovali mezi sebou? Mohli probírat hru? Kdo na ně dohlížel? Proč jim ani nestojí za zmínku, kdo vlastně zůstal mimo hru (a kde zůstali?)? Opravdu zvláštně podaná informace. A to nemluvím o tom, že ti, kdo se na ostrov vrátili dřív, jsou v herní výhodě - pokud teda k probírání taktiky a tvoření aliancí vůbec dochazí, ale kdo ví, to by nám musela produkce ukazovat důležitý materiál, že. Takhle jen víme, že Iva Pazderková je náladová a že kmen modrých nemůže vystát Adama. Shodou okolností dvě osoby, které dostávají nejvíce screentimeu a rozhovorů na kameru. To nemluvím o tom, že polovinu soutěžících sotva známe nebo nám ani nebyli představeni, k čemuž mělo dojít hned v prvním díle. Další bizár je kmenová rada za přítomnosti druhého kmene, který tam dění komentuje všudypřítomným "oumajgád". Hlasování pak probíhá tak, že sledujeme snad každého soutěžícího, jak jde k urně a píše jméno. PROSTĚ PÍŠE. Nic není řečeno, snad jen třikrát byl puštěný i komentář. Hlasy moderátor pak během jejich čtení nepočítá a co víc - na konci epizody není ukázáno, kdo pro koho hlasoval. To je už opravdu hřebík do rakve, vezmeme-li v potaz, že kmenová rada končí (opět nezáživným) soubojem dvou vyřazených - jednoho kmenem a druhého, který byl po přečtení hlasů veřejně vybrán soukmenovcem s individuální imunitou kolem krku. Jeden bizár za druhým. Ještě by mě pak zajímalo, jak probíhá to bilinguální moderování. To jsou hlasy přečteny dvakrát, ale jednou Ondřejem Novotným a podruhé Martinem Šmahelem? Stejně tak s komentováním výzev, atd. atd.? Jestli jo, tak hihihi hihihi hihihi. V tomhle případě je nevědomost požehnáním. No a mnohokrát zmiňované pláštěnky, podestu pro přístřešek, deky a křesadla už nemá smysl komentovat. I přes to všechno ale Survivoru Česko & Slovensko dávám šanci. Zatím to totiž působí lépe než předchozí novácký pokus o zpracování podobné show, což byl Robinsonův ostrov. Navíc, jelikož natáčení právě probíhá, tvůrci mají zde tu výhodu, že si můžou přečíst ohlasy a zlepšit, co se dá. A já opravdu doufám, že tak udělají, protože zlepšovat se toho dá mnoho. A pokud dají epizodám více dynamiky a spádu, tak to bude stát za to, protože show má velký potenciál a byla by škoda ho nevyužít. Hodnotit zatím nebudu, uvidíme, jestli čas přinese změnu. () (menej) (viac)

partyman767 odpad!

Tak ani na 3.pokus (resp. 4. když budeme počítat Trosečníka) jsme se nedočkali něčeho, čemu bychom mohli říkat "plnohodnotný Český Survivor". Za mě osobně velké zklamání ... hlavně to, že se zase opakuje zásadní chyba z předchozích pokusů, a tím je umělé natahování délky dílů. Děj je tak velmi utahaný, nudný a soutěžící tomu taky moc nepomáhají, když se 80% času z dílu řeší jejich pocity, dojmy .... prostě taková "žvanírna". To, že se pořad jmenuje "Kdo přežije" vychází i z toho, že soutěžící podstupují zkoušku fyzické a psychické odolnosti v průběhu celé soutěže ... v českém Survivorovi je atmosféra jak dovolené nebo na dětském táboře: deky, sirky, jakási předpřipravená podlaha přístřešku, chybí už asi jen plážový bar a vířivka na večer. Souboj kapitánů, individuální imunita v rámci nesloučeného kmene, a zejména souboj o vyřazení po kmenové radě to jsou jen další přešlapy naprosto mimo. Abych jenom nehanil tak rekvizity a soutěže jsou na celkem dobré úrovni, i když souboje až na 5 kol je zase jenom zbytečné natahování stopáže dílů. Nicméně hezké rekvizity Vám prostě nezachrání pořad, který je celkově nudný a chybí mu spád a atmosféra originálu. Možná kdyby se současná stopáž ořezala na cca 40 minut, těch nejzásadnějších událostí, tak by to mohlo získat nějaký ten náboj a švih ... už to, že jsem schopen za dobu strávenou u 4 dílů českého Survivora shlédnout téměř celou 1 sérii toho originálního, tak to doslova všude kolem řve, že je něco shnilého v Survivorovi Česko - Slovenském. Napsal bych: "Tak znova a příště snad lépe", jen nevím jestli po nějakém "znova a příště" vůbec toužím. Podle hodnocení na ČSFD nám Survivor Česko-Slovensko zatím aspiruje na podobné, ne-li horší, hodnocení jako Trosečník na Primě. ()

