Dobrý synček

• Česko Dobrý synek (viac)

Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich „dobrého synka“, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (Bontonfilm)

Chrustyn

Culkin zde ukázal, že to rozhodně není nějaký hodný, roztomilý klučina, ale pořádný parchant, který je schopný zabít i svoje nejbližší. Nijak výrazný, ale slušný thriller. ()

iamek

Fantastický thriller u kterého jsem se nenudil ani vteřinu a Henrymu jsem přál tu nejbolestivější smrt. Obsazení je navíc sympatické, tak co více si přát. ()

SeBig

Čekal jsem víc než jen rodinnou šarvátku a vylejvání rádoby zlosti na zvířatech. Zlatej Mikey, ten měl aspoň styl. ()

LaciLC

Rozhodne veľmi zaujímavý triler o anjelskom Woodovi a diabolskom Culkinovi. Rád by som dal ****, ale pri niektorých pasážach som sa dosť nudil. ()

Othello

Velmi slušná režie a kamera. Malej Culkin byl očividně megatalent, protože místy předvádí fakt neuvěřitelný výkony. Akorát ten konec je moc možná moc Sofiinavolbaovskej -) ()

SOLOM.

Macaulay Culkin pro mě zůstane navždy spojován především se svou rolí Kevina z prvních dvou dílů Sám doma. Jeho následný osobní pád až na samotné dno (drogy, alkohol) – to už mě moc nezajímá. Nicméně se stal jednou z těch dětských hvězdiček, které si sami pohnojily slibně rozjetou kariéru (těch ale je…). Já však byl hodně zvědavý, jak si vedl i v jiném filmovém odvětví, než je komedie/rodinný film. No a nedopadlo to vůbec špatně. Zase byl tím rebelem s podivně jiskřícíma očima, akorát tentokrát dost přitvrdil a měl obrovské štěstí, že mu po boku stál rovněž velmi dobrý Elijah Wood. Co se hereckých výkonů týká, tak tady jsem žádný problém nezaznamenal. Hlavně tedy co se dětských představitelů týče. Dospělí zde hráli druhé housle a oba chlapci dokázali zaujmout mou pozornost. Slabinou však byl nevyvážený scénář, potažmo práce samotného režiséra, který nám měl ukázat postupnou přeměnu chlapce s andělským úsměvem v násilného parchanta. Už jsem pár filmů se „zlobivými dětmi“ viděl, takže jsem očekával poněkud drsnější psychický teror. Ano, bylo tu zabití psa, scéna s bruslemi a finální bitka na útesu, ale mezitím jsem narazil i na několik vlažnějších pasáží, které už tak záživné nebyly. Což mělo za následek trochu rozpačitý dojem z celkové atmosféry a navíc jsem tu narazil i na několik nelogičností a mého neoblíbeného „klišé“. ()

Handle

Přiřazovat tohle k hororu je zase moc, ale je to celkem zvláštní thriller o kterým ani nevím, co si mám myslet. Není to špatný, ale něco mi na tom prostě nesedí... Možná bych řekl, že Macaulay Culkin se do té role ani příliš nehodí. Jinak nápad zajímavý. ()

Mike.Myers odpad!

Nudná ukdákaná blbina. Osmiletej ďáblík narozen, aby zabijel... Za každou scenou s nim akorat člověka napadne otázka proč? Frajírkovi je 8 let a pomalu může dát do tisku inzerát se svymi službami.. Bože tenhle film psal kreten. ()

Gary

Celkem dobrý thriller s přesvědčivým Elijahem Woodem.Macaulay lehce zklamal,protože na slávě výkon nepostavíte.Dobrý konec. ()

moviesfan

Film ve kterém je tím ,,parchantem" dítě, čímž se vyznažuje odlišností od ostatních thrillerů. Docela dobrá pokoukaná s nějakou tou dávkou napětí. Hodnocení: 60% ()

Lyli

Tak tady mi jinak miloučký M. Culkin nahání husí kůži. Příběh dobrý, obsazení dobré, takže proč ne? Taková oddechovka, která vám malinko zvedne adrenalin. Palec nahoru. ()

Seabeast

Sám doma a psychopat s Frodem. :-D Macaulay Culkin je zde tedy pěkný manipulativní spratek, který se neštítí nemalého zvěrstva. Zabíjení zvířat? Brnkačka. Způsobení hromadné dálniční bouračky? Jasná páka. A dál si můžete klidně domyslet, co vás čeká... Čekal jsem umírněný snímek, ale dostalo se mi docela dusného vyústění a gradování. A role Kevinovi, teda pardon, Macaulay Culkinovi sedla na výbornou. To samé Elijah Wood, který zde exceluje na začátku své herecké kariéry a znázorňuje onu bezmoc proti zlem prorostlým synkem. Nikdo mu nevěří a pro okolí se zdá poněkud šáhlým a traumatizovaným ze smrti své matky. Dál asi netřeba dodávat, Dobrý synek mě docela překvapil a spolehlivě natáhl jako špagát na prádlo. ()

JohnCZ

Strašně mě tam vadil soundtrack, kterej je jak z rodinného romantického filmu a vůbec se pro celkové vyznění nehodí. Je fakt, že oproti takovému Orphan je to hodně light thriller a i když je Macaulay tady pěkně zákeřnej spratek, natočeno je to hodně zlehka a nekonfliktně. Až jsem si občas říkal, že film vlastně pořádně neví, čím chce být. Jestli rodinným dramatem nebo mrazivým thrillerem. A tahle rozpolcenost převládá po celou dobu i skrze zmiňovaný soundtrack. Elijah je správně ňuňu a Macaulay zase ideální reklama na antikoncepci. Kluci jsou dobří a toporní jsou až ve vyhroceném závěru, což se dá docela chápat. Každopádně mi ale film z dnešního pohledu přijde už poněkud zastaralý a v porovnání s podobnými novějšími žánrovkami nemá už moc co nabídnout. ()