Nastávají poslední Vánoce tisíciletí a balíčky plné překvapení si tentokrát nechystá pouze Ježíšek, ale také jeho ďábelská konkurence. A ta hodlá začít nadělovat jen co se jeho poskokovi podaří získat klíč od cely, kde je ďábel uvězněn už nějakou tu tisícovku let. Všechno to začíná ve chvíli, kdy pracovníci vodáren objeví v podzemí kosti templáře a rozhodně to není jejich nejšťastnější den. Na místě se v zápětí objeví nejen policie, ale také indiánská archeoložka Karen Goodleafová a záhadný cizinec, který zřejmě ví o pozůstatcích templáře víc než by měl. Je to Lukas. Bývalý komandos a novodobý templář, který zasvětil život stráži bezpečného světa před nebezpečím pána pekel. Nyní musí získat zpět ztracený a znovu nalezený klíč, který by ďáblu otevřel cestu k ovládnutí světa. Pustí se do pronásledování satanova přisluhovače, který se vyznačuje schopností stěhovat se z těla do těla pomocí velmi nebezpečného pohledu. A Karen, která se zcela náhodou připletla k jeho prvnímu souboji, se stává jeho nepříliš dobrovolnou pomocnicí. Strastiplná cesta plná smrtelného nebezpečí je lemována vraždami z nichž je policií podezříván právě Lukas a tak mu nezbývá než bojovat na dvou frontách. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Tento film je označován jako akční horor, ale z hororu tu naleznete jen velmi málo prvků a ty jsou zde prezentovány opravdu chabými efekty. Zato milovníci akční scény si přijdou na své. Tedy pokud máte rádi střílečky, kdy jeden člověk vystřílí mnohonásobnou přesilu, aniž by ho někdo trefil. Nerad bych popisoval moc děj, ale co můžete čekat, když hlavní hrdina je bývalý ruský mariňák a nyní se dal k templářům.Samotné převtělování ďáblova služebníka bylo k vidění jen jednou a můžu říct, že to byl jen slabý odvar toho, co jsme mohli vidět např. v Terminátorovi. Promiňte mi to přirovnání, ale nic jiného mě momentálně nenapadlo. Když už se převtělil asi do třetí oběti, začalo mě to nudit a čekal jsem, kdo že to bude další. Po šestém převtělení jsem čekal rychlý konec filmu, jinak jsem byl rozhodnutý to vypnout, protože to vypadalo na nekonečný několikrát opakovaný děj. Do toho všeho hrála dost otřesná hudba, která jen podtrhla kvalitu celého filmu. ()

Lacike

Nemam rad nabozensku tematiku vo filmoch, ale tentokrat to bolo celkom znesitelne. Vlastne sa tvorcom podarilo vystavat celkom zaujmavu zapletku. V prvej polovici ma film aj dost svizne tempo, takze nuda nema sancu. Problem nastava v druhej polovici, ked sa vo väcsej miere k slovu prihlasia akcne sceny. A tie cely film zrazaju pod hladiny priemeru. Prestrelky su fadne, miestami smiesne. O nieco lepsie su na tom bitky, ktore su akotak priemerne. Velkym plusom je ustredna dvojka. Jak charizmaticky Lundgren tak aj jeho nedobrovolna partacka Françoise Robertson. Vdaka skvelej chemii medzi nimi som bez problemov dopozeral aj o dost slabsiu druhu polovicu. Este je sklamanim podanie zaporaka. Neustale meni hereckych predstavitelov a vsetci dost trapne prehravaju. Takze ked to zhodnotim ako celok, tak je to svizny film so zaujimavou zapletkou a slabymi akcnymi scenami. Raz sa to da bez problemov pozriet. 4/10. ()

Terva

Až skončí milénium...Scénář : Matt Roe a Ripley Highsmith Kamera : Barry Parrell Hudba : Jean Corriveau, David Wurst a Eric Wurst .....Začne armageddon. ()

PKD

2 za božského šwéda no.2. ;-) A ne, fakt se nejedná o spin-off ke žlutým pomocníčkům/přisluhovačům/poskokům/nohsledům. Páč mimoň je akorát ten, co to tak blbě, nepřesně a debilně, přeložil a většina obyvatelstva se toho pochopitelně...chytla. Krom mé maličkosti. Pokr. se bude jmenovati...Lucas...George.:))) ()

Martin741 odpad!

