Donggam

Južná Kórea, 2000, 110 min

Příběh se točí okolo dvojice studentů ze stejné university, kteří spolu začnou mluvit přes radiopřijímač a rozhodnou se setkat. Po nevydařené schůzce zjistí, že je od sebe dělí 21 let. So-eun (Ha-Neul Kim) žije v roce 1979 a In (Ji-tae Yu) v roce 2000. Jejich neuvěřitelná komunikace ale pokračuje a nabere nečekané otáčky. (venus)

Káronoš

„Tak plyne čas." Ditto je roztomilá romantika z příjemným nádechem Sci-Fi ve stylu Il mare. Srovnání z již zmíněným pozdějším počinem Hyun-seung Leeho si nemůžu odpustit, protože toho mají hodně společného ve všech filmových ohledech. Každé srovnání musí mít zákonitě vyhodnocení, takže po delším rozmyšlení bych se přiklonil spíše ke snímku Il mare a to z jediného prostého důvodu: Jeon Ji-hyeon sem si zde oblíbil a zalíbila se mi, naopak u Kim Ha-neul to říci nemůžu, prostě mi tam nějak neseděla. Kromě "nesympatické" herečky ještě zmíním dost pomalý a místy nezáživný začátek (rezjest). Čím více se snímek blížil konci, tím více jsem si ho oblíbil. Všechno směřovalo k výbornému ukončení, které za sebbou nechalo pár nedořešených otázek pro myslícího diváka. Příjemné strávení důležitého času a další pochvala směřující ke korejské romanci. Hodnocení: 7.5/10. ()

kujon

Na to jak filmy pocházející z "tohohle" koutu světa ve skrytu duše nemusím, nebylo Ditto vůbec špatné. Je to hodně velká "slaďárna", ale né klasicky - spíše v jemném a velmi postupném slova smyslu, na pozadí ne úplně hyper_moderní sci-fi zápletky. Nicméně tak či tak, koukalo se na to dobře a nelze než doporučit ;) ()

Kervorkian

Tak ako to bola vo filme Keulraesik skladba Canon In D Major od Pachelbela, tak tu to bol Air on the G string od Bacha. Kórejskí režiséri vedia najlepšie zasadiť hudbu do filmov. Robia to s takou precíznosťou a ľahkosťou, že je to až prirodzené. Škoda, že nerežírujú aj môj život. ()

jorgus

hodne islen 4 hvezdy ale tentokrat jdu niz..prvni polovina je nastinena velice dobre, vse funguje a cekam jakou hru reziser rozehraje..rozehral ale nezdalo se mi to natolik presvedcive a natolik prozite abych mohl hodnotit celimi peti..je to opravdu dobry film kde jen malo schazel aby se pro me stal dalsi korejskou perlou:)ale tentokrat bohuzel neco chybelo... ()

Amper01

Příjemné dílko. Ale v podstatě smutné - kdyby ji totiž on něco neprozradil... (nebudu prozrazovat) ... tak by třeba místo rezignace o svůj současný vztah zabojovala a dopadlo by to úplně jinak. Nemluvě o tom, že každá informace, kterou ji z budoucnosti sdělil vlastně musela pozměnit jeho současnost - protože drobná změna způsobí řetězec dalších a ve výsledku tak pozmění hromadu osudů... ()

tragos

Krásné poetické melodrama s nádechem romantiky pojednávající o dvou lidech, které svedla dohramody náhoda. Jednomu z nich změní život... jenže komu? ||| Mám podezření, že režisérovi se hlavní dějovou linii nepodařilo udržet tak, jak by si přál, protože příběh chvílemi poskakuje jako splašená kobyla. Ve výsledku ovšem stále nadprůměr, který stojí za vidění. ()

kubka4

Tyhle pomalé dojemné příběhy mám velmi rád. Originální a neočekávaný vývoj děje zabraňuje jakékoli nudě a ve spojení s velmi dobrými hereckými výkony a krásnou hudbou tvoří velice povedený celek. Je to přesně takový film, který začíná nenápadně, ale když skončí, tak ve vás zanechá opravdu silné pocity. "Tak plyne čas..." - 95% ()

kkarx

Ehm, hodně nerealistické ztvárnění postav. Pěkná holka dostane rádio, chytne na něm kluka, chvíli s ním kecá a během pěti minut si s ním domluví rande. Blbost. Taková kočka by v reálu měla 5 nápadníků na každé ruce a tutově by si nedala schůzku s nějakým hošanem přes rádio. Takové věci se prostě nědějí. Pak spolu blábolí a blábolí a zjistí že jeden žije v roce 2000 a druhý v roce 1979. A blábolí a blábolí, až se konečně potkají, ale neřeknou si z nějakého důvodu ani slovo. A konec. ()

