Kosatka Willy sa stretáva s priateľom Jessem, ktorý pomaly dospieva a cez prázdniny pracuje na malej výskumnej lodi pri pobreží Tichého oceánu. Willyho a jeho rodinu však v tých istých vodách ohrozuje veľrybárska loď, ktorej posádka sa zaoberá nelegálnym lovom. Jesse na svoju stranu získa desaťročného veľrybárovho syna Maxa, ktorý sa musí podriaďovať tradícii rodiny. S pomocou dospelých priateľov sa chlapcom podarí lovcov usvedčiť a odovzdať do rúk polície. Max pritom nestratí rešpekt pred svojím otcom: ich rodinné puto je napodiv týmto konfliktom vzájomne posilnené. (TV Markíza)

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Pytláci loví kosatky a ostatním se to nelíbi. "Smutné" s "ponaučením" na konci, ale nic výjimečného, přiběh jednoduchý a z Willyho se stane fotřík. +++ SPOILER 20ti slovy: Pytláci postřelí Willyho, ten to "požaluje" Jessymu, který s pomocí syna kapitána pytláků udělá "tytyty", všechno dobře dopadne a frajerka od Willyho porodí. ()

lekr odpad!

Tupý a nemožný film který neměl nikdy vzniknout!! Jakási laciná kriminálka, klackovitý Jason James Richter a nemožný scénář dávají dohromady něco co má připomínat to že máme chránit zvířata....film se taky snažil zaútočit na moje city zápletkou spravedlivého syna a zločineckého otce což v kombinaci s klasickým Willym něco absolutně nemysliteného.....ODPAD!!! ()

Crust

Závěrečný díl z původní filmové série, která byla v mém dětství druhá nejoblíbenější (hned po Sám Doma). Jasně, na sílu, kvalitu a dopad prvního dílu to nemá, ale není to o nic horší než druhý díl, který měl sice větší rozpočet a byl více napojený na první film, kdežto v "trojce" zůstal už jen Jesse a Randolph. Je to takové příjemné béčko, hezky se na to kouká a příběhově se mi to nakonec asi líbí víc než "dvojka". Snad jen scéna rvačky v přístavní hospodě je taková hodně 'wtf?". ()

MM11

Ale to snad ne, už po třetí. Tentokrát ve vykrádacím příběhu, jenž svou neoriginalitou doslova překvapuje. Navíc Richter hraje způsobem, kterým si dojde pro zlatou malinu. Kosatka nám už "bohužel" zemřela, takže se nemusíme obávat dalšího dílu. Jen doufám že v budoucnu nechytnou nějaký další ohrožený druh a mi nebudem muset zachraňovat něco jinačího, třeba žraloka... ()

peetriss

Proč se hollywoodští filmaři snaží vyždímat s každé aspoň trochu úspěšné látky více, než činí její potenciál? Trojka Willyho je extrémně zbytečné pokračování, a podle toho byla zaslouženě "odměněna" kasovním neúspěchem. Ale co víc - jedná se o film, kde totálně selhali scénáristé svým výpotkem s mnohými do očí bijícími nesmysly. Režisér Pillsbury je v té hlouposti ještě podpořil. Hvězdička za výborné kosatky a práci s nimi. ()

• Na většinu externích a kontaktních scén byla použita animatronická kosatka pohybující se ve vodě. Při prvním opětovném shledání Jesseho (Jason James Richter) a Willyho si tak můžeme všimnout, jak robotické kosatce vytéká z očních otvorů voda. (Crust)
  • Scény na konci filmu z narození mláděte zahrnovaly skutečné záběry z narození kosatky jménem Kyosha v akváriu ve Vancouveru. Jejími rodičemi byli kosatky Bjossa a Finna. Finna měla také ohnutou hřbetní ploutev, což umožnilo tvůrcům použít ji jako Williho. (freelex)
  • Film se natáčel v Britannii Beach, v Howe Sound, v Squamishi a ve Vancouveru v Britské Kolumbii. (rafix)