Cate přiletí do Japonska, kde chce zjistit pravdu o svém otci, a odhalí tam šokující tajemství. Keiko, Lee a Billy chtějí ověřit teorii o titánech. (Apple TV+)

kenkaku

Začalo to fenomenálně (propojení na můj oblíbený Ostrov lebek) v roce 1973 na zmíněném ostrově. Pak si skočíme k rybářům do Japonska (2013)… Pak za nějakou pipkou do Tokia (2015) s odkazem na mou neoblíbenou verzi Godzilly…  pak najednou k nějakým vědátorům do Kazachstánu (1959)… nic doposavad viděného spolu nijak viditelně nesouvisí a najednou koukám 1/2 epizody je pryč a mě to sere. Hra na tajemno na všech frontách a naprosto žádné odpovědi nebo náznak struktury vyprávění. Další skok! San Francisco (2014)... Náhodné přeskakování mezi liniemi mě nebetyčně sere. To samé tabulková diverzita - vážně museli nacpat do Tokia černošku? Evidentně ano, aby si mohli odškrtnout hned tři kolonky. Barevná queer s bipolární poruchou je hotový jackpot. ()

warrenur

Velmi slaby otvarak. Ma znazornovat udalosti po dni, ked Godziliak rozmlatil San Francisco, ako sme to videli v nedavnom filme. Kto si po vstupe do bytu otvoreneho klucami, narazam na filmovu Cate, vojde dnu a dalej bez toho, aby za sebou zavrel dvere? :) Nasledny afektovany udiv s neocakavanymi najomnikmi posobil velmi strojene....vsetko okolo vas po vybuchu praska a vy ostanete stat na mieste a nechate sa zavalit?! Mnoho do oci bijucich hluposti, ktore ma vyrusovali. Nuz a ked zacala mlada vysilovat v metre ako v ochotnickom divadlo, utrdil som sa v tom, ze ide len o dalsi z radu lacnych rychlokvasenych serialov. Pozitivne ma prekvapil az samotny zaver, kedy si uvedomite dosledok a rozsah roznych vykreslenych casovych linii. 30% Pozriem este jeden vydany diel, avsak posobi to velmi brakovo. Ak vsak CGI priseriek bude stat za to, mozno len pre tieto kusky to bude stat za to. ()

Bambusak

Naprostá trapárna. Začneme green screenem, za který by se styděly i Star Wars Prequels. Přihodíme k tomu nesympatickou a přehrávající hlavní postavu, kterou pak ještě doplní nehrající bratr. Přilejeme k tomu scénu z minulosti, kde se vysvětlují věci, které všechny postavy už dávno ví. Poté to povaříme s "neskutečným" (čti vtipným) tahem na branku v hledání tatínkovo minulosti, kde budeme jen tak pro jistotu prohazovat motivace a cíle hlavních postav, abychom udrželi diváky v pozoru. Pak to jenom osolíme tunou flashbacků s žádnou přidanou hodnotou, opepříme úsměvnou snahou o rodinné drama a nastrouháme na to tunu dementních hlášek a nudnou kameru a režii. A máme z toho první díl nového hit seriálu. Fuck me :) ()

VojtechAllen

Jakožto rozjezd to funguje vlastně docela dobře. Největší plus je dle mě zápletka, která to celé tahá, a hlavně kvůli ní se těším na zbytek dílů. Další solidní plus je technická stránka která je v rámci seriálu opravdu povedená, a ani moc nezaostává oproti filmům. Nejhorší na tom jsou ale zatím postavy, které jsou bohužel spíše nezajímavé a průměrné, což se ale může změnit. 7/10 ()

HellFire

Rozjezd je takový klasický, seznamovací. Máme tady dvě rodiny s jedním otcem a dvě časové roviny. Už teď je jasné, že se budeme soustředit především na osudy lidí, než monster. Počítám, že se to změní v posledních dvou dílech, které budou nabyté monstry. Překvapením pro mě byla účast Wyatta Russella, kterého vůbec nemusím už od dob seriálového Kapitána Ameriky. Ještě větší překvápko je, že je to syn Kurta Russella. ()

• V epizodě vidíme události z filmu Godzilla (2014), tentokrát však z perspektivy hlavní postavy Cate Rand (Anna Sawai). (NiWi)