Poté co přežila útok Godzilly na San Francisco Cate šokuje další skandální tajemství. Obklopená řadou hrozeb se vydává na dobrodružné pátrání po celém světě za pravdou o své rodině a tajuplné organizaci zvané Monarch. (Apple TV+)

Recenzie používateľa HellFire k tomuto seriálu (3)

Následky (2023) (S01E01)

Rozjezd je takový klasický, seznamovací. Máme tady dvě rodiny s jedním otcem a dvě časové roviny. Už teď je jasné, že se budeme soustředit především na osudy lidí, než monster. Počítám, že se to změní v posledních dvou dílech, které budou nabyté monstry. Překvapením pro mě byla účast Wyatta Russella, kterého vůbec nemusím už od dob seriálového Kapitána Ameriky. Ještě větší překvápko je, že je to syn Kurta Russella. ()

Odjezd (2023) (S01E02)

Po druhé epizodě panují smíšené pocity. Stále sledujeme dvě dějové linky – jednu dávno před výskytem monster a druhou v roce 2015 po událostech první Godzilly (ne té Emmerichovy). Na můj vkus ale začíná přibývat tzv. WTF scén. Nejprve doktorka s vojákem v džungli náhodou narazí na borce, co tam zkoumá vymřelé živočichy a bezdůvodně se rozhodnou spojit síly, aby nakonec podle nějakých čar na mapě našli loď z druhé světové války, jen tak lážo plážo v údolí... a Monarch nějak najde dceru v Tokiu, což je doslova bludiště plné milionů lidí. Jak ji našli? Samozřejmě dokázali identifikovat konkrétní počítač, ze kterého jim přišel signál :). Závěr je naprosto WTF :), když „děcka„ navštíví onoho starého vojáka, co měl hlídat vědkyni v domově důchodců (který samozřejmě spadá pod Monarch) a vyklube se z něj Kurt Rusell, který je okamžitě ochotný uprchnout a pomoct jim v hledání jejich otce, který samozřejmě nezemřel. Sold! Not. Jo a na doktorku a náhodného civilistu zaútočí v lodi monstrum (jako pardon, ale ten design se fakt nepovedl) a přijde je zachránit voják. Jak loď našel? Náhoda. Přežijí naši hrdinové? Samozřejmě, protože jsme je viděli v první epizodě, která se odehrávala o pár let později. Jakékoliv napětí je rázem to tam. ()

Tajemství a lži (2023) (S01E03)

Jestli se ve zbývajících sedmi epizodách z tohohle seriálu vyklube něco kloudného, tak to bude zázrak. Třetí epizoda a já se místy přistihl, že vlastně ani nevnímám, co se děje na obrazovce. Navíc druhý díl po sobě sledujeme osudy lidí, aby se v poslední minutě na scéně objevila nějaká potvora. Tady se někdo nesnaží. ()