Začínajúca reportérka a ostrieľaný novinár bojujú nielen o miesto na titulných stránkach, ale aj o vlastný život. Naháňačka za senzačným odhalením je stále nebezpečnejšia... Peter Brackett, novinárske eso z denníka Chicago Herald, sa po dlhých rokoch znova ocitne v uliciach, aby osobne spracoval novú reportáž. Oveľa radšej by však sedel v kancelárii za svojím stolom, pretože investigatívna žurnalistika nie je jeho obľúbená parketa a v súčasnosti sa chystá úspešne vstúpiť veľkej literatúry. Sabrina Petersonová, začínajúca ambiciózna reportérka z konkurenčného denníka Globe, ešte len čaká na svoju prvú veľkú príležitosť, s ktorou sa chce prebojovať na titulnú stránku. Obaja reportéri sa prvýkrát stretnú pri vyšetrovaní veľkého železničného nešťastia. Renomovaný Peter podcení situáciu aj schopnosti snaživej začiatočníčky, ktorá zachytila sľubnú stopu, signalizujúcu veľkú tému pre palcové titulky. Petrova ctižiadosť sa prítomnosťou Sabriny opäť prebudí a spolu pátrajú po príčinách havárie, skúmajú, čí život mal byť ohrozený a aké záujmy sú v jej pozadí. Súperiaci novinársky tím Brackett - Petersonová čoskoro zistí, že ich zvedavosť sa pre kohosi stala krajne nepohodlná. Ale ani vo chvíli, keď im ide o život, nedokážu celkom potlačiť svoje konkurenčné záujmy, ktoré robia z ich spolupráce veľmi dobrodružnú a nebezpečnú súťažnú hru. Najatí vrahovia sú stále dotieravejší a doženú ich až do svadobnej siene, ale exkluzívna reportáž stále nie je dokončená. Kľúč k poslednému dejstvu a celému prípadu držia skorumpovaní bossovia chemického koncernu, kam Sabrina v odvážnej sólo akcii preniká. Ale Peter ju samotnú v problémoch istotne dlho nenechá... (TV JOJ)

Anderton

Producenti mali pocit, že ak Pretty woman udržala pozornosť diváka dve hodiny, tak to dokáže pri každej romantike s Juliou Roberts. Lenže na to by museli mať k dispozícii lepší scenár, ktorý by dokázal diváka na tie dosť prehnané dve hodiny zaujať. Medzi Robertskou a Noltem to správne iskrí, ale to je asi jediný výraznejší vklad priemerného filmu, ktorý si môžete odpustiť, aj keď Juliu zbožňujete. ()

Agatha

Zápletka je celkem povedená a hlavní představitelé hrají skvěle. A i když N. Nolteho moc nemusim, tak tady mi nevadil. J. Roberts jako skoro vždycky - bez chyby. ()

corpsy

Opäť prípad, keď potenciál na svižnú a vtipnú letnú zábavu vyšumel dostratena. Jeden z mnohých Robertsovej prepadákov, na ktoré si už dnes málokto spomenie. ()

Aleee89

No já osobně mám Julii docela ráda, ale ona skoro vždycky hraje v takových blbinách a tupých amerických romantických komediích... Ach jo. Tohle se mi taky moc nelíbilo, možná to trochu ozvláštnili, aby to nebylo tak okaté, a vznikla z toho trochu jiná americká romantická komedie... Je trapné, jak všichni víme, co se na konci stane, už by ti filmaři mohli někdy dostat nápad a zapojit fantazii. ()

kajas

Nečekala jsem žádný zázrak, ale ústřední dvojice byla překvapivě velmi sympatická, bavilo mě sledovat jejich naschvály (reakce na dárek v podobě pejska: "Předpokládám, že jste ho pojmenovala po mně." "Jistě, mám z Pindíka velikou radost."). Samotná kriminální zápletka je ale odsunuta spíše na vedlejší kolej, působí rušivým dojmem a film zbytečně natahuje. ()

ZoltanCZ

Mě se to líbilo. Pohodový filmeček o zkušeném novináři a jeho začínající kolegini z konkurenčních novin, to by nemuselo být zlé, řekl jsem si. Také že nebylo, dočkal jsem se naprosto pohodové a odpočinkové zábavy. ()

Martin741

U mna len o trochu lepsie nez nevesta na uteku, ta je z roku 1999, Julia Roberts nie je moja oblubena herecka, v Pretty Woman to bola tusim stetka. No skoda, ze tu prevladli len vatovo plane plky a velka nuda : 50 % ()

vesper001

Nezbožňuju trable, spíš se někdy obávám, že trable zbožňují mě. Trochu mi to připomínalo Grishamův Případ pelikán. Zápletka se celkem slibně roztočí, ale pak začne zpomalovat, točit se kolem své osy, chvílemi mutovat v romantickou komedii, kolébat se na hladině, až se nakonec kulička zastaví na nule. Navíc opičák Nick je k uzoufání nudný a Julia popustí svůj temperament jen tu a tam, většinu času je nezvykle seriózní. Bod za vtipnou scénu se skauty. To je vše. ()

venison

Je to vážně divné, ale tuhle devadesátkovou romantickou komedii z novinářského prostředí a detektivní zápletkou jsem nikdy neviděla.. Kupodivu to není tak špatné.. Nečekejte přeslazený čajíček ve stylu " Pretty Woman" ani úderné kriminální drama jako třeba "Případ pelikán".. Je to spíš od všeho trochu, část filmu "Zbožňuju trable" jsou scénáristicky nevyvážené, ale i po tolika letech se mi u toho příjemně žehlilo ;-) Navíc tam má relativně velký prostor štěně anglického buldoka, takže pro mě srdcovka do sbírky :-) ()

dANo

Vôbec ma to nezaujalo a už vonkocnom nevtrhlo do deja a myslím si, že bez Nolteho a Robertsovej by to teoreticky mohlo byť aj lepšie. Absolútne mi tam nepasovali. Ináč ten príbeh je už toľko krát otrepaný (hlavne v B kategórii filmov), že fakt nie je nič, kvôli čomu sa oplatí tento film vidieť aspoň raz! ()