Janiik15

Pořád sám o sobě není nějak špatný, ale v porovnání s verzemi z jiných států strašný. Tahle verze dost připomíná nějakou dovolenou. Hned na začátku dostali rýží a po ránu tam pijí čajíček, co to má být? Další kravina byla odměna ve stylu pizzy. V jiných verzích tam spali na kamenech a žrali krysy a oni tady mají takové pohodlí a to má být nejtvrdší show v Československu? Další věc, co mě strašně štve je zbytečné natahování doby. Kdo přežije vždy trval 60 minut a tady to natahují až na 120. Další věc je, když má být nějaká napínavá část. To, že tam dají rádoby dramatickou hudbu vytvoří na prvních pár sekund něco napodobující napínavou část, ale když to trvá už minutu je spíše dost nudné a otravné. V třetím dílu debata před hlasováním o vypadnutí spíš připomínala politickou poradu, která už po chvíli začala otravovat. Další věc co nechápu, tak proč například Veronika a Chili, což jsem vážně nezajímavé postavy dostávají miliardu prostoru, ale taková Xénie, tam není skoro vůbec vidět. Proč nedají všem stejně prostoru? Poslední věc co bych vytkl je zvuk, který je vážně strašný. Vážně nechápu, proč do hry přidávali duel. To úplně ničí kmenovou radu. Proč, když si polovina kmenu myslí, že má někdo vypadnout, tak ten člověk jde do duelu, do kterého si může člověk s imunitou vybrat koho chce, i když ten člověk nedostane žádný hlas? Jediné za co je chválím je dobrý výkon moderátora. Novotný je snad jediný, který v tom pořadu za něco stojí. Do příští sezóny bych do nich poradil: zrušit duel, zkraťte díly na polovinu, dávejte všem stejný prostor, vylepšete zvuk, udělejte soutěž více drsnější a ne, jako kdyby tam byli na dovolené, hlavně si udržte moderátora. České verzi bych dal tak maximálně 20%. ()

Hanecek odpad!

To jsou nějaké "bojovky" skautů nebo pionýrů? Větší hloupost jsem neviděl. Dal jsem tři díly a po zjištění, že je to myšleno vážně jsem to přepnul. Ale možná nejsem ta správná cílová skupina. Je mi totiž více, než 5 let! ()

Radovan.Long odpad!

Zábava toho nejpokleslejšího druhu.Čeští rádoby machové a princezny se zlatou gucci na čele.No jedině "odpad!" tu dává smysl přidělit. ()

medabebe odpad!

Tohle je procházka tropickým rájem. Jediná katastrofa je chybějící cafe latte a splachovací hajzl (a i o tom mám pochybnosti). Místo skutečného boje o přežití, v podobě budování zázemí a zajištění základních potřeb vlastními silami, zde vidíme festival pomluv, intrik a kydání hnoje na členy vlastního týmu. Trochu je mi líto O. Novotného, tohle snad nemá zapotřebí. ()