Cate, Kentaró a May se snaží vypátrat jednu důležitou osobu, ale přitom jim za krk dýchá Monarch. Keiko, Lee a Billy učiní významný objev. (Apple TV+)

VojtechAllen

Druhá epizoda tahá za slabší konec než ta první. Největší škoda je ale zápletky, protože ta v prvním díle byla jedna z nejlepších věcí, postavy jsou tu snad ještě více nezajímavé. Druhá linka odehrávající se v minulosti je na tom bohužel podobně jako ta "hlavní", kde cítím taky nepatrný pokles. Jediná věc co je na stejné úrovni je technická stránka, která je super. 6/10 ()

kenkaku

Manila (1952) - takže poskakování v linkách pokračuje. Tentokrát tedy koukáme jak “dominantní ženská postava” (babča pipky z Tokia) ke svému děťátku přišla (co jiného když už víme, že o 7 let později z ní bude krmení pro brouky). A ono ne. Zase hop do roku 2015… (o 4 minuty později) hop 1952… (o 3 minuty později) hop 2015… (10 minut - páni… celých deset) hop 1952… (po 4 minutách) hop 2015… (po 5 minutách) hop 1952… (po 4 minutách) hop 2015… (po 2 minutách - rekord!) hop 1952… (po minutě! Nový rekord) hop 2015! (po NEJLEPŠÍCH 4 minutách epizody! Otec a syn hrají jednu postavu… parádní volba… tedy když akceptuji vrcholnou idiocii kolik mu jako postavě má být… narozen 1924… tedy 28 v Manile… a 91 v Tokiu!?) hop 1952. A konec (45 minut v kanále). A teď upřímně… koho tenhle idiotský styl vyprávění baví? ()

HellFire

Po druhé epizodě panují smíšené pocity. Stále sledujeme dvě dějové linky – jednu dávno před výskytem monster a druhou v roce 2015 po událostech první Godzilly (ne té Emmerichovy). Na můj vkus ale začíná přibývat tzv. WTF scén. Nejprve doktorka s vojákem v džungli náhodou narazí na borce, co tam zkoumá vymřelé živočichy a bezdůvodně se rozhodnou spojit síly, aby nakonec podle nějakých čar na mapě našli loď z druhé světové války, jen tak lážo plážo v údolí... a Monarch nějak najde dceru v Tokiu, což je doslova bludiště plné milionů lidí. Jak ji našli? Samozřejmě dokázali identifikovat konkrétní počítač, ze kterého jim přišel signál :). Závěr je naprosto WTF :), když „děcka„ navštíví onoho starého vojáka, co měl hlídat vědkyni v domově důchodců (který samozřejmě spadá pod Monarch) a vyklube se z něj Kurt Rusell, který je okamžitě ochotný uprchnout a pomoct jim v hledání jejich otce, který samozřejmě nezemřel. Sold! Not. Jo a na doktorku a náhodného civilistu zaútočí v lodi monstrum (jako pardon, ale ten design se fakt nepovedl) a přijde je zachránit voják. Jak loď našel? Náhoda. Přežijí naši hrdinové? Samozřejmě, protože jsme je viděli v první epizodě, která se odehrávala o pár let později. Jakékoliv napětí je rázem to tam. ()

Martrix

Nikdo asi nečekal, že se bude seriál hemžit monstry, takže jejich absence mi nevadí. Nicméně čekal jsem trochu zajímavější příběh. Poskakujeme z padesátých let do 2014, kde sledujeme snahu potomstva, rozklíčovat co byl jejich otec zač. Je to těžkopádné a občas hloupé. Zatím to drží nad vodou sympoš Russel, ke kterému se v závěru přidá taťka. Lepší než první epa, ale pořád to zaostává za očekáváním. ()

ledzepfan

Druhý díl a já začínám mít strach, že ten seriál bude provar. Zatím je to teda dost slabý, sakra... Nezajímavý děj se sune kupředu skrz mnohdy pitomé situace a nesympatické charaktery.. Zatím žádná extra chemie, žádná šťáva, ani monster žůžo labůžo. Jen má láska ke godzilláckým filmům živí mou naději, že je to snad jen pomalejší rozjezd funkčního a zábavného celku. ()

• Titán v této epizodě, zvaný Iónský drak, je založen na bájném stvoření zvaném Minokawa, což je podle filipínských legend ohromný pták, jenž je schopen zastínit Slunce (čímž se vysvětlovalo zatmění slunce). Nejčastěji se tento tvor objevuje v legendách kmene Bagobo. (NiWi)
  • Vzhled Iónského draka byl inspirován mořským ďasem (tlama a tvar hlavy), jeho křídla pak připomínají křídla létajících ryb. (NiWi)