Dávid proti Goliášovi – asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec. Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril. Ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú si v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení – aj s usvedčujúcimi dôkazmi. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou. Ako to bude na ďalšej ceste, to uvidia diváci až na veľkom plátne. Hovorí sa ale, že pomsta je najlepšia motivácia, hoci niekedy prehra môže znamenať istú smrť. (Cinemart SK)

Marius_ss

Málokedy sa mi stane, že má 150 minútový film drží v pozore od začiatku dokonca. A že to dokáže film slovenský… tak to sa stalo asi prvýkrát. To najdôležitejšie sa fakt vydarilo - scenár a dialógy. Potešili aj vedľajšie mini-príbehy (rohypnol, sadistický nájomný vrah), ktoré do toho hlavného umne zapasovali, a mali význam ! A duo Alexander Bárta, Juraj Loj má veľmi milo prekvapilo. Naozaj veľmi dobre zahrané. Konečne postavy, na ktorých mi aj záležalo a fandil som im. Na druhej strane, najslabší článok filmu bol jednoznačne Ryťmaus (ale tak, marketing musí byť). Neviem komu čo na tomto filme vadí že ešte nie je v červených číslach…. možno predsudky, alebo malo akcie. No toto nemá byť akčný film. Je to krimi-triler z politického prostredia. A sakra vydarený. O niečo slabšie ako nedávny Invalid, no opäť film, na ktorý môžme byt hrdí. A s pekným odkazom na konci -  pre všetkých našich nepoctivých politikov. Objektívne je to za mňa tak 3,5/5... no ako Vychodňar veľmi rád v tomto prípade zaokrúhlim smerom hore. Počuť to naše nárečie v kine... zábava zaručená. ()

Paldiny

Sakra, v tom filme sa toľko chľastalo, že som si musel zavolať domov taxík. Drsné 90tky sú vykreslené už tradične špinavo, úplatne a s prepáleným slovníkom. Až do momentu vraždy policajta mi to nevadilo. Poctivo budovaná atmosféra a skvelí herci tomu napomáhali. Lenže ako náhle začal mať bohatší priestor na plátne neherec Patrik V, všetko šlo do hája. Ten chlap totiž nedokáže zo seba dostať iný výraz a prejav ako ten ktorým sa prezentuje a aj vďaka nemu film dopláca na to, na čo doplácala slovenská spoločnosť v oných rokoch. Na protekciu. Žiadny súdny tvorca by ho totiž nikdy neobsadil do role väčšej ako tej, čo mal v Die Hard 5. A v momentoch bolestivého prehrávania sa z filmu vytráca akákoľvek vážnosť a nechcene sa stáva vlastnou karikatúrou. V zlomovom bode sa toho pokazí ale viac. Neviem či sa kdesi v strede natáčania nestal nezvestným aj pôvodný scenárista, lebo celá druhá polovica sa javí byť hlúpejšou, doslovnejšou a ťažko uveriteľnou. Už len tá zázračná náhoda aká viedla k objasneniu prípadu fantóma z baru je do neba volajúca. Škoda, malo to namierené správnym smerom, ale nesprávnymi rozhodnutiami sa to stratilo nevedno kam. ()

janesX

Myslím, že Arpád Soltész by ako scénarista do budúcna mohol byť zárukou kvality. Ten človek sa v tomto žánri vyzná, nič tu neprehnal a do svojho príbehu primiešal aj veľa pravdy. Skrátka vie ako to chodí a ako to tu chodilo v šialených deväťdesiatich rokoch (až hanba). Ok, všetky postavy sa tu tvária, ako absolútni majstri svetla, ale odhliadnuc od toho, bolo to naozaj dobré a nakoniec, veľa slovenských zmrdov sa takto aj skutočne správa. Použila sa tu naša východniarska intonácia, podobná tej talianskej, čo podľa mňa nemá žiadne čaro, ale môže sa to zdať autentickejšie, aj keď českému divákovi by to mohlo celkom vadiť. Herec Juraj Loj vie zahrať všetko veľmi presvedčivo a kvalite filmu tým veľmi pomohol. Ale aj práca Mariána Mitaša bola majstrovská. Pre mňa prekvapenie a...koľko to thrillerov na Slovensku máme? Za mňa 75% ()

mira007

Alexander Bárta jako mírně prohnilý policajt z devadesátkových Košic, líbilo se mi, že si to nehraje na dokument, na pravdu, na něco na zamyšlenou, ale přímočarou žánrovku, která i při délce 151minut odsýpala parádně. Fajn obsazení, muzika, akce. Můj celoživotní zážitek, protože jsem byl sám v kině. ()

gumolit

Film v podstate bez nejakého súvislého deja. Hodinu vôbec netuším čo sa deje a okrem nejakých nadávok a policajta gangstra ktorý tlačí chleby s reznami do hlavy a nechá miznúť ľudí ako prd vo vetre má nazaujalo nič. Bárta je hrozný, Loj ešte viac našťastie nie je tam dlho a Rytmus škoda slov. Možno by to šlo, ale absolútne tie postavy sú  nedôveryhodne a scenár slabý.Po minuloročnom Invalidovi som dal našej tvorbe šancu no keďže dobrých hercov u nás spočítam na jednej ruke moc sa toho vykúzliť nedá. ()

