Zlo si umí počkat

(festivalový názov)
  • Argentína Cuando acecha la maldad (viac)

V odlehlé vesnici najdou dva bratři muže pod vlivem démona, který se právě chystá přivést na svět samotné zlo. Rozhodnou se ho zbavit, ale podaří se jim pouze rozšířit chaos. (mikki089)

Kushina

Scary horor, ale bez zápletky a hlavně bez rozuzelní. Prostě zlo je bylo a bude a nic s tím neudeláte vy zmrdi a nasrat. Vcelku nuda. 50% ()

Dombzila

Po druhém zhlédnutí zvyšuji hodnocení a přidávám čtvrtou hvězdu. Ostatně moc toho nemám co vytknout. Solidní surovost, skvělé masky a efekty, pěkné prostředí a v neposlední řadě rovnou několik úžasných scén. To vše tenhle film obsahuje. První hodina k tomu vyloženě výborná, jenže ke konci to bohužel tak trochu upadlo a začalo se lehce táhnout, což je dost škoda. I přes to When Evil Lurks vřele doporučuji a za zhlédnutí rozhodně stojí. 70 % ()

FOndra

Má to opravdu nepříjemnou atmosféru. První půlka je hororovou událostí roku. Některé scény stojí za to. Závěr mi přišel vzhledem ke zbytku filmu celkem nezajímavý. Jinak bych dal klidně plný počet. ()

swenyx

When Evil Lurks začíná fakt akčně a s ničím se nesere. Tvůrci se vůbec nebojí všechny odkrouhnout v nejmíň očekávaný moment a k tomu ještě stylově s pořádaným górem. Do zhruba poloviny filmu fakt paráda, to jak ten pes roztrhal tu holku, nebo ta scéna s tou kozou to bylo fakt dobrý, ale druhá půlka ? To byl hroznej odpad a úplně mi to zhnusilo celej film. Hlavně mi celý ten příběh nedával smysl, vůbec nechápu jak se toho zla snažili zbavit. Škoda, zahozenej potenciál. ()

Isobel

Tak to byla pecka. Jediné, co mě vadilo bylo, jak hlavnímu hrdinovi první polovinu filmu nikdo nevěří, ač posledlost je něco, co zde přiznaně existuje. ()

hony23

Jihoameričani jsou v natáčení hororů magoři, kteří se nebojí žádných nechuťáren ani brutalit. Potvrdilo se to i v tomto filmu. Ale ani zajímavá vizuální stránka nedokáže zachránit debilní scénář a byť se tvůrcům podařilo navodit ponurou atmosféru, ten příběh nemá hlavu ani patu. ()

Ace.A.T.L.

Zajímavý, drsný, surový, temný, nepříjemný a hlavně hodně dobrý. Některý scény jsou perfektně za hranou dnešní klasický doby a to je to, co bylo obrovský plus. Rozhodně jsem se fakt bavil a nepříjemnej pocit mi zbyl ještě chvilku po konci a tak to má bejt. Za mě zasloužený 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

vinducha

Stejně jako předchozí rejžův Aterrados , za mě za plný počet. Nejsem si jist , ale ty děcka ve školních lavicích mi lehce připoměly něco indonéského , je možné , že se ale pletu. Každopádně pár velice nepříjemných momentů tam bylo , ruční tesařské nástroje našly smysluplné využití a celkově s tímto hnilobným kouskem  nemám téměř žádný problém. ()

johankazarku

Myslela som, že to bude opäť niečo klasické o posadnutosti démonom alebo exorcizme. V skutočnosti sa tvorcom podarilo vymyslieť na podobnú tému niečo nové, zaujímavé. ()

redsparrow

Do půlky opravdu super, říkal jsem si, takhle má vypadat horor u kterého se i já jako dospělý člověk fakt bojím. Pak se ale mrazivé, neurčité zlo změnilo v klasické kýble vnitřností a krve a nesmyslných hereckých etud, které jsem zaprvé nechápal a zadruhé u nich málem usnul. Škoda, na Ezequiela Rodrígueze si ale posvítím, tenhle týpek fakt umí hrát. ()

filzip

Já vám nevím… dle recenzí jsem čekal krvavej “agresivní a démonskej trhák,, a na místo toho jsem málem u toho usnul. Prvních 40min to vypadalo nadějně a člověk čekal, co z toho vyleze, nakonec z toho vylezlo zklamání, nuda, prostě film bez akce a napětí, Hodnotím45% ()

Accuphose odpad!

Budeme se chovat dementně, hodně na sebe křičet, přidáme necbutnosti, to prostě musí vyjít! Ano, je to na odpad, hodně jsme se snažili, hlavně ke konci :-) ()

Yamatosan

Levný argentinský horor o posednutí démonem (které je pojato naprosto jinak, než jsme zvyklí) si bez problémů vytírá prdel s naprostou většinou nepoměrně dražších a slavnými jmény ověnčených hororů. Žádné CGI, ale výborné praktické efekty, děti bez jakýchkoli klasických filmových privilegií, několik opravdu brutálně šokujících scén, a kupodivu taky herecké výkony - kdo má být buran opravdu působí jako buran, když se někdo chová jako kretén, tak to působí dojmem, jako když se lidi v reálu chovají jako kreténi. Určitě to není film pro každého, ale pokud chcete vidět konečně jednou pořádně originální horor, tak doporučuji. ()

Holly_Molly

Celý 3/4 filmu jsou dost slušný, originální, surový a plný nečekaných momentů. V posledních 15-20 minutách si ale tvůrci z nějakýho důvodu asi řekli, že chtějí natočit hrozně moc artovou věc a celý to ztratí tempo a doručí ending plnej pseudo-metafor, který chápou asi jen autoří sami..I tak ale relativně zajímavej horůrek :-) ()

Dalajlada

Po Aterrados jsem se těšil na nějakou fakt temnou podívanou. A dostal jsem ji. Zdá se, že nám v Demiánovi Rugna roste nový mistr horroru. Absolutně s ničím se tu nepáře. ()

Hexx

Tak takhle nikoliv. Rozjezd hodně slušný, poté se to ztratilo do vyšuměna aneb spletitost nesmyslných a nějak nefungujících podivností, které s hororem už moc podobizny nemají. A to jsem se dle zdejšího hodnocení velmi těšil - až to vůbec nechápu jak to může mít toliko procent. Neříkám, že pár scén bylo psychedelických, ale prostě mi to nesedlo. Podivnost zejména. ()

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)