U Walkerových je před Vánoci všechno vzhůru nohama. Kvůli vzácnému nebeskému úkazu se totiž rodiče octnou v tělech svých náctiletých dětí, ze kterých jsou naopak dospělí. (Netflix)

oveckaoa

Všechno špatně nemám problém s tím, že to bylo už dříve podané a lépe třeba Znovu 17 (2009) , ale s tím jak to vypadá. Rodina má doma problémy a děcka nebaví Vánoce jednou jdou do hvězdárny koukat na nějaký světelný jev po cestě potkají nějakou babku ta nějak ví, že mají  problémy vyfotí je což zničí dalekohled v té hvězdárně a oni se ráno probudí jako jiní. Dcera je v těle matky jde na nějaký pohovor v práci a začne tam prdět a brkat (nechutné) matka je v těle dcery hraje fotbal a pokazí jí to  syn je v těle otce a má zpívat v nějaké otcovské kapele ačkoliv na konci tam zpívají i ženské a nevadí to a otec je v těle syna kdy má pohovor na novou školu  chová se tam jak namistrovaný idiot a tančí tam na židli (trapné) pes si vymění tělo s miminem tak, že chce přebalit  a chodí po dvou (příšerné cgi proti tomuhle je scéna záchran mimin v Flashovi kvalitní) a mimino se chová jak pes. Na konci zachrání tu kapelu a pak nějak dojdou k tomu, že vše posrali  vezmou si chevrolet camaro a zničí ho (tahle scéna nedává ani smysl) spraví ten dalekohled potkají tu ženskou co jim řekne, že museli změnit své životy a ráno se vše změní.  Není to vtipné a všichni zde přehrávají ta jedna hvězda je za tu scénu na té párty měla tam pěknou sukni jinak tam není co ocenit. 4 a 5 hvězd tomu dát je úlet. Jinak ponaučení z filmu je jedno , že hrajete ženský fotbal  jak postižená dostanete druhou šanci a je jedno , že se chováte k dívce co se Vám líbí jako idiot jí to nevadí a miluje Vás pořád. 20 procent ()

Johnny.ARN

Mám takú teóriu, že tieto filmy sú len na to, aby si herci vyskúšali rôzne polohy. Lebo všetky sú na jedno kopyto, ani jeden neprinesie nič nové a vždy to je len o hercoch. 2 z 5 ()

Massaro74

Jenom další z řady komedií na téma výměna těla na základě vysloveného přání.. Že se přes noc z dospělích stanou děti a naopak, to už tu bylo mockrát. Ale to, že se do výměny zapojí i malé dítě se psem, jsem viděl prvně. Vidět dítě aportovat a psa chodit po dvouch bylo humorné, ale film jako celek to nezachránilo.. ()

MiniMinion

Rodinná rošáda není nijak výborný film, ale pokud jste ten typ člověka, který si čas od času rád pustí jednoduchou kravinu s fajn obsazením a zcela u ní vypne mozek, pokud jsou pro vás takové filmy jisté guilty pleasure, nebo pokud v nich třeba nacházíte nějaký komfort, pak hlásím, že je tento film jedním z těch lepších příslušníků svého žánru a že by vám mohl dodat příjemných 100 minut zábavy. Pokud tento typ člověka nejste, Rodinné rošádě se možná raději vyhněte a pusťte si něco jiného. Já ten typ člověka jsem, takže za mě dobrý, ale zcela uznávám, že je to vlastně tak trochu brak. Více zde. ()

jasanka

Fajn odpocinkovy film se super obsazenim. Dost bych ho ale zkratila, a vsechno tam bylo az moc ruzove (povyseni po prisernem chovani, nabidka po jedne pisnicce, kde se ani nepovedl uvod atd.). ()

