Danny Roman (Samuel L. Jackson) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. Walsh) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu. Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (Siobhan Fallonová), zradcu Rudyho (Paul Giamatti) a veliteľa Granta Frosta (Ron Rifkin). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia. Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (Kevin Spacey) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov. (TV JOJ)

matestlust

Divím se a kaju zároveň, že mi tak dlouho unikal takhle skvělý kousek. Naprosto precizní thriller, nervy drásající atmosféra, opět bezchybný Samuel...V devadesátých letech vznikalo mnoho skvělých subžánrovek tohoto tipu a já, bezprostředně po shlédnutí, nemůžu přijít na moc jmen, minimálně stejně kvalitních jako je tento. ()

L0ra

Film "Vyjednávač" (The Negotiator) z roku 1998 je napínavým thrillerem, který nabízí skvělý herecký výkon ze strany hlavních představitelů, Sama Jacksona a Kevina Spaceyho. Film je plný napětí, intrik a nečekaných zvratů, které diváka drží na pochybách až do posledních chvil. Příběh filmu se odehrává v Chicagu, kde detektiv Danny Roman (Samuel L. Jackson) je obviněn ze zločinu, který nespáchal. Když se snaží najít důkazy své neviny, rozhodne se vzít do rukou vlastní osud a unese rukojmí. Protože je zkušený vyjednávač, požádá o pomoc svého kolegu z policejního oddělení, Chrise Sabiana (Kevin Spacey). Společně se snaží najít pravdu a vystopovat skutečného pachatele zločinu. Hlavní předností tohoto filmu jsou skvělé herecké výkony, zejména Samuel L. Jackson a Kevin Spacey. Jejich dialogy jsou velmi napínavé a poutavé, což diváka nutí přemýšlet nad tím, co se bude dít dál. Důležitou roli hrají i vedlejší postavy, které jsou dobře napsané a dobře ztvárněné. Režie filmu je velmi zdařilá. Film je skvěle natočen a řazení scén je velmi poutavé. Kamera se pohybuje v jednotlivých scénách velmi dobře a zachycuje napětí, které v tomto filmu převládá. Celkově lze říci, že film "Vyjednávač" je velmi dobře natočený a napínavý thriller s vynikajícími hereckými výkony a poutavým příběhem. Pokud máte rádi filmy tohoto žánru, určitě si ho nenechte ujít. ()

Jansen

Nic moc jsem nečekal, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Příběh sice neohromí originalitou: děj je tuctový, námět stokrát omletý a zápletka od začátku do konce předpovídatelná, ale na druhou stranu ani nenudí a svým způsobem má tu výhradu vtáhnout diváka do děje. Na výsledném kladném dojmu má samozřejmě největší podíl hlavní herecká dvojice, která vlastně už sama o sobě zaručuje kvalitu. ()

Lacike

Dalsi kvalitny devätdesiatkovy thriller, ktory som videl viackrat a zakazdym som ho zral. Ale teraz po rokoch ma uz tak nenadchol. Uz ma prilis nebavia detektivne zapletky a v tomto filme ma prim pred subojom dvoch vyraznych osobnosti vysetrovanie toho, kto hodil na hlavneho hrdinu vsetko to svinstvo. Vdaka tomu trva celu dlhu hodinu, kym dôjde ku stretu Jacksona a Spaceyho. Co je velka skoda, lebo prave ich spolocne sceny su tym najlepsim na celom filme. Kazdy ich spolocny dialog stoji za to a ked sa nerozpravaju, tak kvalita filmu vyrazne klesa. Jak Spacey, tak aj Jackson podavaju nadpriemerne vykony, ale ich top to urcite nie je. Fakt si ale neviem predstavit v Spaceyho ulohe pôvodne uvazovaneho Stallonea. To by bol uplne iny film. Zvysok postav aj ked je obsadeny znamymi a sympatickymi prihravacmi je uz len do poctu. Trochu z nich vynikne uz len ustraseny Paul Giamatti. Skoda, ze aj dalsi z nich nemali moznost viac vyniknut. Cas na to vdaka bohatej stopazi bol, ale scenar im to nedovolil. Akcie tu je minimum. Co nevadi, len tych napinavych scen mohlo byt ovela viac a rozhodne by filmu neuskodilo vyraznejsie skratit stopaz. Hlavne ten uvod, aby sa ovela skôr na scene objavil Spacey. Takze film stale odporucam, ale uz to podla mna nie je taka pecka ako kedysi. 7/10. ()

BoPo

Klasická filmová vsuvka, policajný vyjednávač, tentoraz roztiahnutá na plnú minutáž. Ide tu vlastne len o to, aby Černý Petr nezostal v rukách toho černocha a nikoho neprekvapí, že nezostal. Napriek tomu sa Vyjednavač dokáže tváriť dosť zaujímavo. Pri pohľade na zoznam zúčastnených hercov nič prekvapujúce. Na prvý raz som jeho finte podľahol, po druhý už nie. ()

MoiJe

Povodne som tu mala 4 hviezdy, predsa len, par drobnosti sa mi nezdalo. Ale ked tak uvazujem. Skveli herci, scenar, nic extremne prehnane co do obrazu. Chvilami som sa bavila, chvilami mi bolo do placu, chvilami som bola fakt prekvapena a chvilami bola napata. Siroko daleko o nicom, co som v poslednej dobe videla, nemozem povedat to iste. Zasluzia si plny pocet... ()

