Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

dandislav1991

Groteska má být přece vtipná a člověka rozesmát, ale mě tohle dílo moc nechytlo, 2-3 krát jsem se zasmál nebo spíše pousmál ,ale jinak mě stálo hodně si to dokoukat, ale Chaplin si ty 3* zaslouží (ne)jen za to že je (byl)! ()

anulka

The Kid je tichý film, ale taký bohatý a krásny, že nepotrebujete slová. Chaplin a 6-ročný Coogan sú najočarujúcejší pár, aký som kedy videla. Film je pekný, plný radosti, veľmi vtipný, ale aj smutný a sentimentálny. A hudba... je proste na vysokej úrovni! Tento film by nikdy nemal byť zabudnutý. ()

Biopler

Úžasná chaplinovka podporená aj skvelým výkonom mladého herca (budúceho strýka Festera z Addamsovcov), ktorej špatí uletený záver s anjelíkmi. To akoby Charlie prilepil z iného filmu. Škoda. ()

smack

Roztomilý rošťák Jackie Coogan a rozpačitý a mnohdy nevědící si rady Charlie Chaplin se báječně k sobě hodí. Jednoduchý, ale velmi procítěný a dojemný příběh je parádně vyrovnávám dávkami vtipných gest a situací. ()

Colour

Film, ktorý ešte nie je nakazený dvojzmyselnými narážkami, zbytočnou akciou a romancou. Veľmi pekný príbeh opusteného chlapčeka a chudáka, ktorý sa ho ujal. Lepšie to ani nemohlo byť spravené. Kid má skoro 90 rokov, no napriek tomu má stále čo ponúknuť. Má i v dnešnej dobe platné myšlienky, názory a pocity. To sa o väčšine súčasných filmov nedá povedať. ()

MEW2

z pohledu dnesniho divaka uz nema film co nabidnout (a nad komentari, ktere tvrdi, ze tomu tak neni, jen nechapave kroutim hlavou). ale vzhledem k roku vzniku... ()

Trauma

Čím to, že je to sentimentální jak hrom a přitom to nevzbuzuje pocity trapnosti jako kde jaký patos dnešní doby? To se asi musí umět :) ()

matt85

Místy kouzelné, jako celek ovšem slabší. Přítomnost některých opravdu magických a legendárních scén mi ale zabraňuje dát u mého prvního Chaplina míň jak čtyři. ()

lakart

Takto podle mě vypadá nestárnoucí klasika. Chaplin moc dobře věděl, jak udržet divákovu pozornost na maximum. Milý, krásný, dojemný a neuvěřitelně dobře zrežírovaný snímek. 100% ()

porky93

Příjemná oddechovka se skvělým Chaplinem, který svým němým humorem dokáže pobavit diváky i po téměř sto letech. Je pozoruhodné, že takto starý film dokáže zaujmout stejně jako velká část současné hollywoodské produkce. Milým překvapením pro mě byla také výborná Chaplinova hudba. Na druhou stranu objektivně je třeba říct, že dnešního diváka zvyklého na špičkové filmové triky a efekty, geniální scénáře a strhující herecké výkony už němá groteska těžko dostane do kolen. Proto tak vysoké zdejší hodnocení je třeba chápat spíše jako vyjádření historického významu Chaplinových děl, který je nezpochybnitelný. ()

Tiiso

Vynikající dílo, které je více tragikomedií než komedií. První vážnější film Chaplina a jeho jedno z nejlepších z éry němého filmu. V prostředí se inspiroval ze svého dětství, které prožíval ve stejně nuzných podmínkách. ()

wito

chaplin je citliva dusa. to dokazuje kid. krasny zazitok, ktory jasne ukazuje akou osobnostou bol a stale zostava charlie chaplin. jeho jedinecnost tu citit jasne. typicky prejav, sarm a vtip v spojitosti so srdecnym pribehom vytvara uzasny dojem z diela jednej z najvacsich osobnosti filmu... ()

Ronee

Kid je úžasný film, rada sa naň pozerám, smejem sa a obdivujem všetky nápady, ktoré Charlie a jeho malý pomocník vymýšľajú. Miluem scénku s naháňačkou s policajtom, rozbíjanie okien a nenápadné podvody, ktoré spolu títo dvaja tuláci robia. A ako sa majú radi, je to dojemné, roztomilé, aj zábavné. Okrem toho sa mi páči aj hudba, ktorá výborne dopĺňa to, čo sa deje vo filme. Kamera a kulisy sú tiež skvelé, nehovoriac o hereckých výkonoch. Jackie Coogan už v siedmych rokoch skvele hral a bolo ťažké uveriť tomu, že to je ten istý herec, čo stvárnil strýka Festera v Adamsovcoch z roku 1964. Čiernobiele filmy, aj z nemej éry ma veľmi priťahujú, fascinujú a myslím, že tento je jeden z najlepších z tej doby. Je to jednoducho legendárny film a stojí za to si ho pozrieť. Zaslúžených 5* a môj obľúbený film. Videné na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=6GjgoYFw4Gw ()

karlee

No, v podstatě se mi líbila jenom boxerská scénka, sentiment mi u těchto němých filmů nevadí, ale trochu víc humoru jsem přece jen čekal. ()