Danny Roman (Samuel L. Jackson) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. Walsh) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu. Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (Siobhan Fallonová), zradcu Rudyho (Paul Giamatti) a veliteľa Granta Frosta (Ron Rifkin). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia. Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (Kevin Spacey) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov. (TV JOJ)

BOURQUE

Filmy s podobnou tematiku sme už videli niekoľko. Aj v minulosti aj v súčasnosti. Prečo je predsa len odlišný tento od ostatných? Odpoveď je celkom jednoduchá. Herci v hlavných úlohách podali stopercentný výkon (mimochodom je vidieť, že tvorcovia filmu vkladali všetky svoje nádeje práve do hercov). Samuel L. Jackson zvládol náročnú úlohu zahrať človeka dvojakého typu perfektne. Kevin Spacey – no coment (on je skoro „vždy“ geniálny :) ). K nim sa ešte pridal skvelý Paul Giamatti, ako vedľajší herec. Záver: veľmi zaujímavý a napínavý film, na ktorý sa určite podívam niekedy znovu. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Wargoo

Kedykoľvek sa na scéne objaví Spacey, je to iný film... Gary Gray má svoje slabšie, a lepšie filmy. Negotiator patrí určite k tým lepším. Zápletka je síce jednoduchá, tu ale viac ide o herecké výkony. A to vravím o absolútne každej úlohe. Samozrejme, L. Jacskon a Spacey sú ako ústredná dvojica výborní, ale aj menej významné postavy boli z môjho pohľadu uveriteľné. Musím sa ale priznať, že bez Spaceyho by to bol iný, a pravdepodobne nie tak dobrý film. Negotiator pravdepodobne nesadne každému, napriek jeho (príliš dlhej stopáži) som si ho dokázal vychutnať. 5**** a 80,419% ()

helloween93

Thriller s pořádnou dávkou napětí a s kvalitním scénářem, který sice obsahuje několik klišé, ale jinak jde o velmi zdařilý počin. Perfektní výkony obou hlavních protagonistů to jen potvrzují. Jen škoda, že David Morse nedostal více prostoru. I tak ale čtyři hvězdy. ()

Raziel_cz

Nevyzpytatelný thriller s policejním vyjednavačem, který hraje vabank, aby se očistil od křivého obvinění. Přestože oba už podali více strhující výkony, vidět proti sobě stát Kevina Spaceyho a Samuela L. Jacksona je zážitek. O to větší, že scénář je skoro bez chyby a film dokáže strhnout takovým způsobem, že nevíte, kam se ty bezmála dvě a půl hodiny poděly. ()

GMVajgl

Samotný princip je založený na polopravdě a podle některých názorů je polopravda škodlivější než celá lež. Tvůrci tohoto filmu si představují schopného vyjednavače jako nějakého podomního prodejce vysavačů - manipulátora, který ani nenechá druhou stranu promluvit a snaží se mu vetřít do přízně, jen aby mu nakonec bodnul kudlu do zad. To není dobrý vzor pro nikoho a každý v životě každý den vyjednává. Dobrý vyjednavač se musí upřímně vžít do člověka, se kterým vyjednává, klade otázky, je rozumný, slušný a nespoléhá se na žádné triky. Tohle je spíš jako epizoda Walker Texas Rangera natažená na dvě a půl hodiny. ()

Denny

Přikláním se na stranu těch, kterým se film líbil. Překvapilo mě, jak snadno tu vraždu hodili na vyjednavačské eso a pak ta finta s postřelením na konec. ()