Xatrix

O Dittu jsem nevedel zhola nic a to filmu dost prospelo. Zapletka velmi podobna napr. Frekvenci slouzi jen jako zasterka pro kvalitni vykresleni postav. Ikdyz pribeh se da relativne predvidat, jde o kvalitni zalezitost, ktera zaujme a potesi. Hlavne zaverecne sceny jsou voleny velmi obezretne, aby nesklouzavaly k patosu a reziser si navic velmi pekne s divakem hraje neustalym navozovanim, ze film uz skoncil. Zaslouzenych 8/10 ()

sumperacek

Tento film mě námětem hodně připomínal Lake House s Keenu Reeves a Sandrou Bullock. Ale pozor! V tomto případě se nejednalo o takovou romantickou slaďárnu a závěr bral dech a vháněl slzy do očí. Proto 4* ()

JimiH

Romantický film, který až příliš mlží o pocitech hlavních hrdinů a scénaristická ruka je dost nejistá. Díky tomu spíše průměr s pár skvělými momenty. Pro zájemce o podobný typ filmu doporučuju Il Mare. ()

Al44...

Krásný a naprosto nenucený romantický film s nádechem nadpřirozena. Hned od začátku jsem podlehl kouzlu příběhu obou sympatických hlavních postav. Některé okamžiky a scény jsou pak opravdu hodně silné a jednoduše mě dostaly. Námětem je to velmi podobné známějšímu filmu Il Mare - mě se však více líbil právě tento snímek. ()

danielwanderer

On chová rybičky, ona chová korytnačku, on je rádioamatér, ona sa k rádiu dostane celkom náhodou. Ona má voľný večer, on hľadá niekoho s jeho záľubou. Ona žije v roku 1979, on v roku 2000. Chápeme? Aj ja som bol z počiatku trošku mimo, ale potom... Prestal som brať zápletku úplne vážne a dostal som skutočné krásny film. Snáď ako každý, ktorý nesiel leteckú známku Južná Kórea. Neviem prečo, ale tam kde namiešajú plačúceho aziata, tam sa slzy do očí tlačia aj mne... Prekvapilo ma, že toto nieje ďalšia ukážka psychického vydierania ako napríklad A moment to Remeber, ale je tu len čisto-čistá krása, ktorej čerešničkou je neuveriteľne úžastné záverečné stretnutie. Ja to proste milujem! ()

AdiegoA

I když je Ditto krásně křehký a přiměřeně chytrý film, nějak se mi u závěru dokonale vytratila fantazie a já nevím co si o tom myslet. OldBoyovský záporák Ji-tae Yu při natáčení Ditta charisma teprve sbíral, ale především ke konci hraje velmi dobře. Ha-Neul Kim to tu slušelo snad jako nikdy a její herecký výkon byl ze všech nejpřesvědšivější. Škoda jen, že si tvůrci nedali trochu větší práci s výpravou a maskami (když hlavní hrdinka i po dvaceti letech vypadá úplně stejně, trochu to zamrzí). A co mě doslova iritovalo, byl neuvěřitelný přehršel spomalovaných záběrů končících zatmívačkou. Udělat to dvakrát, třikrát, když děj opravdu nabírá na obrátkách, nu dobrá, ale asi tak dvacetkrát? ()

wege

Prostě jsem byl zklamaný. Ne že by to byl špatný film, ale prostě jsem čekal něco víc. Ano mělo to pěknou poetickou atmosféru, ale mám raději korejské filmy, kde se méně tlačí s emocemi na pilu. Kde se ti hrdinové chovají více reálněji a prostě nepřehrávají ty emoce nebo aspoň z nich tolik neprýskají ven. Ale zase oproti ostatním ten film má neskutečně krásně zpracované morální dilema a ukazuje, že je možné zachovat vždy správně i za cenu velké vlastní oběti. ()

RigorMortis

Podobný námet ako Siworae. Tu som však mal prvú polhodinu pocit, že sa nič nedeje, až potom sa to začalo rozbiehať a v poslednej tretine aj dosť výrazne hralo na city - po kórejsky, samozrejme :). Hlavní hrdinovia sú sympatickí, námet fajn, príbeh má aj pár výrazných zvratov a atmosféru dokresľuje melancholický inštrumentálny soundtrack.. Stále mi tam však niečo chýbalo, chcelo by to trocha lepší príbeh. ()

TomekR

Milý romantický film se sci-fi zápletkou, kdy je mimo hlavní děj zajímavé sledovat i nastavený časový rozdíl 21 let a způsob, jak se s tím režisér vypořádal. Napadlo mě, mimo jiné, srovnání s realitou školského prostředí u nás před 21 lety. Každopádně shlédnutí filmu přinese pro diváka závěrem procítěný až smutný prožitek, ve kterém se i skrývá naděje pro budoucnost. ()