Dobrý synček

• Česko Dobrý synek (viac)

Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich „dobrého synka“, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (Bontonfilm)

Gardenboy

Čítal som knižnú predlohu a toto sa s ňou nedá porovnať. Neviem, čo bolo skôr, ale je to jedno. KNIHA JE 100X LEPŠIA!!!!!!! Tento film sa na ňu nechytá, vonkoncom nie zaujatím ani hĺbkou o napätí nehovorím ani. z milosti 3*, kniha by bola za 5* ()

Dartdevil

Zajímavý námět, kterému by slušela ještě trošku větší psychologická hloubka. Prodloužit tak o patnáct minutek a vygradovat závěr... ()

sarfian

Pre mňa ide len o priemerný film na ktorom bol najlepší koniec a obe hlavné detské postavy to skvele zahrali, ktoré vlastne aj ťahajú celý film. VIDENÉ 1x ()

Mitsu

Macaulay Culkin je v tomto filmu samozřejmě označen do hlavní role poté, co zazářil v Sám doma, přitom všechno jasně směřuje na Elijaha, ale to je detail, protože se přece jen muselo lákat diváky někým známým. Zvrácená postava malého vraha se mu však povedla, kromě rozškatulkování na dobro a zlo a český dabing se mi tento film zamlouval. ()

chlebo

Celkom slušne sa rozvíjajúci mierne incestný a nemierne homosexuálny románik Froda a Kevina bohužiaľ zastavuje jemná deviácia homosexuálnejšieho z dvojice. To, čo sa v prvej polovici zdá ako gejrománik pre nastávajúcich násťročných sa v polovici druhej mení na celkom solídny námrd, kde hobiti jednoznačne herecky vedú pred rozmaznanými deťmi, ktoré na vianoce nechcú ani vlastní rodičia. Zakončenie nijak bravúrne ani neočakávané súboj na skale nemôže chýbať ani vo Frodovom detstve, krpatý Glum jebne kam patrí, Sama pre túto generálku zahrá oddaná prevtelená mama a prsteň si pre tentokrát ešte odpustíme. Zapísané, sčítané podčiarknuté, je to taká zábavka na večer pri dobre vychladenej dvanástke Plzni. ()

Cooller

Kevin byl tak dlouho doma sám až mu z toho jeblo hustil do malého Froda který se z toho vydal na strastiplnou cestu do Mordoru zničit ten divnej snubák... No tak dost škatulkování... Wood exceluje už jako malý... Culkin je pro role "rošťáků" doslova stvořen tady se musel určitě vyřádit jelikož mu to v některých momentech i věřím tudíž film pusobi celkově dobrým dojmem 4* ()

Romanstekl

Dnes pro mě trošku nonstalgický film, dobře si pamatuju jak jsem se jako malej na tento film díval s nadšením,že tam bude hrát Kevin.Po letech si pamatuju úplně stejný pocity, který jsem měl tenkrát a některý záběry mě při určitých životních situacích provází celý život.Z filmu místama až mrazí a klobouk dolů před hereckýma výkonama Culkina(toho především, kouká mu to z očí) a Wooda.Culkin mě sakra velký potenciál, škoda že se nehal strhnout, kariéru měl našlápnutou dobře. Film rozhodně doporučuju, ale nepočítejte s tím,že se u toho budete chlámat jako u Sám doma :-) ()

Shitonit

Dobrý synek je pěknej sráč, potřeboval by zakroutit krkem a pustit žilou, což se mu na závěr vlastně stane, takže prima. FIlm je o rozhodnutí matky zda si ponmechat vlastní dítě který jí trochu sere, nebo jiné, podobné dítě, které jí nesere. Vzhledem k okolnostem si matka na závěr vybírá dítě které ji nesere a život jde dál. Patří mu to. Hajzlovi..ježiš..já bych ho řezal, a řezal, až bych toho ďábla z Bezkulaje vyřezal. ()

Duke90

Nejznámějším filmovým počinem M. Culkina je bez debat Sáma doma, ale tím nejambicióznějším se stal až Dobrý synek, protože stále v relativně nízkém věku předvedl solidní herecký výkon malého psychopata s andělskou tvářičkou. S trochou nadsázky by se dalo říct, že právě takto se formují budoucí sérioví vrazi, kteří rozhodně neskončí u škádlení pejska kuší... Oba dětští herci si tak hezky našlápli k slibné kariéře, ale bohužel jen jeden z nich toho dokázal využít. To ovšem nic nemění na tom, že vznikl řemeslně celkem slušný thriller, který jednou za čas přijde vhod. ()

