Návštěvní den Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna

(divadelný záznam)
všetky plagáty

Záznam představení z Divadla Semafor. (oficiálny text distribútora)

golfista

Měl jsem tu možnost a tím pádem i štěstí chodit "nastojáka" do Semaforu na tyhle krásný představení a prožívat tu nádhernou atmosféru přímo v hledišti. Tu sice televize nemohla nahradit, nicméně se zachovalo kouzlo Jiřího Grossmana (a tehdejšího Šimka) alespoň v tomto stavu. Btw: Taky na LP je to výborná zábava :) ()

Tosim

Krátce po sobě ztratila česká hudba, divadlo a film dvě velké osobnosti - po Jiřím Šlitrovi to byl Jiří Grossmann. Spolu s Miloslavem Šimkem vytvořili dvojici, která svými legendárními výstupy, písničkami, parodiemi, scénkami a povídkami vytvořila kult, i když by se dal datovat pouze na několik let... Naštěstí se dochovalo několik černobílých záznamů z divadla Semafor, kde si tyto talenty můžeme se vší parádou vychutnat. Čas nic neubral na kvalitě... Při dnešní Šimkově "činnosti" se možná Grossmann obrací v hrobě, ale to už je jiná písnička... ()

Jara.Cimrman.jr

"Ne, abyste propadli démonu alkoholu jako můj dědeček, který nedbal varování, až se nakonec upil smrti ve sto sedmnácti letech při práci v lomu." Povídky Šimka s Grossmannem mne vždy bavily, ve skečích neměli ve své době konkurenci, ale písňovému doprovodu tentokrát, s čestnou výjimkou Drahého mého, do geniality přece jen cosi scházelo. ()

LiVentura

Grossmann, Šimek, a plno krásných melodií a písniček i v podání obou pánů a zvláště pak Jiřího, který měl mistrný tón. :-)) ()

Frajer42

Těch písniček na mě bylo více, než jsem byl ochoten strávit. Navíc stály kompletně všechny úplně za hovno. Dojem zachránilo naprosto skvostné čtení dvou dopisů, kde hlášku střídala ještě lepší hláška. Jeden byl o prvním školním mejdanu a druhý o školním výletu. Něco tak vtipného člověk neslýchá denně. Smál jsem se prakticky celou dobu. Mrzí mě, že půjdu s celkovým hodnocením tak nízko, ale opravdu si to žádalo zredukovat počet písní (ideálně na nulu) a zachráněný čas investovat do vystoupení, která neměla jedinou vadu na kráse. ()

nascendi

Návštevné dni boli zárukou kvality a ťažko by som aj dnes jednotlivé časti zoraďoval do nejakého rebríčka. K ich popularite prispeli záznamy na gramofónových platniach. Divadelný záznam môže priniesť nostalgickú spomienku účastníkom týchto predstavení. Ostatní majú k dispozícii vizualizovanú verziu toho, čo počúvali z LP. ()

Flego

Večná škoda, že nás títo dvaja páni už nemôžu počastovať svojim návštevným dňom. Lebo takéto návštevy sú na nezaplatenie. ()

Ištván87

Poslech ze starých LP desek je nezaomenutelný a bůh žehnej těm, kdo se rozhodli tyto návštěvní dny natáčet, protože jak pan Šimek, tak Jiří Grossman jsou nezapomenutelní. Je jich obou hrozná škoda. Někoho s jejich talentem bychom potřebovali. A moc. ()