Dolph Lundgren asi videl Exorcistu, a tak sa rozhodol pokusit sa spolu s reziserom Pichem natocit nieco na ten sposob ....... a nevydalo, ani zdaleka. 0 % ()

Figu

Postup na polévku Lucas: Do hrnce si vložíme Satana, Anděla, Denzela a Arnolda, zalijeme vodou a vaříme. V průběhu vaření má polévka nádech Anděla smrti a Konce světa. To samozřejmě nechceme, proto přisypeme pana Soukupa, bránu pekelnou, méně zkušeného režiséra a vlastně nemusíme šetřit. Zasypeme to celým nezkušeným filmovým týmem včetně kamer, mikrofonů a klapky. Polévku přivedeme k varu a vaříme asi 95 minut. Ke konci vaření polévku zahustíme blond vlasem a skandinávským svalem. Dle potřeby dochutíme křížem a kolárkem a polévka Lucas with Lundgren je hotová. Přejeme vám dobrou chuť! 50% ()

Stanley odpad!

Horší než jsem čekal, snad nejtragičtěji nezvládnutý Lundgrenův snímek, co jsem viděl. I hudba, co v tom hrála, byla strašná. ()

Wormboy

Dalsia perla s Lundgrenom. Tento krat bozsky Dolph ako templarsky rytier (a pre zmenu aj byvali clen elitnych jednotiek), bojuje proti demonovi, ktory chce ukoristit kluc (ukryty v NY:)) od pekelnej brany, aby mohol uvolnit Temneho pana...0,5/5* ()

otík

Pro mě to byl zajímavý film, protože se tu přetřásaly témata jako co je peklo, kdy přijde apokalypsa, kdo je posedlý. Pro mě, věřícího člověka, bylo zajímavé, co si o tomto tématu myslí americko-kanadští filmaři a celkem hodně jsem se bavil, co všechno našli v Bibli, aniž by to tam bylo. A filmařsky to taky není zas tak zlé - sem tam jsem se i lekl. Trapný je závěr, kdy všechni mniši zahynou a jen Dolph přežije a porazí satana. Ale za shlédnutí to rozhodně stojí už pro tématiku filmu. ()

Nivenx odpad!

Tak takhle by to nešlo. Démon si dělá co chce a dokonce i hučí. :D Akce neuvěřitelně nudí a "horor". Není mi jasné čeho by jsem se tam měl bát. ()

Aargh

Kdy už si tvůrci béčkových filmů uvědomí, že jediná možnost, jak zachránit film s hloupým dějem, mizernými herci a minimálním rozpočtem, je použít trochu vtipu a nadsázky? ()

Belbo

Dolph Lungren silnější než kdykoli předtím. Železný Švéd s ještě slámovějšími vlasy než kdykoli předtím. Tento film změnil navždy můj život. Strčil jsem Dolphovi prst do prdele a myslím, že ho to vážně nasralo, protože byl vážně nasranej. Kdo nepoznal nepoznal nepochopí- z vibrací svěrače poznáte nasranost člověka. Pulzovalo mu v něm hezky.Sakra ten je ale pěkně nasranej... Dolph by vytvořil nepřekonatelnou dvojku s Pavlem Zedníčkem a moc mne mrzí, že odmítl roli Legolase. Všivák Orlando na něj neměl. Dolph je to prostě hrdina který si na nic nehraje a v hlasování o nejvíce sexy muže planety se umístil na skvělem 3000 000 000 místě a tak předstihl Sagvana Tofiho a Pavla Trávníčka. Jen škoda, že prezidentem USA nemůže být nikdo mimo Ameriku. On by dokázal zavést světový mír a nasytit celé lidstvo. Vypadá trochu jak porno herec zlaté éry 70. let ze západoněmecké produkce . Škoda, že neobjevil Ameriku. ()

JohnSmith odpad!

Tak tohle bylo opravdu strašný. Lundgren jako templář čtoucí Bibli a modlící se pokaždé když někoho sejme. Kdyby to aspoň bylo pěkně natočený,ale ani to ne. Jedna velká tragédie. ()

LibertyX odpad!

Snad u zadneho filmu jsem nemela takovy pocit trapnosti jako tady. Lundgren vubec neumi hrat, ale na druhou stranu by tuhle prisernost nezachranil ani De Niro. ()