Barak

Úvodní scéna nás naladí na tu správnou vlnu a dá vědět, že by příští dvě hodinky mohli být hodně napínavé. Někdo ukradl peníze z fondu pro policajty, zabijou týpka, který o tom spoustu ví a Jacksona zatknou, protože si myslí, že v tom má prsty (napsal jsem to ne moc dobře, radši si přečtěte obsah). A tak se Danny (Jackson) snaží očistit své jméno ve 20., tuším, patře jedné velké budovy, přičemž dole je to policajt, kam se podíváš. I s těma dvěma lokacema, kde se film převážně odehrává, si autoři bohatě vystačí. A když pak na scénu nastoupí charisma rozhazující Kevin Spacey, je o napínavý thriller postaráno. Celý film je spíše taková "kecačka", než že by se furt mělo po někom střílelo (spíš se míří) - ono je to taky "souboj" vyjednavačů, takže co čekat jiného, než vyjednávání. Všechno pak dospěje k závěrečné scéně, která se hodně moc povedla. Než k ní však dospějete, určitě se při horkých chvilkách spolu s Dannym rohodně zapotíte.... (nejvíc se mi líbilo to Spaceyho naklonění hlavy, které udělá asi dvakrát za celou dobu - určitě nepřehlédnete) ()

pravo

Slušný thriller so skvelým hereckým obsadením, ktorý sa striktne drží zaužívaných pravidiel a v podstate nič čo sme už predtým viackrát videli neobsahuje. Herecké výkony hlavných predstaviteľov S. L. Jacksona ako osamelého muža bojujúceho za svoju pravdu a donúteného sa uchýliť k niečomu jemu neprislúchajúcemu a K. Spaceyho ako človeka snažiaceho sa situáciu vyriešiť bez použitia násilia a zachrániť životy nevinných sú zahrané veľmi dobre. ()

Blaogranas

Výborný thriller založený na skvělých hereckých výkonech. Žádné přehnané akční blbnutí hlavních hrdinů a děj, který se může až moc podobat realitě. PS: Dannymu musí fandit bez výjimky každý. ()

Pekisan

Ako je mozne, ze som o tomto kusku doteraz nepocul/nevidel? Po akcnej sracke som dostal akcny dezert s dvoma ceresnickami. Dvaja pani tu predvadzaju skvelu hru kto z koho pod taktovkou rejza, ktory proste "umi". Triler z obdobia kedy este chapali, ze akcnost sa nerovna poctu explicitne odstrelenych noh a komiksovo drsnych ksichtov. ()

kabel

Tak tuhle krásu si vždy rád pustím. Velmi zdařilý krimi-thriller, který staví "proti sobě" dva vyjednavače v parádním hereckém podání. ()

goni

Celkom v pohode akcny film, pri ktorom sa da dobre zrelaxovat. Videl som vsak uz aj lepsie spracovane filmy s touto tematikou [4/2012]. ()

Schlierkamp

Americký thriller, jenž se snaží přiblížit práci policejního vyjednavače a vyznačuje se strhujícím scénářem a výkonem S. L. Jacksona v hlavní roli. Po krátkém úvodu a seznámení se s hlavním hrdinou Danny Romanem, vychází najevo špinavá hra některých jeho spolupracovníků a je neprávem obviněn z vraždy jeho kolegy. Špičkový vyjednavač Roman se rozhodne vzít situaci do vlastních rukou a za každou cenu odhalit viníka. Ohrožujíc zbraní některé jeho představené spolu s rukojmími se dostává do těžko řešitelné situace, z níž už není úniku a toto strhující napětí vydrží až do konce snímku. Ve vedlejší roli se představí též jiný skvělý vyjednavač Chris Sabian (výborný K. Spacey) a divák může sledovat jejich slovní souboj. Z hereckého hlediska se však domnívám, že Jackson tentokrát Spaceyho předčil. Díky napínavému a překvapivému scénaři je divák neustále v očekávání, co přinese další minuta a na odhalení hlavního pachatele si musí počkat až na samotný závěr. Vynikající americký snímek, jenž není postaven na jednoduchých vizuálních efektech, nýbrž na pečlivě promyšlených dialozích, překonal mé očekávání. ()

NightPorter

Trosku trestuhodne jsem to dneska videl teprve podruhy, na rozdil od Obvyklejch podezrelejch a LA prisne tajne, a pritom je to kvalitou stejna liga... super i napodruhe a urcite si to jeste nekdy zopaknu. Ac by se mohlo zdat, ze hlavni roli hraje Samuel, podle me to nehorazne tahne Spejsy a jestli se ty jeho aferky nejak uspokojive nevyresi, obavam se, ze nam tenhle herec bude chybet. ()