Keď žena vezme osud do svojich vlastných rúk a kráča za svojím šťastím so zbraňou v ruke, nik pred ňou nie je v bezpečí!
Madeleine Stoweová, Andie MacDowellová, Drew Barrymoreová a Mary Stuart Mastersonová sa na divokom západe živia ako prostitútky. Po trpkých skúsenostiach sa rozhodnú vzdať najstaršieho remesla a dúfajú, že sa im podarí začať nový život na pozemkoch, ktoré jedna z nich zdedila po manželovi. V pätách však majú nielen Pinkertonových detektívov, ale aj ohrdnutého milenca s jeho bandou. Cesta za vysnívaným šťastím rozhodne nebude taká jednoduchá... (TV JOJ)

GilEstel

Čtyři fešný baby berou v mužském světě Divokého západu zákon do svých rukou a k dosažení svých cílů užívají krom koltů i jiné zbraně. Bez hlubší myšlenky a dějové zápletky tímto způsobem dobrý film vzniknout nemůže. Kdo si myslí, že jo, ať si přidá jednu nebo dvě hvězdičky. Já dávám 36%. ()

kingik

Western v ženském provedení tady dlouho nebyl a taky se už dlouho neobjeví. Je proto škoda, že se nepovedl lépe a spokojil se s průměrným vyzněním. Do rolí pistolnic byly obsazeny herečky, jejichž kariéry ani v době vzniku nepředstavovaly extra hvězdné rozměry. Všechno se to začne, když se jedna prostitutka zastane druhé v okamžiku nesnesitelného otravování chlípným zákazníkem, kterého následně zastřelí. Hrozící šibenice je dostatečným důvodem k opuštění městečka a prostitutky rozšíří své řady ještě o další dvě, co pomáhaly svým kamarádkám s útěkem, a všechny se tak stanou hledanými detektivní agenturou, kterou si na ně najala vdova po zastřeleném muži. Rozhodnou se se svojí prací praštit a spravovat pozemky z peněz zděděných po manželovi jedné z nich. Všechno se pochopitelně zkomplikuje a minulost je dostihne. Všechno to zní v mém popisu děje poměrně dobře, ale film celkem nudí a přestřelky nejsou nijak bravurně natočeny a hlavně všechno ve filmu od hereckých výkonů až po akci působí vesměs průměrně. Co mě překvapilo nejvíc, je absence sexappealu u všech čtyř hereček. Záporáci byli oproti nim zdatní a James Russo zase jednou sehrál lotra, který to pěkně vyzdvihl. Western v obráceném gardu však nemá dostatečné grády. 60% ()

nash.

Bezva námět a skvělé obsazení čtveřice pistolnic dávalo naději na originální western. Bohužel všechno ostatní je mdlá rutina zpracovaná bez potřebné vášně a zápalu pro věc. Výsledkem je nuda, na kterou se koukat právě jen díky titulní čtveřici. ()

korbitch22 odpad!

Emancipovaný western v hlavní roli s partou feministek, jestli se potřebujete akutně vyzvracet neváhejte, lepší dávidlo už je snad jen Thelma a Luisa.0%. ()

claudel

Kdo ví, jak bych tenhle film hodnotil dnes, ale když jsem to tehdy viděl v kině, byl jsem nadšený. V dospívání jsem měl slabost pro westerny a Madeleine Stowe. ()

5150

Mohly to být MLADÉ PUŠKY v dámském gardu, ale nakonec vzniknul hlavně díky slabému scénáři pouze příjemně koukatelný a malinko vyměklý western. Někdy však i takový bodne..)) ()

Tommassi3

"Kdybyste nebyl jen hromada hnoje s hvězdou na vestě, můj manžel by ještě žil.." - "Nikdo ho nenutil, aby lez do bordelu k tý couře, dámo !!" ()

corpsy

Western, ktorý síce neponúka zhola nič, ale na tie štyri krásne babenky sa pozerá naozaj dobre. A Drew Barrymore radšej nekomentujem. Erekcia je pri nej istá. ()

Chen

Feministický western. Já jsem pro rovnost pohlaví :)). Všechny hlavní hrdinky jsou sympatické, akční scény slušné, atmosféra vyvážená. ()