Návštěvní den Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna

(divadelný záznam)
všetky plagáty

Záznam představení z Divadla Semafor. (oficiálny text distribútora)

vygamba

Pamatuju si jako malý, když se mi do ruky dostala videokazeta s jedním z návštěvních dnů. Naprosto mě humor Š+G dostal. Později se mi do ruky dostaly všechny Návštěvní dny, nejprve na CD a pak i na DVD a stále jsem se toho nemohl nabažit, výborná dvojice, která tvořila výborný humor. Ovšem nejvíce jsem se vždy těšil na povídky... ()

dewil21

Takový humor tady nikdo jiný neumí... Všechny Návštěvní dny mám na již modernějších médiích než LP, ale z kouzla to neztratilo nic. Škoda, že jsem mistry satiry nemohla vidět na vlastní oči. ()

xxlch

Opravdu ze srdce závidím každému,kdo mohl sledovat, alespoň jednou, tuhle dvojici naživo.Atmosféra se bohužel nedá nahradit ničím.Tito dva pánové (pouze spolu) patří ke klenotům českého humoru a velké díky těm, kteří se postarali o to, že se zachovaly alespoň záznamy jejich skvostných povídek! ()

ostravak30

Ü tohoto Návštěvního dnu překvapí hlavně fakt, že se v pořadu nacházela celá řada politických narážek. Šimek to tak měl vždycky trochu v sobě, co vlastně později tvořil se Zuzanou Bubílkovou. Jenže v době komunismu musela být socialistická satira ukrytá v jinotajích a mezi řádky, ačkoli i otevřenější politické vtipy se zde našly. Škoda, že dnes se už něco podobného nenosí. Pánové Jiří Grossmann a Miloslav Šimek zde chybí stejnou měrou, jako třeba Voskovec a Werich. ()

Danulinda

Pro mě naprosté zklamání, protože ve srovnání s pozdější nesrovnatelně lepší tvorbou pana Šimka s Jiřím Krampolem či paní Bubílkovou působí většina scén s panem Grossmannem spíše trapně než vtipně. ()

Mukl007

Návštěvní dny patří ke klasice českého humoru. Duo G a Š se mohou směle řadit do předních linií českých bavičů mezi Horníčka, Wericha a další. Bohužel mám pocit, že humor v zákulisí hodně stál na Grssmannovi, jinak si nedokážu vysvětlit Šimkovo počínání s Bubílkovou, které bylo vyloženě trapné. To ovšem nemá s tímto pořadem nic dělat a na kvalitě mu to rozhodně neubírá, kdo neviděl, neví, o to přichází. Grossmann se Šimkem a Cimrmany by měli býti povinnou četbou. ()

mannheim

Na LPčkach "Návšetních dnú" som vyrastal. Úryvky z úžasných dialógov používam v niektorých situáciách dodnes. Jedným slovom nezabudnuteľné. Škoda, že som žiadne predstavenie nemal možnosť vidieť naživo v divadle. ()

jauahaoas

Copak už není z čeho si dělat ):( ? Asi je, ale není kdo. Lingvista je hold lingvista. Izera televize odstřihly a ostatní jsou buď mrtví nebo trapní. ()

Shadowrat

Povídky Šimka a Grossmanna mám rád už od dětství, ale znám je jen z LP desek a později MP3ek. Jsem rád, že se dochovaly i videozáznamy těchto jedinečných večerů, které musely být úžasné. ()

Kelinej

Klasika všech klasik. Je zajímavé sledovat, jak intelekt Jiřího Grossmanna hecoval k nápaditosti, soutěživosti a showmanství Miloslava Šimka, který vedle pozdějších partnerů zlenivěl a zakrněl. Díky i za (v mezích možností) nápaditou televizní režii Jána Roháče. ()