Zachráňte Willyho

• Česko Zachraňte Willyho! (viac)

Willy je nádherná kosatka uväznená v príliš tesnej nádrži Tichomorského severozápadného vodného parku. Po nociach volá na svoju rodinu, ktorá vyvádza v neďalekom zálive. Nikto nerozumie jeho nárekom a náladám - okrem dvanásťročného chlapca, ktorý až priveľmi dobre vie, čo to znamená žiť bez rodiny. Zachráňte Willyho je milý a dojemný príbeh priateľstva chlapca a veľryby. Keď sa chlapec dozvie, aký nešťastný osud jeho priateľa čaká, vymyslí vlastný plán a rozpúta boj s časom, aby Willyho vrátil do jeho prirodzeného domova. Kritika označila tento film za veľmi presvedčivý druh zábavy a filmové obecenstvo sa všade tam, kde sa premietal, zamilovalo do jeho hlavného hrdinu, neobyčajnej trojtonovej kosatky. (TV Markíza)

HateBreeder

No uz sme tu meli kamarada delfina, kamarada zraloka, tak proc ne treba kamarada kosatku Williho. Klasicka rodinna komedie ktera se toci kolem zachrany kosatky ale jeji dej je jako u ostatnich dalsich filmu v danem zanru. Prumerna prumernost s prumernymi vykony. 50% ()

Marek1991

Som za voľne žijúce veľryby, zábavné parky im spôsobujú stres. Podobné filmy ako tento, napríklad Volanie divočiny uznávam, lebo sú opakom toho, čo napríklad film Čeľuste. Síce neposkytujú toľko zábavy a filmového umenia, sú to skôr také rodinné filmy, no vedia chytiť za srdce aj oni. Čo sa kvality filmu týka, pre mňa je to na úrovni Čeľustí, ale to posolstvo, ktoré tento film má by som aspoň rád takto zdôraznil. škoda, že to bolo miestami nudné, presladené, naivné a chýbala tomu zvláštnosť, no dobrý úmysel sa nedá poprieť, úplne v pohode film. ()

corpsy

Klasika detského filmu. Síce plná neoriginálnych dejových zvratov, ale neskutočne príjemne podaná a úsmevná. Rozhodne by ste si ho nemali nechať újsť - pokiaľ ste ho ešte nevideli. ()

sidzej

Po dlhých 6 rokoch som sa k tomuto filmu opäť dopracoval. Zachráňte Willyho bol jedným z filmov môjho detstva a zostane jedným z mojich najobľúbenejších filmov až dosmrti. Tá skvelá atmosféra začiatku 90. rokov je neopísateľná, vtedy sa ešte točili dobré filmy nie ako dnes. Žáner rodinných filmov v dnešnej dobe úplne upadá. Výborná hudba Basila Poledourisa, zručne remeselne zvládnutá réžia s úžasným citom pre detail, Richterov životný herecký výkon a emocionálne pôsobivé scény robia z tochto filmu jeden z najlepších rodinných filmov vôbec. Škoda že pokračovania ničia povesť tomuto v rámci žánru majstrovskému počinu! ()

Jillen

Tohle už by se dalo nazvat klasikou. Je to už něco jako "Sám doma". Jako malej jsem to celkem hltal a Willymu jsem fandil ovšem už jsem z toho vyrostl a uvědomil si, že se mi to vlastně ani nelíbí. Dávám 40% ()

gogos

Joko Willy je proste zvire, na ktere se nezapomina, preskok hraze byl jiz tolikrat zparodovan. Celkove se jedna o dobry rodinny film s prumernym Madsenem, zajimavym pribehem, klasickou limonadou... ()

Aleee89

Vzpomínám a ne matně, ale vybavuju si ho i po letech docela slušně. Teď jenom nevím, jestli to bude tím, že jsem ho viděla tolikrát jako malá holka, nebo to bude tím, že přece jenom má tenhle film něco do sebe. No asi tak z obojího trochu. Některé scény a záběry vidím před očima dodnes, protože na mě tehdy strašně zapůsobily. Příběh je to dojemný a jako asi většina jsem tu kosatku milovala. Nevím, možná kdybych se na film dívala dnes znovu, měla bych na něj střízlivější názor, ale jelikož ho pořád vidím spíše dětskýma očima, budu hodnotit jako slušný film. ()

rastlinka

Jeden z najobľúbenejších filmíkov mojej mladosti. S bratom sme boli nasáčkovaní pred telkou pri každej repríze tohto filmu:) S odstupom času však tomu už nemôžem dať viac ako tri *. ()