Americký sci-fi snímek natočil režisér Nicholas Meyer podle literární předlohy Karla Alexandera. H. G. Wells právě uvádí do provozu svůj geniální vynález, stroj času. Zároveň se dozvídá, že jeden z jeho známých je policií hledaný Jack Rozparovač. Pod jeho rukou právě skonala další prostitutka na ulici a pachatel musí neprodleně uprchnout. Využije k tomu nový stroj času a poskočí do roku 1970. Herbert se vydá za ním, aby napravil škody a prověřil možnosti vynálezu. U bankovní přepážky potkává velmi sympatickou "úřednici", která je dojata jeho staromódními způsoby a podivným šviháckým oblečením. Není však čas na lásku, neboť Jack Rozparovač touží po nové krvi... (oficiálny text distribútora)

corpsy

Šikovná cesta časom, ktorá nevsádza na technické efekty, ale na napínavý príbeh s humorným podtónom ( niečo podobné dotiahol do dokonalosti STAR TREK IV ). Remeselne skvelo spracované a vtipné. ()

kareen

Bylo docela zvláštní vidět mladého Malcolma McDowella v docela jiné herecké poloze než v jeho obvyklých rolích drzých floutků, ale právě jeho sympatický slušňák H. G. Wells byl pro mně největším kladem celého snímku. Romantická i ta detektivní stránka už ale takové nadšení nevyvolává. Na to jak zajímavě vypadá námět filmu, jsem čekala něco daleko zábavnějšího a hlavně originálnějšího. To ovšem neznamená, že by šlo o úplné fiasko a na jedno pokoukání je to celkem dobré...a například o moc lepší než tématicky podobný Kate a Leopold. ()

blackrain

Cestování časem je velmi lákavá myšlenka, jen k to mu musí mít člověk stroj času. Pokud ho máte, tak pro vás neexistuje žádný problém. Jen ho nesmí zneužít nepovolaná osoba, kterou může být i nechvalně známý zabiják Jack Rozparovač. Velmi povedený příběh, který spojil legendu a sci-fi. Spojením vznikl zajímavý příběh. ()

kaylin

Malcolm McDowell je skvělý herec a v tomhle filmu krásně ukazuje, že dokázal zahrát i příjemné charaktery, které mají svojí hloubku. Je na něm pořád něco zvláštního, což je dáno dějem. Má rozhodně svoje kouzlo, jako celý film, který je thrillerem, ale tak příjemně odlehčeným a romantickým, že funguje ve všech rovinách - v té dramatické, krvavé i komediální a romantické. ()

PogoJoe

Pravý anglický gentleman z 19. století (H. G. Wells) cestuje svým časovým vynálezem do San Francisca roku 1979, aby zastavil Jacka Rozparovače. Klasický nápad, příjemně natočený s fajn herci. Ale s blížícím se koncem se bohužel začne kupit řada nelogičností vrcholící prodlužovaným, neoriginálním koncem. Solidní oddychovka, nic navíc. ()

BoredSeal

Znuděná emancipovaná bankovní úřednice potká ve městě plném gayů a leseb nemožného dědka, který je naštěstí hetero a je z něj tak nadšená, že ho na prvním rande znásilní. Bohužel se jedná o vynálezce stroje času, který honí v San Franciscu Jacka Rozparovače a tak unylou pomalou romanci často přerušuje jakýsi pokus o sci-fi drama. Dnes už je tento film opravdu pomalý a duševně trýznivý i na rychlost 1,25x a je úplně fuk, že tam vedle mizerné herečky hrají dva klasikové záporných rolí Malcolm McDowell a David Warner. Scénář - a charakter Wells je naprosto nenápaditý v tom, co by se všechno mohlo stát a jak budovat nějaké napětí, Jack Rozparovač to moc nerozjíždí a vůbec, tohle je s přehledem asi nejnudnější a nejhorší film o cestování v čase, co jsem kdy viděl. ()

Rodriguez

Jack Rozparovač "byl/je/bude" jistojistě ikona hororu na dlouhá léta. Toto dílo je zajímavé svým pojetím se strojem času, kdy si budou hlavní hrdinové vyřizovat své účty v jiném století. 75% ()

dezorz

v dobe, ked kazdy tinedzer odpadol z kvality star wars je cestovanie case z h.g.welssom nudne a trikovo trapne. necudo, ze mary steerburgen si to s radostou zopakovala v o vela kvalitnejsom navrate do buducostii. ()

filmmovier

Čas po čase je skvostný film s naprosto úchvatnou atmosférou, perfektními postavami, scénářem a skvělým propojením viktoriánského Londýna a současného San Franciska (čili mých dvou nejoblíbeněnších míst na světě a dokonce ve správných časech). Film je plný originálních, zajímavých a funkčních nápadů, všechno je promyšlené a propojení stroje času, Jacka Rozparovače a H.G.Wellse (něco na těch jeho vizích prostě bude) je samozřejmě naprosto bez diskuze perfektní. Podle mě asi méně známý sci-fi film, což je podle mě škoda, protože je zároveň i jeden z vůbec nejlepších a nejpromyšlenějších a i díky perfektnímu a v jistých směrech i překvapivému finále stojí za to. Opravdu jsem nečekal takovou pecku, ale ke skvostné podívané jistě přispěla i perfektní chemie mezi hlavní dvojkou (trojkou) a skvělá, originální režie. Na tohle se určitě ještě (nejednou) podívám. Na co se nepodívám, to je ten nový seriál, který podle tohoto filmu vzniká, Čas po čase je prostě naprosto dokonalý film po všech směrech, zábavný i napínavý, místy neočekávatelný a s perfektním tempem. Už jsem mluvil o hercích a atmosféře? 100%. ()

A.L.E.S.

