Pán a pani Littleovci (Hugh LaurieGeena Davis) si chcú v sirotinci adoptovať dieťa, ale zaujme ich sčítaný biely myšiačik Stuart, ktorý ich očarí svojou úprimnosťou. Manželia presvedčia sociálnu pracovníčku Keeperovú, aby adopciu zvieratka povolila. Myšiak sa cestou do nového domova dozvie, že bude mať staršieho ľudského brata Georga (Jonathan Lipnicki). Keď sa konečne spriatelia, začne boj s gangom potulných mačiek a kocúrom. (TV Markíza)

MarekT

Jistě znáte tu situaci, kdy máte starostí plno, nechcete se ničím příliš zatěžovat a spíše oddechovat? Tak tento film, stejně jako jeho pokračování, jsou tu přesně pro vás. Je jedno, který díl si vyberete. Mimochodem, s odstupem času je pro mě zajímavé zde vidět představitele prince Jiřího z Černé zmije - Hugha Laurieho. ()

Joe16210

Když pomineme absurdní a nereálnou myšlenku adopce mluvící myši jako člena rodiny, tak je to strašně fajn rodinný film. Částečně komedie, částečně dobrodružný film. Příběh je vlastně docela roztomilý a fajn a jelikož miluju Neuvěřitelnou cestu, tak mi mluvící kočky, myši a další zvířata nijak nevadí. Celý film v češtině ještě pozvedá luxusní dabing Martina Dejdara, který propůjčil svůj hlas myšákovi Stuartu Littleovi. Kdo neviděl, tak můžu jedině doporučit. Jako oddechovka je to fajn pokoukání. ()

kaylin

Takový prvoplánově hezký rodinný film, který má k dispozici zajímavé herce, ale hlavně na svou dobu velmi dobrou trikovou stránku. Stuart i v roce 1999 vypadá, jako kdyby byl skutečný, i když je pravda, že je přece jen až moc roztomilý. Shyamalan napsal scénář, kterým nikoho nechtěl urazit, jsou zde silné emotivní scény a jako rodinný film to stále funguje. Přese všechno, kočky mám pořád rád. ()

Nach

Příjemná rodinná komedie, která mě jako mladšího zahřála u srdce. Dneska spíše příběh plný patosu, který hraje na ohrané struny americké rodinné zábavy, která ví kde co funguje, ale o to více postrádá logiku. Díky bohu ta pro ten film tolik není důležitá, tak alespoň já se u něj i tak vcelku bavil. A proto udělím i takové hodnocení. Na nudné dopoledne ideální, pokud není žádný lepší film či epizoda Toma & Jerryho. 65% ()

TheMe

Když jsem byl menší, tak se mi ten film docela líbil. S odstupem času musím říct, že je to docela volovina. Vzhledem k tomu, že hodnocení je objektivnější podle původních myšlenek, tak tři hvězdičky jsou správným vyjádřením, jak se mi snímek líbil. Mluvící myška v domácnosti je docela zajímavý nápad a i když film nenabízí kromě toho vlastně nic navíc, tak si je zaslouží. ()

• Severoamerické tržby byly 140 milionů amerických dolarů, celosvětové pak 300,1 mil. (NIRO)
  • Když Stuart hraje na kytaru, tak jeho pohyby odkazují na postavu Martyho McFlye v kytarové scéně z Návratu do budoucnosti (1985). Jde o nejznámější roli Michaela J. Foxe, který v původním znění namluvil Stuarta. Tzv. "kachní chůze" je inspirovaná americkým kytaristou a zpěvákem Chuckem Berrym. (D3VIL)
  • Z kino verzie bola vystrihnutá scéna s klavírom, v ktorej Littleovi (Hugh Laurie a Geena Davis) spievajú "Heart and Soul". Scéna bola do filmu späť vložená pre jeho uvedenie na televiznej stanici ABC. (ČSFD)

Takový rodinný kung-fu film

Takový rodinný kung-fu film

30.08.2006

Jackie Chan jako čínský mistr kung-fu a Jet Li hledající pravý význam tohoto umění ve starých chrámech v jednom filmu? Srdce nejednoho ortodoxního fanouška by jistě zaplesalo, ale Původně měl tento,… (viac)