Ahsoka

"Zomrel ti život." Hlášky by tu boli. Dokonca aj také, na ktoré by som potrebovala slovenské titulky (:D). Vojna policajtov je film, ktorý má na prvý pohľad jemne zavádzajúci názov, neatraktívny plagát i stopáž. No, na počudovanie som celkom pozitívne ohromená z toho obsahu. Zo začiatku sme zavalení množstvom postáv, z ktorých nevieme, kto vlastne za koho "kope". Avšak časom sa to pekne kryštalizuje. Veľmi podarený gangsterský detektívny thriller dokonca aj s drobným symbolizmom a hoci je to fikcia, nesie odkaz na slovenskú politickú situáciu posledných rokov. Akčný bol asi tak na slovenské pomery, mne to ale úplne stačilo. Technicky slabé, ale príbeh, atmosféra a herecké výkony, obzvlášť Bárta, film tlačia vyššie. ()

Flopik

Vynikajúce zasadenie filmu na východ, nakoľko tá Slovensko- východniarska mluva je na nezaplatenie. Čo sa samotného filmu týka, tak atmosféru trafil, postavy bavili a aj keď som na začiatku nebol nadšený, postupom času sa mi film začal páčiť. Miestami dosť drsné, začo tiež chválim. Zabijak je tá dĺžka, kvôli nej sú tu aj dosť nudné pasáže a podľa mňa by tomu dve hodinky úplne stačili. Finále mohlo byť viac napínavejšie. Po akčnej stránke prakticky nič. Jakab a jeho východniar nemali najmenšiu chybu. Popravde sú to asi čisté 3* ale z nejakého dôvodu sa mi to páčilo na 4*. ()

Johny303

Po poněkud rozpačitém začátku jsem moc nedoufal, jenže to se film pouze nadechoval k zajímavému a napínavému dramatu, které si v mých očích nezadalo s nákladnou zahraniční tvorbou. Pochválit musím zejména výběr herců v čele s Bártou, jenž se do role morálně pokřiveného cajta hodil náramně. Za mě spokojenost. Na druhou stranu souhlasím s tím, že by filmu neuškodilo krácení o nějakou tu minutku. ()

rexino

Som si istý, že miestne odpadové hodnotenia v deň premiéry sú všetko precítené a úprimné hodnotenia. Ale teraz k filmu. Teší ma, že slovenská kinematografia si poslednú dobu trúfa ísť do témy 90tok, ktoré sú živé dodnes a potenciál týchto príbehov tu ešte pár rokov bude žiť. Spracovanie má svoju kvalitu a doba, kedy sme sa museli hanbiť za kameru a ústredné herecké výkony je preč. Bárta s Lojom a Jakabom podľa očakávania dobrí. Prekvapila neokukaná tvár Anežky Petrovej. Na moje absolútne neprekvapenie sa potvrdilo, že Rytmus je neherec. Slovenskému filmu by prospelo, ak by si pri marketingu už nabudúce nevypomáhalo miestnou rapovou scénou. Pri hereckých výkonoch, ale aj pri scenériách mňa, ako lokalpatriota, veľmi potešili východniarske exteriéry a hlášky. Áno aj tu bola mafia a v niečom možno ešte drsnejšia ako na západe. Už keď som zbadal pred premiérou dlhú stopáž, tak som sa zľakol, že toto je príliš veľké bremeno. V takom prípade musí totiž film mať veľmi silné napätie a pacing. A toto tu bohužiaľ chýbalo. Úvodný rozbeh bol naozaj pomalý. Samotná "vojna" sa začala diať až poslednú tretinu filmu a aj z nej sme videli len pramálo, aby sa to celé skončilo ako seriálová epizóda bez nejakého väčšieho rozuzlenia a satisfakcie. Chytenie "Zodiaca z wishu" by som ako záver v takomto ambicióznom projekte nečakal. Tým mal byť stret hlavného hrdinu s mafiánskym bossom. Ale tak možno majú tvorcovia nejaké sequelové plány... ()

dannyyy

Trochu jsem byl zmaten, protože Netflix si to nazval po svém "Once Upon a Time in the East" a jelikož Rytmaus se Štáfkem se pořádně objeví až po polovině filmu, tak jsem nevěděl, že koukám právě na Válku policajtů. Jinak velmi povedené. 70% ()

theSaint

Nevím, kdo dělal plakát, ale znovu už ho nenajímejte. Kvalitní film si zaslouží kvalitní plakát. Film je velmi zručně natočený, Češi by se mohli učit. Slovenština mi nikdy problém nedělala, však jsem v tom vyrůstal a část rodiny mám na Slovensku, ale tady jsem občas nerozuměl ani piču. A Rytmus je špatnej herec. Výborný střih. Postava doktorky mě hodně bavila- skvěle zahraná. ()