Chermy

Možná mám nakoukáno až příliš filmů a možná, že je Vyjednavač opravdu hanebně předvídatelný. Čert to vem, když tu hraje Kevin Spacey! Jeho herectví mě opět přikovalo k sedačce! ()

F.man

Na jednu stranu šablonovité až to bolí, na stranu druhou vynikajicí Samuel L. Jackson a Kevin Spacey. Tudíž - tři hvězdy jsou objektivní volbou. První polovina má dobrý spád, který dokáže i překvapit a film směřuje k hodnocení vyžšímu, později však dochází inovace a Grayovi ztrácí koule... I'm still alive, motherfucker! ()

ConanVJ

Povedený triller o policejním vyjednavači Dannymu Romanovi, který je obviněn z vraždy a vykradení penzijního fondu. Dannymu nezbude nic jinýho, než se vydat na druhou stranu zákona, aby dostal pravé viníky. Příběh filmu se mi líbil a herecké obsazení taky pěkný. Filmek je pomalejší, ale chytnul mě. Za mě 70% :) ()

Marsik

PRIMA HD - Samuel s Kevinem to tu neuvěřitelně krájí. Je radost je pozorovat. Hodně, ale opravdu hodně musím pochválit český dabing, díky kterému film u mě vystoupal min. o 10% vzhůru. Pánové Šrom a Procházka předvádějí parádní hlasovou jízdu. Jinak opět "děkuji" TV Prima za 5 neskutečně nudných a vyrušujících reklam. Nebýt toho, možná by byl můj zážitek z Vyjednavače ještě větší. 80% (with J.) ()

fannah

Bezvadné, uvěřitelné. Už úvodní titulky mě dostaly do nálady a pak jsem v ní vydržel celých 139 minut. Opravdu povedený thriller, kterých není moc. ()

NinonL

Po prvním shlédnutí jsem byla šokována a nedokázala na filmu nalézt jedinou chybu. Později jsem od 5 hvězdiček upustila, protože souboj vyjednavačů, příčiny jeho vzniku i jeho řešení, některé trhliny má. Špatní hoši jsou špatní až moc a ti hodní zase moc hodní. Trochu mi film připomíná Serpica ale jeho kvality nedosahuje. ()

agentmiky

Vyjednavač sice nepřichází s ničím novým, ale filmy z devadesátek mají vždy něco do sebe. Takový pocit při nových filmech nezažívám. Jak jsem už zmínil, tak příběh je docela jednoduchý a nijak promyšlený, ale kvalita filmu vězí v jiném aspektu. Tím je samozřejmě herecké obsazení, které film vyneslo o několik pater výše. Samuel L. Jackson je dnes už legendárním pojmem společně s Kevinem Spacey. Oba dva zde zahráli perfektně a ostatní herci mi přišli tak trochu jako komparzisté v porovnání s nimi. Zajímavou věcí bezesporu bylo, že se děj odehrával na jednom místě a v zásadě se nikam jinam nepřesunul. Závěr byl vygradovaný na jedničku a samotný konečný zvrat jsem rozhodně nečekal. Kdyby byl příběh o malinko složitější a promakanější, tak bych se rozmýšlel i o plném počtu. Takto to jsou silné čtyři hvězdy, ale film je to výborný. Za mě dávám 80 % ()

Wysch

Okolo poloviny mírně klopýtavý, přesto velice dobrý thriller s hlavní dvojicí, které chtě nechtě dominuje spíš Kevin Spacey. Nejde o žádné super přelomové dílo, ale je to tak dobrý thriller, že si říkám, proč jich není více a proč se přestaly točit. ()

Greg

Velmi zajímavě natočený thriller, ve kterém mě nejvíce zaujaly výkony hlavních hrdinů v podání Kevina Spaceyho a Samuela L. Jacksona... Ale velmi povedená je ve filmu i zápletka a poslední scéna filmu. ()

MartinezZ

Moc drobrý thriller, moc dobří herci, moc dobrá atmosféra, několik nesmyslů :) Ano, ty mi nedovolí udělit i pátou hvězdičku, ačkoliv chápu, že to byl dramatický/umělecký záměr, jinak by to totiž nebyl tak dobrý thriller - následují spoilery! ~~~ Jednak mi přijde nesmyslné, že by tolik útoků na únosce nevyšlo a skončilo takovým neúspěchem. Stejně tak mi připadá, že když už by se tak stalo, že by už dříve nezakročila FBI a přinejmenším neposlal do prčic tu policejní SWATku (či co to vlastně bylo za tým), pokud ne rovnou i právě vyjednávače. Kevin při prohlídce kufru auta vůbec nevypadal nervózně. AS pravděpodobnost Samuelova útěku z budovy taky nebyla velká. Tohle mi tam trochu vadilo. ~ Ke konci jsem čekal, že "Frosta" někdo skutečně zastřelí s tím, že mu ujeli nervy a protože se Frost už svým způsobem přiznal, tak střelci nikdo nedokáže, že v tom nejel taky - takový happy-nehappyend, ale to už domýšlím nad rámec filmu :) ()

Soundtrack

Dobře obsazený film s tunou logických děr, které mi sice většinou žíly netrhají, ale takhle vážně tvářící se film dokážou fakt znepříjemnit. ()