Olík

Světová kinematografie se točí v kruhu a tak „tradááááááááááááá“, máme tady ne první a rozhodně ne poslední výměnu těl. Matka se prohodí s dcerou, otec se synem, benjamínek rodiny se zvířecím mazlíčkem a originalita s tuctovostí. A abychom se na první dobrou tvářili víc hogo fogo, než ve skutečnosti jsem, za režisérským pultíkem někoho kdo už má něco za sebou a v rolích rodičů Jennifer Garner s Edem Helmsem. Mimochodem, když už se bavíme o hercích, tak mne docela zaujala Emma Myers. A mimochodem, když už se bavíme o hercích, Brady Noon byl jejím pravým opakem. Jinak jednoduchá celorodinná šablona, ale jsou konstelace hvězd, kdy i takováto generická rošáda diváka neurazí. Dokonce jsem přemýšlel i o třech hvězdách, ale mám takovou zásadu. Ten kdo nahrazuje nedostatek invence scénami s prděním si víc, než dvě nezaslouží. ()

tomik99

Jak jinak se naladit na Vánoce než průměrnými komediemi z „bohaté“ sbírky od Netflixu. Jeden z dalších snímků jako přes kopírák, který má vše, ale zároveň naprosto nic. Prosviští kolem vás a za pět minut už si nebudete pamatovat, o čem vlastně byl. Ohraná zápletka viděná už stokrát někde jinde a nechybí ani plno klišé, při kterém musí každý zkušený filmový nadšenec jen kroutit hlavou. Pochválit lze asi tak maximálně pár vánočních písní a závěrečný (vánoční) happy end, který nesmí samozřejmě chybět. Film není „až tak hloupý a blbý jak na první pohled vypadá“, jen rutinní scenáristé z Netflixu odvádí sakra špatnou práci. Ve velkovýrobě Netflixu to ale asi jinak nejde a stanice na nás musí chrlit jedna blbost za druhou. Jennifer Garner a Ed Helms si ale i tak dokázali udržet svou tvář a vlastně jim věnuji po těch zmíněných vánočních písních tu druhou hvězdu. ()

RAFT

Úplně stejně mi připomínalo komedie v cizím těle a mezi námi děvčaty. Vše, na stejný způsob ,už se to zdá být ohrané.50% ()

JimDeNiro

Sice čistě generická, ale vcelku příjemná jednohubka, jakých plodí Netflix poměrně dost a již jsme si zvykli. I tak to ale není nic objevného, ale pokud si pustíte film v noci, jako já, a neusnete, jako já, tak je to plus. Jennifer Garner mohla trochu více popustit uzdu fantazii a pořádně se vyřádit jako v Přes noc třicítkou, ale chápu asi, že stanovisko zaujala takové, no natočme to, budou Vánoce, ať mám od takových filmů pokoj. Čekal jsem i více vtipu. Tak to bylo jen usměvné. Škoda. Potenciál byl. 55% ()

Tominni

Rodinná rošáda nepřináší nic tak objevného, při ojedinělém nebeském úkazu se ocitnou všichni v jiných tělech, mimčo si to dokonce prohodí se psem.....Bohužel film nepřinese nic nového, svěžího, navíc některé scény se moc nepovedly, tak snad potěší jen Emma Myers a samozřejmě tradiční americké rodinné hodnoty. ()

