Volné pokračování pohádky Zkřížené meče Vás znovu svede s chytrou a statečnou princeznou Alexandrou, po jejímž boku už stojí věrná a milovaný manžel Valentin. Čeká na Vás napínavý příběh královské rodiny, plný intrik, které ale budou včas odhaleny. Zlý, pomstychtivý vévoda Gaston se nemůže smířit s tím, že korunu a s ní veškerou moc získal jeho starší bratr a spřádá podlé intriky a zlé pikle za vydatné pomoci starého kouzelníka Otona a jeho němého pomocníka Alíka. Vévoda se touží zbavit především tří lidí, kteří mu zabránili v konečném vítězství, když už sahal po královské koruně. Je to jeho neteř, budoucí královna Alexandra, její manžel Valentin a přítel Alexandřina otce Krištof. Ti dva - vévoda Gaston i starý kouzelník - společně vymyslí krutou pomstu, jak co nejvíce ublížit těmto třem ušlechtilým lidem. Vévodu to kromě peněz stojí pouze tři kapky krve - za každého - jednu. Za pomoci Gastonových vojáků a šermířů, ničeho se neštítících lumpů a lapků, se jejich nebezpečný, ohavný plán dlouho daří a naši sympatičtí hrdinové se ocitají ve velikých nesnázích, trápí je nešťastná láska či ztráta milovaného partnera. V závěru přichází výrazný obrat - z Alíka se vyklube bratr Alexandry i Helenky, kterého Oton v dětství vyměnil v kolébce za podsvinče a krutý Gaston hyne vlastní zbraní, když na vlastní kůži pozná, že jediné, co je silnější nežli strašlivá nenávist - je veliká láska. Nastává proměna i kouzelníka Otona, jenž se sbližuje s lesní ženou, čarodějnicí Marunou a na závěr tohoto napínavého, dobrodružného, ale i hodně veselého příběhu se konají tři svatby. (oficiálny text distribútora)

Jezinka.Jezinka

Starší a mladší bratr hrdlící se o korunu, z čehož je patrné, že hračky se mají kupovat dvojmo a oběma dětem stejné. Pozoruhodné je to, že snad ve všech pohádkách je ten neoprávněný panovník takový ukázkový padouch. Zápletka s kouzelníkovým učněm aspoň není v téhle variantě (nalezeno vyměněné dítě ano, ale většinou to je půvabné pachole, tady je dospělý) je originální. ()

Phobia

Trošku mi to těmi spletitými vztahy a nečekanými nálezy dávno ztracených členů rodiny připomnělo Dallas nebo hry Járy Cimrmana (nebýt pohádka v TV, hodil by se v závěru Vichr z hor). Rádobyvtipy byly k uzoufání, přibylo pitvoření a přehrávání, zápletka zdebilněla a šermířská klání mi připomněla dobu, kdy jsme se s bratrancem mydlili klackem tak dlouho, dokud jeden z nás s výkřikem nestrčil do pusy naražené prsty (v tom lepším případě) nebo netahal třísky z oka. Ale naše akčnost a výkonnost byla rozhodně na vyšší úrovni oproti tomu, co nabídly "Zvonící meče". Oproti úvodnímu dílu pohádkové trilogie jasný kvalitativní propad. Nepostřehla jsem - sejmul už někdo to vyřvané Pomeje nebo to bude svou existencí prudit i ve třetí části? 41% ()

Allien.9

Proč by Češi neměli točit pokračování? Protože "Zvonící meče". Už první díl byl totální průměr, takže tenhle překombinovaný paskvil se super-trapnými souboji je prostě konečná. A znovu. Proč "Zvonící MEČE", když jsou to všechno KORDY?! Ach bože... Ono to má třetí díl. ()

blackrain

Mě se šermování v této pohádce vůbec nelíbilo, zvláště ta bitka v jeskyni. Lepší představení můžu vidět na nejrůznějších historických slavnostech. Ale chápu, že herci by museli být nahrazeni kaskadéry a že většina z nich asi meč v ruce nikdy nedržela. Také považuju zápletku s kouzelníkovým učněm za originální, protože ta se v pohádkách nevyskytuje. Kdo v této pohádce za něco stojí je Viktor Preiss, který hraje zlého kouzelníka a pak Blažena Hilišová, kterou známe z předchozího dílu jako kouzelnici Marunu. ()

kajas

O sametový hlas neviditelného Marka Liberta lepší než předchozí díl ;). Máme vůbec ještě nějakou televizní pohádku na pokračování? ()

rakovnik

Pro mě nesympatické obsazení v hlavních rolích, až na výjimky nehezky zahráno a šermířské souboje nejsou pro mě také zrovna nejatraktivnější podívanou. Navíc, když jsou opravdu okatě nahrané. Ke konci už mi děj přišel až trapný. Kvituji s povděkem využití exteriérů, i když jim mohli tvůrci dát více prostoru, protože interiéry působily lacině. ()

Kali4

Pohádka tisíce gest, v níž by se děje nedořezal. Je tu asi sto plus jedna postava, každá má svoji čest, kterou musí obhájit nebo o ní alespoň dlouze blábolit, a na zápletku už jaksi nezbyl čas ani místo. Ale je to koukatelné, i když si už deset minut po skončení na nic z toho ani nevzpomenete. ()

bloodcountes

Ten titulek, že jde o šermířskou pohádku, ten bych vyzmizíkovala a hned by to bylo lepší...lidi by tolik neočekávali nějaké brilantní souboje na meče (pardon, na KORDY) a ty souboje by byly jenom normální součást pohádky, na které není upřena přílišná pozornost.. Viktor Preiss je naprosto Boží ! ()

gumbo

65% Kvalitní pohádka, ikdyz viditelně s levnější produkcí a triky, ale s originálními nápady, morálními poučeními a s vynikajícím V. Preissem ()

blezg

Hra o trůny v pohádkové verzi, ale v kostce, a to je mi ta chyba. Kromě pánů Preisse a Somra nevykazují postavy nic osobnosti. Přijde mi to málo. Ještě se mrknu, co na to říkají fazole, ale nevím nevím ()