Vánoce jako obvykle

• Nórsko Så Var Det Jul Igjen (viac)

Thea se rozhodne oslavit zásnuby tím, že konečně představí Jashana rodině. Jeho indické kořeny a norské vánoční tradice jejích rodičů jsou ale pořádně výbušná kombinace. (Netflix)

Arsenal83

To boli ale vtipy, to by sa nejeden sardonik za brucho chytal! Keď napríklad Indonór nevedel, že v Nórsku sa kúpu v ľadovej vode, normálne mi až ušným mazom otriaslo. Alebo keď v kostole nahlas spieval, joj to bolo do popuku, Mr. Bean nemal šancu. Alebo keď si v kostole kýchol, normálne až olej v očiach. Alebo keď nevedel, že Nóri jedia na Vianoce bravčové mastné, joj, to mi už úplne bránicu na molekuly rozkladalo. Takže asi tak. Viac ma pobavilo, keď včera ktosi v diskusii pri finále Florbalu žien Švédsko vs Fínsko zadrel, že najkrajšie ženy na svete sú severanky, že tie nepotrebujú ani make up. Iný gurmán!  ()

Malarkey

Atmosférou kombinace Vánočních prázdnin a Fotr je lotr. Jen s tím rozdílem, že jak ta norská rodina, tak ten Ind tu tak strašně tlačí na pilu, že je hodně těžké se smát. Nejlepší moment je, když zjistíte, že jeden z rodiny se jmenuje Semen a druhá je Ana lýze. V tu chvíli to docela jde. Jenže pak se rozjede série absurdních situací, které jsou sice docela vtipné, ale zároveň dohnané do absolutního extrému. Rozmýšlel jsem, jestli dát tři, ale nakonec jsem skončil u dvou. Podobné komedie se musí dělat s citem. Jen tak se dá uspět. Ne vysloveně vymejšlet jednu hovadskou scénu za scénou a doufat, že to bude stačit. ()

misterz

Príbehovo také obyčajné a s málo výraznými hercami, ale neurazilo. A samozrejme, nemohla chýbať jedna z najväčších klišé v romantických filmoch. Ale na druhú stranu tu bola aspoň príjemná vianočná atmosféra a pár vtipných scén. Ale ak by som to pozeral v lete, asi by to bolo niekde v podpriemere. 60/100 ()

Chen

Má to sice neoriginální premisu, ale netlačí to přehnaně na pilu, působí to civilně a norské scenérie rozhodně potěší, stejně tak sympatické obsazení.  Neměla to být "třaskavá" komedie v americkém stylu a to také není a je to jedině dobře. ()

Aljak

Pohodová vianočná komédia, ktorá síce do istej miery kopíruje motívy Meet the Parents, ale v tomto prípade by to bolo skôr "Meet the Norway". Stret kultúr so sebou vždy prináša zaujímavý kontrast, a keďže India a Nórsko sú kultúre a spoločensky na úplne inej úrovni, tak rozhodne bolo na čom stavať. Jashana mi bolo celkovo ľúto, hoci aj on miestami zbytočne tlačil na pílu. Ale inak to bolo celkom vydarené, a hoci vidím, že väčšine sa to príliš nepozdávalo, mne veľmi! 4* ()

Johnny.ARN

Tradície nezvládajú ani ľudia z vlastnej zemi, nie to ešte cudzinec. A pokiaľ máš takto jebnutú rodinu, čo má z vianoc kult, nemôžeš sa čudovať, že to takto dopadne. Preto nie som zástanca tradičných vianoc a ešte keď to má byť nasilu. 2 z 5 ()

MajkHany

Velice mi to připomíná ten styl "komedie" jako je Fotr je lotr, holka pozve budoucího muže k rodině a ta rodina se tomu muži celý film vysmívá a uráží ho. Jako námět na BDSM návštěvu dominantní slečny je to celkem příjemný scénář, ovšem jako téma do rodinné komedie mě to přijde přinejmenším podivné, rebelská část mého nitra se dokonce ozývá s názory jako "co je kurva vtipného na šikaně Inda v Norsku", zatímco moje diplomatická část osobnosti uvážlivě mlčí, což je ta chvíle kdy se pomalu navracím k normálu a za dusotu ticha si myslím svoje.. ()

BOURQUE

Moderný avšak ničím neznámy alebo výnimočný príbeh, kde v centrom pozornosti je vzťah medzi Nórkou a Indom a uznanie ich budúceho spoločného života s rodinou budúcej manželky, a to celé je umiestnené do vianočného prostredia. Bohužiaľ nie príliš vydarený pokus, kde ani vtipné scény, ani herecké výkony nie sú dosť presvedčivé. Jedine to Nórske vianočné prostredia (prípadne atmosféra) bola zachytená na akceptovateľnej úrovni. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Olík

Vánoce – Netlix - romantická komedie ……trojobal, který ve mne vyvolává stavy úzkosti už jenom, když ho zahlédnu v nabídce. Naši severští přátelé na to šli pomocí starých dobrých kulturních rozdílů, které když už nic jiného, tak alespoň dávají prostor k jednodušším vtípkům, ale dopadli stejně jako všichni jejich sváteční předchůdci. Dám příklad: Oni Norové, on Ind, oni mají tradici v zimním otužování, on skočí do ledové vody a nic…..střih a jsme úplně v jiné lokaci. Takže klišé, sníh, klišé, stromeček, klišé, klišé a nakonec všechno dobře dopadne. ()

AndrewNewman

Chcelo to francúzsku produkciu, oni tieto ľahké komédie podávajú s úžasným pôvabom, ale toto nebolo zlé. Len nechápem, čo majú streamovacie služby s tým Nórskom, toto už je druhý tohtoročný vianočný film z Nórskeho prostredia, ktorý som za pár dní videl. Obsadenie fajn, tie tradície sú celkom dobrý bizar, všade prítomný sneh so štipkou indického Bollywoodu tomu dodáva šťavu, ale mohlo to byť zábavnejšie. Inak ale fajn pohodovka, oproti tejto absolútne gýčovej báchorke je to luxus. ()

Tomas_PO

Nová nórska romantická vianočná komédia o nórsko - indickom páre, žijúcom v štátoch, ktorý si po zasnúbení ide 'užiť' tradičné nórske vianoce do Nórska a to so všetkými zvyklosťami, o ktorých sa indovi ani vo sne nesníva. Zopár vtipných momentov pobaví, tento stret kultúr je totiž pre všetkých, ktorí poznajú tradičné európske Nórsko a Indiu, maximálne absurdný a teda ideálny námet pre bláznivú komédiu. Žiaľ, z možných nápadov sa veľa do reality pretaviť nepodarilo, scény kĺžu po povrchu a spoliehajú sa len na ich obsah, bez rozvinutejších dialógov či silnejšiu dávku vtipov. ()

NikiVai

Za mě super povedený! Jako jo, stokrát otřepané téma poznávání rodiny svého nastávajícího. Ale kombinace norské a indické mentality měla neskutečně třaskavou a humornou atmosféru. Jo, právě tou rozdílností povah to bylo super okořeněné a ještě víc se mi to zalíbilo, když na konci byli představeni skuteční Thea a Jashan. ()