Japonsko, (2002–2003), 10 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Masamune Širó (komiks)

Kamera:

Kódži Tanaka

Hudba:

Jóko Kanno

Ikkjú Džuku, Tošihiko Miki, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Osamu Saka, Jutaka Nakano, Tóru Ókawa, Sakiko Tamagawa, Takkó Išimori, Maaja Sakamoto, Minoru Inaba (viac)

VanTom

Skoro bych doporučoval zhlédnout ještě před slavným anime filmem pro lepší poznání a pochopení jeho protagonistů - členů elitní tajné policejní jednotky "Sekce 9". Z obsahem i formou různorodých kyberzločinů vystupuje komplexní případ "Vysmátého muže", táhnoucí se přes mnoho epizod - jenž mne v důsledku svou složitou korporátně-politickou zápletkou dvakrát neoslovil. Podepřel nicméně zárodky dumání nad "duchem ve stroji" také nějakou tou slušnou akcí, na níž ovšem systematické pátrání v žádném případě nestavělo. ()

Brooks

Od fantastických epizód, ktoré sledujete jedným dychom, až po tie priemerné, výplňové. Vedlajšie dejové motívy sú občas zjednodušené a zrýchlené, aby sa všetko stihlo vrámci jedného dielu a pôsobia rušivo. Naopak ústredný prípad "Smějícího se muže", ktorý sa rieši celú sériu je vynikajúci, dejovo veľmi zamotaný a logický, s jednou famózne vykreslenou "tajomnou" postavou. Záverečných 6 dielov sa sleduje jedným dychom. Hlavné postavy výborné (obzvlášť Battou). Škoda upozadenia ostatných členov sekcie. Audiovizuálne veľmi pekné, hudobné kompozície Yoko Kanno úchvatné. Medzi anime seriálmi jeden z najzásadnejších kusov. ()

Majoslav11

Na úvod chválim opening, nech sa páči, Yoko Kanno, zoznámte sa. Tých 26 častí, ktoré 1st Gig má, ponúkajú teda naozaj veľa na sledovanie, koncentráciu a rozmýšľanie. Animácia pekná, je to celé dobre premyslené a vymazlené, veľmi dospelé (kto sleduje anime, toho Tachikomy nerozhodia). Niektoré nápady tvorcov sú nadčasové (Closed Shell Complex). Takisto zaznamenám niekoľko odkazov na pôvodný film a taktiež veľmi pôsobivý fan service ! Škoda nevyváženosti medzi jednotlivými dielmi - od excelentných až po priemer. Ak by sa celým seriálom viedlo vyšetrovanie ohľadom prípadu Laughing Mana, dám SAC plný počet. Keďže nás ale dej klasicky vedie aj k iným prípadom resp. sólo častiam jednotlivých postáv (Togusa !), riedi to tempo a dej, čím sa SAC 1st Gig stáva trochu nekonzistentným. Plne teda chápem vznik samostatného filmu s hlavnou dejovou linkou, plne sa ale tiež podpíšem pod to, že seriál je dobré vidieť celý. Úžasný zážitok. Za 4. ()

darthvader77

První seriál, který jsem okomentoval u všech epizod. Je to fascinující cyber detektivka s fantastickými originalními postavami, exceletními záporákem, který vůbec není tím, čím se na první pohled zda, hudbou jako z jiného vesmíru, tajemnou atmosféru, nadupanou akcí, vtipnými myslícími tanky a briliantními citáty. Až na pár nelogičnosti v asi čtyřech epizodách nemám co vytknout, protože to v tak velkém seriálu je malá vada na kráse. Těším se na druhou sérii. ()

• Závěrečnou píseň „Lithium Flower“ složil zpěvák a písničkář Scott Matthew. (CarnTheNunya)
  • Úvodní píseň „Inner Universe“ nazpívala zpěvačka Origa. (CarnTheNunya)