Kókaku kidótai: Stand Alone Complex

• Japonsko 攻殻機動隊 STAND ALONE COMPLEX (viac)
Japonsko, (2002–2005), 21 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Masamune Širó (komiks)

Kamera:

Kódži Tanaka

Hudba:

Jóko Kanno

Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Kóiči Jamadera, Ken Narita, Šin'ičiró Miki, Robert Axelrod, Tóru Šinagawa, Daran Norris, Murphy Dunne, Kazuja Ičidžó, Akiko Jadžima (viac)

Kôkaku kidôtai: Stand Alone Complex je Japonský cyberpunkový anime seriál. Původní tvůrce manga předlohy Masanori Ota, známý pod svým pseudonymem Masamune Shirow, zasadil děj svého díla do Japonska ne až tak vzdálené budoucnosti. Hlavní postavou je mladá majorka ze speciální jednotky SEKCE 9 Motoko Kusanagi. SEKCE 9 slouží jako policejní jednotka, mající na starosti problémy spojené s hackery a zločiny, které páchají, což rozhodně nejsou pouhé úniky dat a převody peněz z konta na konto, ale například ovládání cybermozků ochranky prezidenta policie za účelem jeho atentátu a podobné. To vše je zabaleno do slušivého sci-fi kabátku. (Mr.Crowley)

jack_scott

Podle mně jeden z nejlepších seriálů všech dob. Absolutně famozní centrální motiv "The Laughing Man" case, špičkové "mezidíly", které dávají okusit více z tohoto skvělého světa, kde by chtěl žít nejden fanoušek včetně mně... Celkově prostě bomba. Popravdě řečeno jsem u seriálů ještě nic komplexnějšího neviděl. 110% a ******. ()

3KAVKY

Kvůli naprosto strhujícímu závěru si u mě GITS: SAC vykřesalo 4 hvězdy. Rozjezd seriálu byl ale zoufale pomalý. Naštěstí jsem tomu už u animé přivikl, a tak se nenechám jen tak odradit. Zde se mi to vyplatilo. Navíc je tam Motoko - sakra nebezpečný kyborg. ()

Centime

Seriál je jednoznačně koukatelnější než všechny GiTS filmy. Tím však nechci říct, že je lepší...jen je prostě jiný, což je dáno samozřejmě délkou jednotlivých dílů. Děj v nich tak musí více odsýpat. Líbí se mi prolínání hlavní dějové linie se samostatnými díly. ()

GoloBB

To že pár častí na konci s Vysmiatym mužom bolo fajn neznamená že veľká väčšina seriálu je vata s krimi-zápletkami ako z Komisára Rexa...uvidíme čo druhá séria... ()

Dr.Bishop

Povinnost pro všechny milovníky kyberpunku. Vydařená animace, silná hlavní příběhová linie umně proložená "stand alone" epizodami, majorka Kusanagi je prostě úžasná a celkově celý tým Sekce 9 je moc pěkně vyvážený. Roboti, kyber-těla, Síť, Vysmátý muž, úvahy o duchu...Kdo neviděl, není skutečný fanoušek kyberpunku. 90% ()

blondboss

Som trošku prekvapený z tunajších hodnotení, lebo mne ten seriál neprišiel až natoľko zaujímavý, aby som mu vedel dať viac ako tri hviezdičky. V zásade animácia a aj niektoré dejové linky boli fajn, ale tento sci-fi moderný háb asi nie je veľmi pre mňa a uprednostňujem skôr takú menej náročnú oddychovku. Niektoré diely mi prišli zbytočné. 55 % ()

DonFrolimo

4,5* Daleko lepší než původní film, jelikož mnohem rozpracovanější. Tachikomy se svou rodící se personální myslí jsou k sežrání a ještě si u toho můžete pop-formou dát opáčko z filozofie mysli. Nu takových libůstek je tam plno. Jen závěr je trošku míň nadupaný než bych očekával, ač rozuzlení je docela chytré. ()

WilWallace

Začal jsem druhou sérií seriálu a ještě jsem ji nedokoukal do konce, ale už teď mě seriál nadchl že dávám 4*, věřím že po dokoukání změním hodnocení, doufám že směrem vzhůru. ()

svist10

Na filmy nenavazuje ani stylem, ani animací. Ale má to perfektní atmosféru. Navíc musím říct, že je to jediné anime, které mi navzdory faktu, že jde o animovaný seriál, jehož postavy nikdy nežily, dokázalo vehnat slzy do očí především před koncem první sezony. (ano, Tachikomy). ()

Mithal

Seriál nabitý genialitou. Od skvělého openingu, který bych mohl poslouchat pořád dokola, až po cyberpunkové prostředí, všechno je skvělé. Příběh je velice silný a často pokládá otázky ohledně smyslu života a také závažnou otázku, co je a co už není člověk. Ukazuje, že i dokonalá počítačová společnost může mít své trhliny a to mnohem větší, než se může zdát. Jediné, co mě mrzí je odhalení totožnosti Laughing mana, protože to je podle mě jedna z nejlepších tajemných postav celé kinematografie. ()

BigBen87CZ

Když jsem viděl titulky, nemohl jsem se dočkat ... začátek prvního dílu (ačkoliv animace mě po titulkách děsivě zklamala) docela dobrý, pak už jen útrpná nuda. Nechápu, co na tom ostatní tak bere, je možné že hodně na kvalitě ubral i dabing, ale stejně ... nuda. ()

Paladin78

Začneme: hudba v tomto seriálu je vynikající. Postavy jsou velice, velice komplexní. Epizody dějově i výtvarně téměř bez chyb. Každá z epizod má podle mě svůj význam. Až když jsem ten seriál viděl podruhé, dokázal jsem ho naprosto pochopit. Jediné, co mě dost iritovalo byly tanky. a išikavy. Ne to jak spolu blbly, ale to jak vypadaly. Je to pro mě ale ta jedinná chybička na kráse jinak nejlepšího sci-fi seriálu vůbec. ()

Pán prstenů dostane anime prequel

Pán prstenů dostane anime prequel

11.06.2021

Studia Warner Bros. a New Line Cinema se vrací ke značce Pán prstenů. Oznámili totiž čerstvě anime prequel k trilogii režiséra Petera Jacksona The War of the Rohirrim. Příběh samostatně stojícího… (viac)