easaque

4* Scénky a povídky Šimka a Grossmanna znám dlouhou dobu z audio nahrávek a tak jsem neváhal se podívat i na Návštěvní dny. Určitě stálo za to je vidět, ale žádnou přidanou hodnotu mi to nepřineslo - jelikož se jedná o sestříhané verze určené pro televizi, což živé vystoupení nikdy nenahradí a závidím těm, kterým se to poštěstilo. Nevím, zda jejich humor bude bavit i generace, které se narodily mnohem později. Ale v té době byl velmi aktuální a co hodně působilo, tak byly jemné skryté narážky proti tehdejšímu politickému systému. A i když bylo zajímavé vidět tehdejší výkvět populární muziky - Urbánková, Voborníková, Bobek, Ringo Čech ..., tak diváky táhli hlavně oba hlavní protagonisti a hudební čísla byla pro mě jen vatou navíc. Bohužel Grossmann brzo odešel a tak duo dlouho nefungovalo a další partneři Slávka Šimka už se s Jirkou nemohli srovnávat. Pro mě byla tahle dvojice v nápaditosti téměř skoro na úrovní Voskovce a Wericha. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Nechápu, že to všem přijde vtipný. Šimek po revoluci jasně ukázal, že smysl pro humor postrádá stejně jako vlasy a Grossmann sice byl ten dobrej z nich, ale taky žádná sláva. Pánové, je mi to líto, ale zařadili jste se u mě vedle Suchánka a Genzera. A to není kompliment. ()

MarekT

Klasika českého humoru, na kterou budu nejen já vždy vzpomínat v dobrém. Měl jsem možnost zaznamenat psanou podobu, vidět televizní záznam i poslouchat gramofonovou desku. Ani jednoho jsem nelitoval. Na klasické scénky jako ta o pojídání švestkových knedlíků (i když si nevzpomínám, jestli to je zrovna z Návštěvních dnů) se nedá říci jediné špatné slůvko. Šimkova pozdější spolupráce se Sobotou sice byla dobrá, ale s časy Jiřího Grossmana prohrává rozdílem třídy. ()

otík

Díl z roku 1970, který ČT odvysílala premiérově až v roce 1998 ze svého archivu. Podtitulem by mohlo být téma intelektuální řeči, kterými také začneme. Úvod je ukončen myšlenkou Grossmann na to, že by vzal poklop z kanálu a spadl by tam filozof se Sokratem půjčeným z knihovny. Následuje písnička od Helekala, pak Š+G předvedou své textařské dovednosti při skládání textu k písni Onehdy jsem po ránu točil klikou lanovky. Tu si pak i sami zazpívají pod názvem "Radost ze života" se závěrečným popěvkem elois, elois. Následuje píseň Milušky Voborníkové, povídka JAK JSME CHOVALI UŽITEČNÉ ZVÍŘE, píseň Bobka, další intelektuální řeči, pak nápad na scénku o miláčkovi Georgeovi, Grossmannova verze písně Blízko Little Big Hornu, scénka s miláčkem George na Aljašce, píseň Nadi Urbánkové, závěr obstará opět pár intelektuálních řečí. Jde o zcela tradičně udělaný Návštěvní den, ve kterém není žádná větší scénka, spíše vtipné dialogy Š+G a písně. ()

Zagros

Společný komentář k Návštěvnímu dnu (stačí jeden a platí pro všechny, mělo by to tu asi být jako „seriál“) a k představení Hop dva tři: Svého času pro mě byli Šimek s Grossmannem hlavní studnicí zábavy. Návštěvní den a Hop dva tři jsem znal především z poslechu desek nazpaměť. Dokonce jsem si většinu replik a všechny jejich povídky přepisoval do sešitu. V té době ještě nevyšly knižně. Až po dlouhé době jsem viděl i televizní záznam a tam už mi to nepřišlo tak skvělé. Možná proto, že se to živému vystoupení jen těžko vyrovná, nebo i proto, že jsem všechno znal už slovo od slova a nedokázalo mě nic nového pobavit. Přesto Šimka s Grossmannem rád každému doporučím v jakékoli podobě. Pro mě budou nejlepší vždy na poslech z původních desek, jestli je ještě někdy dokáži sehnat a přehrát… ()

Paity

Šimek a Grossmann, nerozlučná dvojka, která se bohužel byla nucena díky smrti druhého jmenováného rozloučit. Za své společné účinkování nicméně udělali mnoha lidem radost a o to jim snad šlo. ()

arcticsky

Bylo mi okolo 10 - 12 let a při Návštěvních dnech, které běžely začátkem 70. let v TV jsem se válel smíchy a vždy se těšil na předčítané povídky. Mezi nimi vynikají Jak jsem se učil kouřit a ta o chovu prasete v bytě na Vinohradech....hudba mne tenkrát - myslím - bavila, ale dnes je to hrozné poslouchat.... ten humor nezestárl. ()