U Walkerových je před Vánoci všechno vzhůru nohama. Kvůli vzácnému nebeskému úkazu se totiž rodiče octnou v tělech svých náctiletých dětí, ze kterých jsou naopak dospělí. (Netflix)

BMW12

Scenáristé nepřišli s ničím novým, prohození těl už tu několikrát bylo. A když se opakujete, tak úspěch mít nemůžete. I tak se jedná o povedenou vánoční jednohubku, která vás před Vánocemi pobaví, ale vícekrát si to pouštět nechcete. Film táhnou především Jennifer Garner a Ed Helms, díky nim je tato komedie celkem v pohodě. I když já se u toho více stresoval, než smál, protože každý ze členů rodiny měl důležitý pohovor/zápas/přijímačky/koncert a bylo jsem napjatý, zda jim to vyjde či nevyjde. ()

Djoker

Stokrát omleté téma výměny těl podle očekávání nepřináší na stůl nic nového, takže jde o další příběh průměrné rodiny, která znovu nalezne ty pravé hodnoty a Vánoce tam navíc nejsou na druhé, ale spíše na třetí koleji. Skoro jediným plusem je velký prostor pro Emmu Myers, jejíž hvězda má možnost naplno zazářit. ()

Arsenal83

Človek sa až čuduje, koľko scenáristov a spisovateľov sa proste chytá tej istej témy a povie si, že na tom zarobím. A on fakt na tom zarobí. Ešte aj do filmu dajú tú istú herečku, ktorá si už telo raz menila. Niektoré vtípku aj vyšli, ale inak je vianočný podtón krásne podkreslený tak originálnymi vtipmi ako prdenie a grganie, takže vianočný punč sa mení na obsah čriev fuč, no ale ak niekoho zaujíma Jennifer Garner ako rihá, že jej ani Rihanna nekonkuruje, tak si poslúžte. ()

-bad-mad-wolf-

Jeden ucházející fórek na čtyři trapné = dvacet procent = jedna hvězda, nazdar. Za všechno mluví epizoda s názvem "pubertální dcera jde v mém těle na důležitý firemní meeting". Zatímco jiní tvůrci by na tenhle námět dokázali uplácat jednu řadu průměrného sitcomu, Family Switch si vystačí s pádem ze schodů, pokusem o vymáčknutí obřího jebáka, kopancem do koulí a prděním uprostřed porady. Všechno završuje nepodstatná záměna čokla s odporně digitálním dítětem a rodinné moralizování tak doslovné, aby ho pochopily i vaše rybičky. Slow clap. ()

Rimsy

Netoxická a neproblematická, ale také neslaná, nemastná, nezábavná, nezáživná. Taková je Rodinná rošáda, která ohraný příběh o probuzení v cizím těle zpracovává jako nudnou moralitu o síle rodiny a již nezachrání ani (na poměry filmu) kompetentní herci a neurážející řemeslo. Více zde. ()

• Vyrovnané planety, jak je vidíme na noční obloze, jsou příliš jasné a příliš blízko u sebe, když je vidíme v dalekohledu. (Johnny.ARN)
  • Když jsou CC (Emma Myers) a Wyatt (Brady Noon) na středoškolském večírku, CC tančí sama na parketu. Jeden z jejích pohybů je stejný jako ten, který zpopularizovala Wednesday Addams (Jenna Ortega) v seriálu Wednesday (od r. 2022), když na školním plese tančila na „Goo Goo Muck“. Emma Myers ztvárnila ve Wednesday Enid Sinclair, Wednesdayinu nejlepší kamarádku. Kromě toho CC předvádí také pohyby z tance „Thriller“, ve kterém vystupovala Jennifer Garner (Jess) ve filmu Přes noc třicítkou (2004), na který je zde také odkazováno. (Johnny.ARN)
  • Kapelu „Dad or Alive“ tvoří Ed Helms (Bill) a členové kapely Weezer. (Johnny.ARN)