koty2201

Mnohí na túto komédiu od Netflixu frflú aká bola nezáživná, nudná a trápna. Takže teraz asi budem výnimočne v menšine, pretože obyčajne sa zhodujem s väčšinovým názorom, čo sa týka podobných projektov na Netflixe. Family Switch mi prišla ako príjemná a dovolím si tvrdiť, že miestami aj vtipná vianočná rodinná komédia. Párkrát som sa schuti zasmial a to u mňa nie je až tak jednoduché. Zrejme sa mi humorom trafili do vkusu a milujem vianočné obdobie, takže aj to je pre mňa plus. A hlavne je to natočené na taký ten staromilský spôsob akým sa točili komédie na začiatku tohto tisícročia. Podobných komédii som videl za tie roky hneď niekoľko. Čiže ničím novým neprekvapí, ale tie oldschool zvyklosti sú na úrovni. Príbeh je plný klišé, ale tie klišé mi po rokoch dobre padli a ja ich mám rád. Celé sa to točí okolo rodiny Walkerových, ktorí si prechádzajú klasickými rodinnými problémami strednej vrstvy v Amerike. Bill (Ed Helms), hlava rodiny, je učiteľ hudobnej výchovy na strednej škole oboch svojich detí. Chcel byť kedysi rocker, ale kariéru obetoval kvôli rodine. Avšak, zapojí sa s kolegami zo školy do súťaže amatérskych kapiel. Jess (Jennifer Garner) ako správna mama podporuje svoje tri deti a pracuje ako architektka a snaží sa o povýšenie. CC (Emma Myers) zase miluje futbal (prekvapivo, klasický futbal) a jej snom je sa dostať do národného tímu. Wyatt (Brady Noon) je zase typický šprt, ktorého čaká prijímací pohovor na Yale a zahľadel sa do svojej susedky a spolužiačky Ariany (Vanessa Carrasco). Jedného večera pri pozorovaní planét v observatóriu sa rodina poháda a želajú si vymeniť role a nechýba stretnutie s vešticou krátko predtým. Ráno sa prebudia a nájdu sa v iných telách. Otec sa vymenil so synom, dcéra s mamou .... a batoľa so psom, čo som nečakal a bol to dobrý joke. Samozrejme každý z nich má pred sebou niečo životne dôležité a všetko sa pohnojí. Ale táto situácia dá rodinu opäť dohromady a všetko sa viac-menej dá do poriadku. Veštica príde a po zobudení je happy ending.  Napriek úplným klasikám, ktoré sprevádzajú komédie už roky, ja som si to užil. A herecké obsadenie patrí medzi moje obľúbené v prípade podobných komédii. Ed Helms si to dával ako vždy už od čias Vo štvorici po opici. Jennifer Garner má príjemný herecký prejav už od čias Myšiaka Stuarta Littla a tentokrát sa mohla dosť vyblázniť, keďže mala mať znova 16.  Emma Myers ma už zaujala v seriáli Wednesday, takže vidím, že to dievča má talent. Škoda, že Andrew Bachelor mal len veľmi maličké cameo. A ja viem, že ten nemecký týpek, Matthias Schweighöfer, je teraz populárny a po hereckej stránke mi príde vtipný... len by nemusel byť v každom piatom filme od Netflixu, ktorý uvidím. Našťastie v tomto prípade ide tiež o menšiu úlohu suseda. Po technickej stránke nejde o žiadny zázrak. V rámci hudby tu máme klasické vianočné piesne a rockové odrhovačky. Takže nemám nič proti, ale nejde o nič čo treba pochváliť. Práca s kamerou je sivý štandard. Keď sa má dieťa správať ako pes, tak museli využiť CGI. A myslím, že iné riešenie nebolo, ale skôr to pôsobí až hororovo, ako keby malého posadol diabol :D A na veciach ako masky, kostýmy a zasadenie deja nemám čo vyzdvihnúť. Od modernej komédie sa nedá čakať nič objavné.  Ak by som to mal zhrnúť, tak pokiaľ chcete nostalgický návrat k starším klasickým komédiám a máte podobný zmysel pre humor, tak sa to oplatí vidieť. Pokiaľ vám to nesadne, tak sa proste zabávať nebudete a vypnete to po pár minútach. () (menej) (viac)

Prubner

Ty americké komedie o výměně těl jsou všechny na jedno brdo. Už to ani není zábavné, jen nudné. A to neustále omílané heslo "Rodina je nadevše" mi už leze krkem. Moje oblíbenkyně Jennifer Garner účinkováním v podobných ptákovinách jen ztrácí drahocenný čas, který by mohla vyplnit natočením nějakého akčního filmu. ()