Dobrý synček

• Česko Dobrý synek (viac)

Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich „dobrého synka“, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (Bontonfilm)

Metal Lord

Vcelku povedený filmek, ve kterém Macaulay Culkin ukázal, že dospívá a že nemusel být jen herec jedné role. Tohle ho mohlo dostat v kariéře hodně daleko, jelikož ukázal kvality ve vážnější roli, v tomto případě hajzlíka, který je zlo ve své podstatě....jak Culkinova kariéra dopadla víme bohužel všichni. Film nás seznamuje s milým Woodem, který se musí postavit zlu v podání Culkina. Atmosféra graduje, okolí je vystavováno většímu a většímu zlu, až nakonec dojde na souboj dobra a zla.... ()

JADIM

Môj obľúbený Macaulay Culkin vo filme, ktorý nie je pre deti. Naozaj neviem, ako spravili to, že už od začiatku som mal o ňom pochybnosti, keďže Culkin väčšinou hrával chlacov, ktoý sú sympatický na prvý pohľad. Ten prechod z akéhosi nevinného detského príbehu niekde v zapadákove do niečoho vážnejšieho bol prekvapivo celkom uveritelný a bavilo ma jeho sledovanie. Celkovo je to dosť lacný film, ale povedal by som, že sa z toho vyťažilo dosť a reálne sa to dá nazvať Thrillerom. 7/10  ()

Matts

Průměrný, nezajímavý horor. Ničím nevybočuje z řady podobných snímků o divných nebo dokonce ďábelských dětech. Hodnotit herecké umění dvou hlavních capartů si opravdu nedovolím... ()

-Dawe-

Docela nedoceněný film, který si zaslouží jeho shlédnutí. Výborný herecký výkon Culkina a Wooda. Vlastně se divim, že tenhle film moc lidí nezná, protože to je podle mě moc vydařený snímek. Ta hudba je nádherná. 80% ()

Zagros

Macaulay Culkin hraje oblíbeného hajzlíka a Elijah Wood toho hodného, co mu nikdo nevěří. To je celý námět filmu Dobrý synek. Nutno podotknout, že oba kluci to už za mlada herecky zvládli. Zápletka byla pozoruhodná. Jen sám nevím, jestli dokážou být děti tak vypočítavé a chladně kruté? Někdo říká, že ano. Někdo jen, že říkají, na rozdíl od dospělých, stále pravdu. No, zpět k filmu. Pár scén si pamatuji i po letech, ale potřebu znovu se podívat nějak nemám. Atmosféra na mě působila už tehdy odtažitě a i přes dobré herecké výkony mladých, mě opakování neláká. Nechám tři hvězdy a doporučit můžu těm, kteří mají Culkina zafixovaného jako Kevina ze Sám doma a chtějí si lehce rozšířit obzory. ()

Mičl

Slušný "rodinný" thriller, dětské duo Culkin, Wood na plátně skvěle šlape, ty klučíci uměj hrát... asi je dobře, že se Joseph Ruben drží dramaticko-thrillerovo-(někdy)hororových filmů, jediné co bych vytknul je až přehnaná hudba, ten kdo jí dělal si fakt vyhrál. Ale ta temná atmosféra a strhující závěr vše dokonale vynahradí. ()

HonzysKISS

Macaulay Culkin byl už od pohledu vždycky hrozný spratek a Elijah Wood je po každé v očích takové neviňátko. Tihle dva jsou bohužel jeden z (bohužel) mála důvodů, proč se na film podívat. Příběh je taky hodně zajímavý, jenom je velká škoda, že to není drsnější. Na horor a Rkový rating mi to přišlo strašně slabé. Celkově toho mohli víc využít, místy je to takové chudé. ()

barcaacrab

Přestože je příběh vcelku předvídatelný, bylo to dobře strávených 80 minut. Culkin i Wood předvedli výborné herecké výkony a určitě stojí za to vidět jejich začátky :-) ()

Kacitr

Snímek v čele s "Kevinem ze Sám doma" mě odrovnal. Po shlédnutí jsem byla naprosto nadšená. Macaulay dostal konečně možnost si zařádit a této nabídky ochotně využil. Také se zde ukazuje mladý E. Wood který Culkinovi šlape na paty a dýchá na záda. Na svou dobu bravurně natočeno a některé výroky "dobrého synka" mě šokovaly. Opravdu to na své rodiče uměl zahrát a to stylem - já nic já muzikant. Akorát ten konec jsem si dlouho promítala a nešel mi do hlavy ... ale tak jinak by to nebylo ono. Jedno z nejlepších od Macaulaye. ()

Martin_W

Jsem hezky překvapen, ikdyž z Dobrého synka "páchlo" na hony daleko, že je film udělaný spíše pro ty mladší.. Alespoň na mě to tak působilo. Culcin hraje psychopatické dítko skvěle. Tahle role mu snad sedla líp než v Home Alone. No a Wood je i přesto hlavní hvězda filmu.. Hezké thrillero-hororové béčko, které za zhlédnutí určitě stojí. 58% ()

Garch

Režisér našel tak naprosto dokonalé představitele Marka a Henryho, že mě tenkrát až mrazilo. Oba mohli být ten zlý! ()

mira007

Ve své době, kdy byl Culkin na vrcholu, byl tenhle thriller o psychopatickém synkovi celkem mrazivý hit, ale dneska mi to přišlo naivně přestřelené hlavně ten závěr. Jako perlička je obsazení malého Elijaha Wooda do hlavní kladné role. ()

klokyn

Určite nadpriemerný thriller, v ktorom sa stále niečo deje a práve preto mi prišiel byť veľmi krátky. Skončilo to skôr ako to začalo, možno tomu chýbalo veľkolepejšie finále. ()

Silviaxx

Prežila som ďalšie týranie v podobe The Good Son. Hneď od začiatku ako som počula tú hnusnú hudbu v tomto filme, ktorá mi neskutočne pílila uši a vytáčala ma mi bolo jasné, že toto nebude môj "cup of tea". Nemýlila som sa. Z omnoho väčšej časti filmu som sa pekelne nudila, pretože sa tam skoro nič nedialo. Aj keď sa už niečo stalo tak to bolo dosť neuveriteľné a celkovo príbeh je ľahko čitateľný. Neuverila som ani hereckým výkonom, v ktorých sa dvaja zasrani bavia v rozhovoroch na pomerne vyššej úrovni ako je to u takýchto detí zvykom. Prešpekulovanosť a vypočítavosť Culkina tiež nebola dvakrát uveriteľná, a tak mi ostávalo sa už na tomto celom len smiať cez slzy. Takmer záverečná scéna na útese bola klincom do rakvy. Jediné, čo som schopná oceniť je Elijah Wood, ktorý bol oveľa viac sledovateľný ako Culkin. ()