Poté co přežila útok Godzilly na San Francisco Cate šokuje další skandální tajemství. Obklopená řadou hrozeb se vydává na dobrodružné pátrání po celém světě za pravdou o své rodině a tajuplné organizaci zvané Monarch. (Apple TV+)

ilemas

Názormá ukázka jak dobře může vypadat trailer k nalákání diváků a jak výsledný film či seriál. V traileru je sestřih všech 10 sekundových záběrů z jednotlivých třičvrtěhodinových velmi nudných a ukecaných epizod. Výborná kamera, vizuální efekty, ale každý díl děsná nuda bez sebemenšího napětí, ukecané, natahované až vždy na konci uvidíme kratičký záběr na Godzillu či jiné monstrum..Každá epizoda je horší a horší, moc teenagerovské, po páté velmí nudné epizodě snižuji hodnocení, po sedmé to vzdávám. Nejhorší zpracování Godzilly. Doufám, že takto nedopadne seriál Vetřelce. ()

Kothy

Tak už i na Apple TV dorazila tato monstra. Je to trochu jiné, než jsem čekal, ale i tak mě to baví. Víc než samotnou organizací, se to zabývá skupinkou mladistvých, kteří před ní utíkají spolu s Kurtem Russelem. Podíváme se ke kořenům organizace až do 50. let. Tato linka se prolíná se současností. Monstra se tu ale objevují jen okrajově. Dost pozornosti se věnuje spíš našim mladým hrdinům a jejich problémům. To může člověka začít po čase štvát. Postupně cestujeme po světě a odhalujeme historii Monarchu. Místy je to dost nuda. Finále to dost zachraňuje, ale některé díly bych vypustil. Nakonec se o říši monster dozvíme i pár zajímavých věci. "Mám dobré geny." ()

Lenka.Vilka

Tenhle seriál asi vzbuzuje dost emocí a všechny ostatní emoce ze svého pohledu chápu, ať už nalevo i napravo. Jenže mě zároveň bavilo celý to vyznění. Je to o postavách. Je to o Monarchu. V těhle ohledech seriál splnil veškeré moje očekávání. Přestože uznávám (pohledem zpět) že moje hodnocení by asi bylo trochu jiné, pokud by byl Monach venku celý najednou. Ale ve výsledku to byl fajn seriál, který se nemá za co stydět. Stejně jako já, když sem tohle píšu. Tak snad pa u druhý série  :) 85% :) ()

Batahst8

5/10. Hele sračka to rozhodně není. Největší problémem seriálu je asi ta rozkolísanost jednotlivých epizod, kdy po prvních třech dost dobrých epizodách přišli dvě totálně nudné epky. Sice potom zase následovala jedna vcelku dobrá epizoda, ale potom zase přišla jedna naprosto katastrofická epizoda. A co se týče posledních třech epek, tak osmá byla ok, devátá byla průměrná a desátá byla hodně dobrá. A to samý můžu říct i o příběhu a postavách, které mě v jednu chvíli celkem bavili a ve druhou mě totálně iritovali. Naopak největší předností seriálu je ta velkolepost, kde obzvlášť scény s Godzillou berou dech. Obě časové linie se dobře propojují, soundtrack je dost dobrý a řemeslně ten seriál funguje na jedničku. Seriál by zřejmě potřeboval zkrátit minimálně o dvě epizody, postavy a příběh sem tam nefungujou, ale vlastně mi to celkově přišlo průměrný. P.s.: Kurt Russell je pořád neuvěřitelný frajer. ()

Kopi1

První a poslední díl nejlepší a to jsou navíc takové průměrné, hlavně díky výskytu Godzilly na chvilku, jinak ji čekejte celkově okolo 5 min čistého času v ostatních epizodách. Zde bohužel Apple šlápl vedle skoro se vším - hlavně scénář a casting moderní trojky, která je nesympatická, otravná a chová se naprosto nelogicky. Také je to celé hrozně natahované, měli udělat max tak 6 epizod a aspoň by byl rozpočet na více monster namísto těch nudných scén o ničem. Jediní charismatičtí herci jsou ve flashbacku a trochu Kurt. ()

• V čase 14:12 můžeme nahlédnou do bytu Kentara Randy (Ren Watabe). Jde o odkaz na budovu Nakagin Capsule Tower. Je to unikátní dílo navržené architektem Kisho Kurokawou. Budova je složená ze 140 betonových kapslí s kruhovým oknem. Každá kapsle o 10² má vlastní koupelnu, televizor Sony Trinitron, magnetofonový přehrávač a telefon s otočným číselníkem. V roce 2022 byla budova rozebrána cca po 50 letech a 23 betonových kapslí bylo zachováno pro budoucí generace. (DJMaroko)
  • Vzhled Iónského draka byl inspirován mořským ďasem (tlama a tvar hlavy), jeho křídla pak připomínají křídla létajících ryb. (NiWi)