Stejšn

Noční můra v podání hollywoodského zázračného dítěte Macaulaye Culkina je opravdu sugestivní. Žárlivý hajzlík, který nemá naprosto žádné zábrany a hranice. Vyděšený Elijah Wood, kterému nikdo nevěří a všichni mu křivdí, je mu víc než zdatný sekundant. Období, kdy se jejich kariéry vyměnily - Culkin začal upadat a Wood stoupat. ()

Jerris008

Vzpomínám, jak jsem film viděla poprvé a jak jsem se z finální scény nemohla delší dobu vzpamatovat. Od té doby jsem ho viděla ještě párkrát a své kouzlo má tento film stále. Hlavní dvojce hraje výborně, do své role se hodí a překonávají jeden druhého. Povedený psychologický thriller. ()

HEED

Když jsem to viděl jako malý, tak jsem z toho dostal málem trauma. Oblíbená hvězda filmu sám doma hraje pekelného hajzla, kterému by nestačilo dát pořádně jednu přes hubu. Každopádně hraje tu opravdu věrohodně a mě překvapil že neumí hrát jen komedie ale taky zvládá i jiné role. Dokonce bych řekl, že záporné role mu jdou ještě o fous lépe. Bohužel pro mě, byl to první sám doma co ve mě dodnes vyvolává nádherné vánoční pocity a nostalgii. Dám tři hvězdy, protože je tohle to rodinné téma pro mě dost silné kafee, a vim že se podobné věci dějí všude na světě. I když třeba ne, přímo dítě versus rodiče, ale je to spíše naopak. Pořád to ve mě zanechává tokový špatný dojem. Díval jsem se na to s odstupem času asi tak deset let, a nezměnilo se to. Když jsem si ten film pustil, jako bych se na něj díval očima desetiletého ustrašeného chlapce co nemůže pochopit danou situaci. ()

Dinsberg

Elijah již ve svých 12 letech dokázal, kdo je lepší dětský herec. Zatím co on se dokázal prosadit i na poli vzrostlejších herců, Macaulay se snažil vytěžit ze své dětské slávy maximum. Své bezpochyby udělali i jeho tehdy se rozvádějící rodiče, kteří stihli rozfofrovat většinu jeho peněz tahanicemi po soudech. Ale zpět k filmu... Nikdo není na pochybách, který z dětské dvojice je lepší. Ono je docela těžké chtít od malého kluka, aby zahrál mimiku chladnokrevného zabijáka. Mnohem líp ji zvládl v pouhých jedenácti Brian Bonsall ve filmu Mikey. Joseph Ruben je králem béčkových psychohororů, tady ale jasně vede Otčím. Rozhodně ale stojí za shlédnutí finální dilema mladé matky, visící nad útesem. Jen škoda, že celých 85 minut filmu je jen prologem k tomuto okamžiku. ()

ostravak30

Podle mě se opět nejedná o horor. Za to dramatický thriller, k tomu se už můžu přiklonit. Macaulay Culkin byl známý do té doby jako herec komedií, tady je to pro něj změna. Já osobně tvrdím, že jako dítě to byl velmi dobrý herec a skvělý talent. Takže i zde se jeho talent projevil. V komediích Sám doma hrál lépe, přiznávám, ale jeho mimika a gesta jsou už od pohledu zákeřné a k tomu snímku patří. Film je napínavý od začátku do konce, takže další plus. Ale je pravdou, že na dnešní dobu už to není snímek tak zajímavý a spíše průměrný. Ale s nabízeným tématem a herci, které obsadili, dle mého vytěžili maximum. ()

petite fille

po opätovnom zhliadnutí: zvláštna záležitosť, ktorej najväčšou chybou je to, že sa nevie rozhodnúť, či je rodinnou drámou s viac než patetickým soundtrackom alebo šokujúcim thrillerom. akokoľvek fascinujúce je vidieť Macaulayho Culkina excelovať v takejto démonickej roli, tomuto filmu vlastne nejde poriadne ani jedna poloha. a nezachránia to ani Elijahove veľké modré oči. ()