Jde o poměrně nenápadný sci-fi snímek, který byl natočen podle knihy spisovatele o spisovateli. Kromě McDowella mě ale zaujala i role Davida Warnera jakožto Jacka Rozparovače, který se velmi rychle dokázal začlenit do budoucí společnosti než později příchozí H. G. Wells. Film na mě působí velice klidným dojmem, nedá se říct, že by v mých očích měl nějaké mouchy a děj je logicky uspořádaný. Jak divák později uvidí, k velkému výkonu není potřeba žádných výbuchů, sexy hereček, létajících lidí ani ultraúžasných trikových efektů. A přesto dokáže zaujmout. Především tím, že se lidstvo za celá léta nezměnilo, což je dokázáno tím, že Stevenson do naší doby, bohužel, zapadne lépe než jiný dobroděj. Opravdu jsme jako lidstvo ve všem tom násilí klesli tak hluboko? Přiznám se, že poslední dobou záměrně vyhledávám tento žánr podobného stáří, jelikož oproti dnešním nepůsobí tak přeumělkovaně. Proto nebudu rád, jestli někdo natočí remake. ()

Pavlínka9

Roztomilý Malcolm McDowell, kterému lze v této roli těžko odolat, téma filmu sice zajímavé, ale rozhodně je špatně, že mě ten film málem svým způsobem podání, hlavně pomalým dějem, skoro uspal...Propojení Jacka Rozparovače a H.G.Wellse, tak to je chytlavé, ale zpracování prostě podle mého názoru mohlo být lepší... ()

noriaki

Sympatické dobrodružné sci-fi těžící z netradičního námětu a skvělé chemie mezi oběma hlavními hrdiny. Předstírali to jen částečně, protože se jim souhra na plátně přetavila v desetileté manželství. Scénář kličkuje mezi temnějším thrillerem, romantickou komedií a groteskou o zmateném cizinci v nepochopitelném světě. Kupodivu šlape ve všech polohách, ale romantická linka přece jen převažuje. Zmínku a speciální pochvalu si zaslouží hudba, dodávající filmu nádech epičnosti. Aby také ne, když ji složil člověk podepsaný pod soundtrackem Ben Hura, Quo Vadis a Krále králů. ()

Antek

Meyer postupuje dle tradice nejlepších viktoriánských románů -- tzn. zamíchání postav vycházejících z reálného světa minulého století (které však kolem sebe mají auru tajemna) a fantastična, ke kterému magická atmosféra Londýna přímo vybízí. A navíc přesouvá děj z neskutečného Londýna do neméně tajuplného San Francisca. K tomu si přidejte legendárního Jacka Rozparovače (a mistrovsky -- i když bez jediné kapky krve --natočené scény vraždění), love story vzorně vystřiženou z červené knihovny (a pořádně hutnou feministickou notu - žena je schopná, muž je ten, který potřebuje pořádně nasměrovat), putování napříč časem a naivní dobrodružství, kterému každý velmi rád (a rychle) podlehne, je na světě. Tento umýslný brak má kouzlo, jehož síla zavisí na tom, kolik kluka (a snů) ve Vás zůstalo. ()

Brain-D

Parádní romantické sci-fi, které nepřišlo ze začátku nijak zajímavé, ale jak se H.G.Wells dostal do budoucnosti rázem to nabralo parádní tempo, které mě drželo nalepeného na obrazovce. "První kdo zvedne pěst, je první komu došli nápady". Jack Rosparovač: "Ve své době jsem byl zruda, tady jsem jen amatér...." ()

JohnSmith

Jack Rozparvač prchá před policií za pomoci stroje času do budoucnosti, kam se za ním vydává H.G. Wells. No je to hodně bláznivý, ale budiž. Upřímně mě víc bavil stroj času s Guy Pearcem. Tohle byla trochu jednostranná nuda. ()

fefee

Taká romantická pohádečka s naivistickým obsahom a efektom, miestami nudiaca ale pozerateľná a v konečnom dôsledku aj milá s nejakým tým posolstvom. Slabšie 3* ()

HomeAlone

Tento zaujimavy film o Jackovi Rozparovacovi som videl este ako maly a uz vtedy sa mi zapacil svojim spracovanim . Preniest Rippera v case bol velmi originalny napad a aj po rokoch sa na to stale dobre pozera ()

Han22

H.G. Wells pronásleduje Jacka Rozparovače do 20. století a nachází lásku. Člověk by řekl, že to musí být kravina, ale opak je pravdou. Je to krásná časovka, natočená takovým milým starosvětským způsobem. Je to něco mezi komedií (to když si Wells zvyká na moderní dobu), romancí a ke konci napínovým thrilerem. Potěší i herecké obsazení - Mary Steenburgenová není opravdu moc krásná, ale láskou jen září, David Warner je drsný a dokazuje, že zlo se přizpůsobí vždy snáze a největší překvapení je Malcolm McDowell, kterého mám zafixovaného jako béčkového záporáka z nových filmů nebo mladistvého šmejda z Mechanického pomeranče. Tady hraje stárnoucího, naivního, mírně zmateného sympaťáka a musím uznat, že mu kladná role opravdu sedla. Efekty byly slabší a detail - proč se Wells nevrátil strojem času před vraždy a nezabránil jim? PS: David Warner si příběh o Rozparovači zopakoval ještě v jednom z dílů Krajních Mezí. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner