Začínajúca reportérka a ostrieľaný novinár bojujú nielen o miesto na titulných stránkach, ale aj o vlastný život. Naháňačka za senzačným odhalením je stále nebezpečnejšia... Peter Brackett, novinárske eso z denníka Chicago Herald, sa po dlhých rokoch znova ocitne v uliciach, aby osobne spracoval novú reportáž. Oveľa radšej by však sedel v kancelárii za svojím stolom, pretože investigatívna žurnalistika nie je jeho obľúbená parketa a v súčasnosti sa chystá úspešne vstúpiť veľkej literatúry. Sabrina Petersonová, začínajúca ambiciózna reportérka z konkurenčného denníka Globe, ešte len čaká na svoju prvú veľkú príležitosť, s ktorou sa chce prebojovať na titulnú stránku. Obaja reportéri sa prvýkrát stretnú pri vyšetrovaní veľkého železničného nešťastia. Renomovaný Peter podcení situáciu aj schopnosti snaživej začiatočníčky, ktorá zachytila sľubnú stopu, signalizujúcu veľkú tému pre palcové titulky. Petrova ctižiadosť sa prítomnosťou Sabriny opäť prebudí a spolu pátrajú po príčinách havárie, skúmajú, čí život mal byť ohrozený a aké záujmy sú v jej pozadí. Súperiaci novinársky tím Brackett - Petersonová čoskoro zistí, že ich zvedavosť sa pre kohosi stala krajne nepohodlná. Ale ani vo chvíli, keď im ide o život, nedokážu celkom potlačiť svoje konkurenčné záujmy, ktoré robia z ich spolupráce veľmi dobrodružnú a nebezpečnú súťažnú hru. Najatí vrahovia sú stále dotieravejší a doženú ich až do svadobnej siene, ale exkluzívna reportáž stále nie je dokončená. Kľúč k poslednému dejstvu a celému prípadu držia skorumpovaní bossovia chemického koncernu, kam Sabrina v odvážnej sólo akcii preniká. Ale Peter ju samotnú v problémoch istotne dlho nenechá... (TV JOJ)

golfista

Průměrná romantická komedie, která by ovšem bez Nolteho a Robertsové byla brakem nehodným pozastavení. Takhle je alespoň občas na co se koukat. ()

Gemini

Zbožňuju Trable je jen a pouze průměrný film z rodu Redfordovských Orlů Práva (ačkoliv překládat Legal Eagles do češtiny doslovně je doslova napřesdržku;)) - investigativní žurnalisté čelí nesčetným nebezpečenstvím, aby nakonec vše skončilo tak jak má v podobném filmu skončit. Žádná věda po stránce herecké, režijní, scénáristické, hudební, prostě průměr, kolem kterého se toho nakecá víc než by se mělo, protože tam hrají dvě velké hvězdy. To, že se k sobě naprosto nehodí, je jedno, protože protiklady se přece přitahují...sice málokdy déle než ty dvě hodiny, které tento film trvá, ale to už patří k žánru. A ten toho se skutečným životem mnoho společného nemá. ()

Pohrobek

Jestli se někam Julia Roberts hodí, tak to jsou připitomělé romantické filmy, ke kterým nelze než zaujmout silně shovívavý vztah. Naproti tomu, tam kde ji máme brát vážně, kde se má jednat dokonce o jakýsi skutečný problém, působí vždycky zoufale rušivě, násilně a nesmyslně. Tento film je pak vlastně kombinací těchto dvou žánrů, přičemž samotná kriminální zápletka a deklarovaná akčnost jsou spíše z těch průměrných a slabých. Jediná věc, které jsem se tu zasmál (Narážím na označení - romantická komedie-, které se také někde objevilo.), je to, že husa Julia může někomu připadat svůdná a atraktivní. ()

novoten

Takhle velkou nechemii mezi hlavními představiteli jsem nikdy předtím ani potom neviděl. Nolte se nudí a Julia pitvoří. Při šíleném scénáři pak nelze než trpět. ()

Jara.Cimrman.jr

"Chtějí nás zabít kvůli hormonu pro krávy?" A není to jedno, který z investigativních témat je vražedný? Možná není, ale mě tady bavila spíš ústřední dvojice. Stalo se tak patrně proto, že jsem se ve stárnoucím rutinérovi trošku našel a kdybych skutečně byl Peterem, tak bych do toho s kolegyňkou Sabrinou rozhodně šel. V jistým věku se totiž nabídka trochy adrenalinu, testosteronu a střelby od výrazně mladší, hezčí a odvážnější slečny jeví poměrně lákavou. A kdyby tomu romantickýmu škádlení někdo o půl hodiny přistřihl křídla, tak bych možná zbožňoval trable ještě o hvězdičku spokojeněji. ()

Shit

Sice to celkově neni žádnej super film, ale díky dvojici Nolte Roberts to je zábavný a na to jak je tady Nick Nolte už jetej, tak mu to s Julii Roberts celkem sluší. Příběh je dostatečně napínavej a dostatečně dobře napsanej, že to neni takovej ten film u kterýho se hned ví kdo je kdo a jak to dopadne, což je jenom plus a když už neni co by příběh dál nabídnul, tak se dá dobře zabavit při podvádění Nicka Nolteho Julii Robertsovou, či naopak, prostě takovej dobrej oddychovej film, kterej člověkovi nic násilně nenutí a jen tak příjemě plyne ()

Lynn

Docela váhám mezi 3 a 4*. Některé scény byly hodně povedené (skauti), jiné dobré (novinářské špičkování) a některé se zase tak moc nepovedly (závěr v továrně). Ale duo Nolte-Roberts je zábavné, vtipné a má i jistý šarm. Vychází mi z toho hodně slušné 3,5*. ()

StarsFan

Typicky průměrný romantický film - občas nějaké to místo, které vám vykouzlí úsměv na tváři, občas nějaké, kde se budete chytat za hlavu nad stupiditou scénáře. Má ale jedno, respektive dvě, plus: známé herce v hlavních rolích. ()

ScreamJay

Vezměme si malou chemickou rovnici. Prvním činitelem je typický hollywoodský rozpočet pro typicky hollywoodský scénář. Druhým činidlem je koncentrace známých tváří v hlavních rolích. No a třetím reakčním činidlem je zápal pro natočení svižné komedie, která by mixovala zažitá klišé romanticko-komediální branže a zároveň hrála slušnou partii i na poli žánru odlišného, kterým je krimi. Pakliže zručný chemik, který netrpí tikem přelije všechny tyhle látky do jedné baňky, dostaví se kýžená reakce a taky patřičný omamný vliv na diváka, který celé to snažení spolkne i s navijákem. Jenže tenhle chemik Charles Shyer se úkolu zalekl a v úleku tik dostal. Na papíře, kam našmudlal svůj scénář měl jistě spousta vizí, ovšem první zkumavku s tím tvůrčím snažením vycintnul hned z počátku. U druhé zkumavky se mu alespoň klepala ruka. Což o to, Julinka (Julia Roberts) je terno co se týče romantických komedií, Nick Nolte tvoří zajímavej protipól, ovšem to kolem se nepotkalo se zdarem. Hlavně ona snaha zpestřit děj krimi zápletkou, leckdy hraničící s akčním filmem v tom hávu lacinosti vyznívá spíše tóny videofilmu pro bitelné police v menších videopůjčovnách. Podivejte, já kdybych na sobě zamakal, klidně bych s Julčou po těch střechách mohl běhat taky. Navíc mi moc nesedl ani výběr hudby. I když má I Love Trouble bezesporu hodně atraktivní námět (novinařina prostě táhne), od Shyera mě víc zaujal Baby Boom (1987). Proto je to tak někde na 2 a 1/2 hvězdičky. Tenhle chemickej pokus kýženého omamného výsledku bohužel nedosáhl, ač rovnice sloučenin byla jistě správná. ()

sud

Když to tak křížem krážem přehodnotím, musím říci, že se mi to líbilo o něco více než "Pretty woman". Ale opravdu jen o málo. Julia Robertsová není moje žádná velká oblíbenkyně, ale nevadí mi a myslím že jí podobný druh filmů (lehce střelené romantické komedie) sedí. Nicka Nolteho mám docela rád, ale zde mu to s Julií vůbec nesedne a po celý film jsem si na tuto dvojici nemohl zvyknout (Julia se zase skvěle hodí k Richardu Gereovi). Je to celkem pěkný film, ale platí u něho pravidlo většiny Amerických komedií - neurazí, trochu i pobaví, ale nebudete na ně koukat víckrát než jednou. ()

castor

Zbožňuju Julii Roberts. Koketní novinářské soupeření s Nickem Noltem má své momenty, tihle dva, ač každý z jiného vydavatelství, se totiž rozhodnou pátrat spolu. Ale zpět trochu na začátek. On je veleúspěšný novinář, který navíc právě vydal knihu, ženy mu lezou do postele a jeho trefné a cynické poznámky všichni okolo baští. Ona je sice krásná, ale zároveň elévka, nicméně inteligentní a s ambicemi. A z konkurenčního deníku. Aktuální otvírák o vykolejení vlaku má navíc bohaté pozadí, takže kdo se pořádně zakousne, může mu to vynést hned několik atraktivních článků. Producentka Nancy Meyers (dnes zdatná režisérka) napsala spolu s režisérem solidní scénář, který vychází ze staré dobré konverzační školy. Přidali kriminální zápletku a pochopitelně kus romantiky. Žádný zázrak, žádný průšvih. ()

freddy

Tahle romantická komedie s kriminální zápletkou měla cosi do sebe, ale bohužel v tomhle případě musím říci, že sehrál negativní roli právě fakt, že se celý film točí kolem pátrání po vyřešení zločinu. Ano, občas z toho pramenily docela dobré fórky (např. scéna s malými skauty byla hodně dobrá), ale bohužel pro mě byl ten děj docela neatraktivní. Jistě, vydržel jsem film sledovat se zaujetím až do konce a docela se mi to líbilo, ale bohužel nemám pocit, že by mě film zaujal natolik, abych si ho zapamatoval na nějakou delší dobu. A nejzajímavější byl můj pocit během sledování, že jsem tenhle film už hodně dávno, ještě jako dítě, zřejmě viděl, ale nějak jsem na něj zapomněl, jediné, co mi bylo trochu povědomé, byla scéna ve svatební síni, takže jsem zřejmě ten film viděl, ale moc jsem si z něj z doby svého dětství nezapamatoval. Co se týče herců, tak Julia Roberts byla jako vždy velice krásná a perfektní, Nick Nolte taktéž zahrál docela dobře a Eugene Levy v roli oddávajícího potěšil. Celkově film vnímám jako průměrný s tím, že něco se povedlo více, něco méně, ale ve výsledku se to všechno sečetlo v jeden příjemný film, který sice co se týče prostředí nebyl přímo mým šálkem čaje, avšak dokázal udržet mou pozornost až do konce, což si zaslouží aspoň tedy ty tři průměrné hvězdy. ()

Phobia

Dvojka paparazzi z konkurenčních bulvárních plátků, ona - začátečnice z Blesku, on - úspěšný seladon z Aha!, se paralelně zakousnou do případu železničního neštěstí. Urputná rivalita (PŘEKVAPENÍ!!!) nečekaně skončí vzájemným ocicmáváním, k tomu je kooperujícími hlídacími čokly demokracie odhalena konspirace, na kterou dojel nebohý vláček... Tak končí tato komédie, zlo prohrává a dobro žije! Žádný zázrak, žádná hrůza, prostě průměrná romantická krimi blbinka s více (Nolte) méně (Julča) sympatickým obsazením. "Děkuji za to darované štěně." "Prý jste ho pojmenovala po mně...?" "Ano, říkám mu Pindík." 54% ()

k212

No taková fajn vzpomínka na čtyřicátá léta, docela i vtipná a zábavná. Děj (ne zápletka hlavních hrdinů) je však až moc složitý a zdlouhavý, takže film ztrácí celkem dech. Nicméně některé z vtipů (typu skautící na výletě) jsou nezapomenutelné. ()