JohnnyKladno

Nikdy jsem nesledoval dění 90. let na Slovensku. Vyhnu se tedy hodnocení historické věrohodnosti. Film Rudolfa Biermanna je lehce přestylizované policejní drama, ale zábavné. Nikomu nelze věřit, mafie, gangy, policie, tajná služba. Vše je prorostlé a společně kooperuje, nebo velmi nekooperuje. Alexander Bárta je svérázný, samotářský policejní vyšetřovatel Miky Miko, který ví, jak se věci mají. Nicméně, smrt jeho nového kolegy ho donutí odejít z komfortní zóny a začne věci řešit po svém. Klišé a další klišé, ale proč vlastně ne. Funguje to na mě. Nemám rád, „na Slováky/Čechy dobrý“, ale tady se to celkem hodí. Je tam cítit touha po pokračování, proč ne… Příjemná žánrovka, trochu dlouhá, ale celkem pěkně to šlape. 70% ()

joker30

Prijemne prekvapenie slovenskej filmovej tvorby. Naozaj napinavy film do poslednej minuty. Bromance, chemia kamaratstva, medzi Bartom a Lojom funguje pomaly na urovni  Lea s Bradom v poslednej Tarantinovke  a vedlajsia postava krcmarky je naozaj roztomilo vyzivna :) Napriek tomu minusy sa isto najdu, ako napr okazale, priam mysticke tajne stretnutia s sedou eminemciou a pod. Obsadenie Rytmusa filmu tiez rozhodne nepomohlo a som len rad, ze jeho screentime je minimalny. Chapem ale jeho marketingovy potencial, ktory bol viditelny aj na navstevnosti kina... 75% ()

radaza

Tak teď se Slováci díky Ficovi mohou těšit,  že 20.léta budou zase jako v tomto filmu.  Za mě skvělý film, kdyby tak bylo více takových kriminálek místo pitomých krimi seriálů. ()

tavlas

Válka policajtu z východného Slovenska, kde všichni mluví jak z Banskej Bystrice nebo Bratislavy. Respektive , kde je šariština? ()

DAPDO

Ten název filmu je hodně zavádějící a po konci jsem ho už vůbec nepochopil, ale i přes neskutečně dlouhou stopáž mě to bavilo a dávám za tohle slovákům palec nahoru. 65%. ()

HenryIvan

Na úvod som sa bál, že tu 150 minútovú pálku nedám. Prvých azda 10-15 minút bolo veľmi roztečených a ja som až žasol nad tým, ako sa mi ten rýchly strih, chaotické striedanie scén a hádzanie všelijakých postáv pred kameru, nepáčil. Postupne sa ale film dal dokopy, ucelil sa. Začalo to mať kontúry, atmosféru, postavy sa občas aj vrátili na zem a nelietali svojimi dialógmi a eskapádami v oblakoch a hlavne to malo autenticitu. Mal som pocit, že som sa vrátil naspäť v čase a to je azda najväčšia poklona, ktorú filmu zložím. Herecky som si najprv nebol istý či to pre mňa bude fungovať, no dvojica Bárta - Loj to začali dávať na pánov. Poviem aj, že ako sa mi isté scenáristicke a režisérske veci nepozdávali, boli tu aj okamihy, kedy som sa až pousmial a vzdal tomu hold. Akože, ide o slovenský film, ktorý bol nakoniec kvalitatívne a produkčne na takej úrovni, že by som si ho vedel predstaviť aj na nejakom zahraničnom festivale, aj keď poviem vám, že to nie je točené ako artovka. Toto malo zaujať masy. Chcel som dať 3*, no nakoniec, po zvážení, pridám 4.*. Po úvodných minútach by som ale na niečo také nestavil ani deravý groš. ()

John80

Film s dobrým príbehom z regiónu Východu, policajt dostane nového kolegu s ktorým spolu pracujú na prípadoch a následna vražda ubitim policajta, ktorého smrť chce pomstiť jeho kolega  Rytmus, ktoreho nemusím a  je na plagáte si zahral veľmi málo 3* ()