V New Yorku byl zabit kubánský velvyslanec. Aby se předešlo dalším útokům teroristů na kubánsko-americké konferenci v Praze, CIA tam pošle jednoho z nejlepších federálních agentů Michaela Danea. Na letišti ho vyzvedne přítel Alex a odveze ho za šéfem evropského štábu Dickem Powellem, který předá Daneovi fotografie střelce je to Simone Rossetová, která nyní žije v Praze pod jménem Jana Mitlová. Dane ji má okamžitě odklidit.
Mitlová vlastní s přítelkyní kavárnu. Dane tam zajde, Mitlovou se mu podaří chytit a s Alexem jí píchnou uspávací injekci. V autě, kterým ji převážejí, se Jana probere, dostane se z pout a vyskočí z auta. Muži jsou při jejím pronásledování zadrženi policií, protože Alex začal střílet, a Mitlová jim uprchne. Ovšem jen pro tuto chvíli... (oficiálny text distribútora)

Lacike

Po dvoch odpadových Lundgrenovkách som si pustil na zlepšenie nálady tento majstrštyk. Lundgren ho natočil dva roky po hite Univerzálny vojak, takže bol ešte v kurze, ale výsledok je rozpačitý. Áno oproti súčasným podfinancovaným Lundgrenovkám to vyzerá výpravne a po každej stránke profesionálne. Ale oproti jeho peckám z prelomu 80. a 90. rokov sa jedná o dosť veľký pokles po kvalitatívnej stránke. Zápletka je celkom v pohode, ale jej prevedenie je strašne nezáživné. Hlavne prvá tretina je neskutočne nudná a nič poriadne sa tam nedeje. Potom sa konečne film začne rozbiehať, ale rýchle a zbesilé tempo nenaberie nikdy. Skôr len také pomalé a kľudné. Akčné scény sú priemerné a nie je ich tu veľa. Dočkáme sa ich prakticky až v poslednej tretine. Takže film ponúka sympaťáka Lundgrena v ešte v dobrej forme, pár priemerných akčných scén a Pražské lokácie, ktorá tu ale pôsobia dosť hnusne. Výsledkom je film na jedno pozretie. 4/10. ()

Gary

Že je film na csfd pod třiceti procenty mě trošku mrzí, protože není rozhodně tak nevalných kvalit a mě bavil od začátku do konce. Já sám jsem čekal ukrutnou srágoru už při úvodních titulcích a obsazení a byl jsem hodně překvapený, že nejde o příšernou "seagalovskou" trapárnu a jak normální akční kriminálka to je. Česká republika vypadá skutečně jako Česká republika narozdíl od Bad Company nebo jmenovaného XxX. Krom toho vypadá střelba, vraždy a cokoli se akčních scén týče poměrně realisticky. 60%. ()

kinderman

Dolph Lundgren nahánějící v mikině s portrétem Franze Kafky Maruschku Detmersovou po střechách motorové lokálky mířící z Prahy do Vídně je mnohem zábavnější než Gosling s Evansem v netflixovském spektáklu za 200 milionů dohromady. O postkomunistické oprýskanosti a šedi první poloviny 90. let nemluvě. ()

Figu

Ted Kotcheff - režisér, který dal dokupy prvního Ramba. Není třeba nic dodávat. Snad jen, že Lundgren je o stupínek níž než Sly, a že americké lesy a hory vypadají lépe jak Praha devadesátých let. Mě se s Dolphem střelec líbil moc, přikláním se k věku filmu a slibuju, že až jednou zase budeme s ženou stát u Pražskýho hradu, budu pokukovat do kanalizace, jestli tam neuvidím nějakýho snipera, co by mi jí mohl odprásknout :D 70% ()

Rodriguez

Hodně jsem se bavil, nehledě toho, že se to celé odehrává v Praze. Sice film má pár much, ale rozhodně bych to nehodnotil jako odpad. Lundgren u mě zabodoval i když co si budem namlouvat žádný Rudý škorpión už z toho nikdy nevzejde. ()

bourec

Ta jedna hvězda je za Prahu,jinak debilina,která ukazuje,že nemít Koetcheff Ramba,tak vlastně natočil úplný hovno.Některý scény mi po letech doslova pili krev.20%. ()

Phos4rus

Co dodat, nepucujte si, nedivejte se a ani se neptejte o cem to je. Je to skoda casu..1 hvezda ze stejneho duvodu jako tsunami_x a to za tu Prahu ()

zette

Tohle nemohlo uspokojit ani nejvetsi fanousky beckovych akcnich filmu a Dolpha Lundgrena... Ale prave za neho a Prahu dam alespon tu jednu hvezdicku... ()

Juto

Je naozaj ťažké uveriť, že tento film režíroval ten istý človek, ktorý režíroval ,,Ramba,". Čakal som špičkovú akciu, ale dostal som len poriadnu nudu. 1/10 ()

otík

Zlatá matička Praha je hlavním hrdinou tohoto ubohého akčního béčka, Lundgren je jako vždy totálně kožený a nudný. Ale kdy zase uvidíme Dolphíka v Praze? ()

charge

Já teda nevim, ale mě se tohle docela líbilo, ne že by to bylo něco kdovíjak super, ale minimálně dobrej film to je a i když jsou některý pasáže docela k smíchu, já se slušně bavil a co víc, hlavně se nenudil, nebo možná mám drobnou slabost pro zahraniční filmy, který se odehrávaj skutečně v Čechách a ne jako MacGyver v Československu za hluboký totality, kde je k vidění třeba vojenský auto s nápisem "sanitka", nebo marnotratnej výplod VB Mat po česku ()

hans500

Podprůměrný, ale koukatelý akčňák. Dolph hrát moc neumí a ostatní také nepředvádí žádné výborné výkony, scénář ucházející, režie dobrá. Dobře natočené akční scény a svižné tempo. Za 2,5*. ()

lennyd

Když je přímo uprostřed New Yorku zabit kubánský velvyslanec, chtějí Spojené státy zabránit dalším diplomatickým problémům mezi USA a Kubou, a posílají do Prahy, kde se má konat mírová konference, svého nejlepšího (jako vždycky) agenta Michaela Daneho (Dolph Lungren). Ten navíc Prahu dobře zná, páč se tady narodil, i když jako dítě uprchl z Československa. Jeho úkol je jednoduchý, najít podezřelou Janu Mittlovou, a zastavit ji dříve, než dojde k dalším útokům. Ale Michael se (jako vždy) do Jany zamiluje, a navíc mu přijde, že všechno je možná jinak ... Nějak jsem přehlídl v kategoriích filmu komedii. Protože o nic jiného než o komedii vůbec nešlo. To že je celý scénář trochu přiblblý bych ještě dokázal překousnout, ale tu spoustu nelogičností (až kravin) už ne-e - jen pro příklad: Lungren a spol nastoupí do vlaku - takového motoráčku, který jezdí mezi Horní a Dolní Lhotou - nicméně ten míří až do Vídně. Nebo - Lungren vyleze z kanálu, celej od krve, mává pistolí - před zraky tisíců lidí a spousty poldů - nicméně ani jednomu z nich to nepřijde divné, natož že by si jej alespoň všimli. O tom, že Národní divadlo je pár kroků od Pražského hradu už ani nemluvě. Zprvu jsem měl nutkání dát odpad, ale nakonec, hlavně díky první polovině, která mi připomínala postarší české detektivky dávám alespoň jednu hvězdičku... ()