V roce 2010 ztroskotá pracovník OSN Edward Douglas na vzdáleném exotickém ostrově, kde pracuje nositel Nobelovy ceny za genetiku na svém šíleném experimentu. Geniální doktor Moreau, posedlý svou prací a zaslepený nedozírnými možnostmi vědy, se snaží vytvořit dokonalý živočišný druh křížením lidských a zvířecích genů. Když se mu to podaří, ze vzdáleného místa pozoruje chování a konání vzniklých mutantů. (oficiálny text distribútora)

Mikino00

Jakýsi mix Planety opic a Apokalypsy se zrodil z románu Wellse, kde nepokulhává ani tak myšlenkou, dějem či snad kostýmy, ale přihlouplým scénář, jalovými herci a Thewlisemb, který si říká o cenu za nejhorší herecký výkon desetiletí, protože to vypadalo jako by byl celý film myšlenkami jinde. Brando již dávno za zenitem, asi potřeboval peníze pro svůj ostrov, tak vzal roli v tomto skvostu a Kilmer, u kterého právě startoval raketový sešup jeho kariéry. Určitě se to dalo natočit lépe, ale zase by to ztratilo své nezaměnitelné kouzlo. ()

Vilg

Úchylnost, z níž si pamatuji pouze útržky jako porod jakéhosi kozomutanta nebo magora Moreaua s nakrémovaným ksichtem. Dodnes mi běhá mráz po zádech. Za to ty tři. Rovněž za možná nejhorší roli Marlona Branda ever. ()

Heavyman

Marlon Brando a hromada mutantků to je celej film, ale vážně jsem se na to těšil, dalo se z toho vytřískat tolik bohužel se nepovedlo.Ani ty masky jsem nepovažoval za nějak povedený, třeba ten drdatej slizoun co tam na každýho střílí měl bejt psí chlapec, vypadal spíš jak účastník techno party, když jede měsíc v kuse na tripu! A ještě humusnej dabing, ten se doopravdy nepoved a jen to dokopnul do úplný díry! ()

Heroine

Ano, i když by film mohl mít víc peněz na efekty, mě se líbí tak jak je. Marlon Brando je skvělej. David Thewlis je taky dobrej, a Fairuza Balková nemá chybu. A potom samozřejmě Ron Perlman, kterej svoje "maskovaný" role zvládá naprosto skvěle. Působivé, zábavné, originální. ()

Wolvie

Věděl jsem,že tento film je špatný,ale účast tolika skvělých herců a zajímavého režiséra mě přesvědčila,abych ho zkusil.A došel jsem k závěru,že je ještě horší,než jsem čekal... ()

Ombak▼Penari

Já ten film viděl mnohokrát, protože mě prostě nějakým záhadným způsobem baví. Možná je to tím tropickým ostrovem, oblíbenými herci nebo já vlastně sarka nevím proč, ale koukám na to. Nicméně je to film neuvěřitelně špatný - jednotlivé scény jsou tam mizerně natočené a nenavazující, že příběh téměř ani nedrží pohromadě, scénář a chování postav často vůbec nedává smysl a herecké výkony jsou vyloženě ujeté, od všech zúčastněných, ačkoliv by to člověk do tak hvězdného obsazení vůbec neřekl. Jakoby to celé točil totálně zhulený štáb. Možná ano. ()

helloween93

U Ostrova Dr. Moreau mi zaráží jedna věc, a to, jak je možné, že tento film šel vůbec do kinodistribuce když má look béčkového filmu z dvd produkce, muselo být zcela zřejmé, že film v kinech vyhoří, což se i stalo. K filmu řeknu asi jen to, že námět není úplně marný, ale jeho provedení v podobě scénáře, režie a hereckých výkonů zcela pokulhává. Bizardně nudný film. Viděno na AMC. ()

Besyn odpad!

Tak z tohohle humusu jsem se málem poblil (zvlášť ti souložíci mutanti nebo cotobylo jsou fakt humus nad humusy).Jak jen mohl Val Kilmer,Marlon Brando a režisér Frankenheimer,autor skvělého Ronina a Francouzké spojky 2,takhle hluboko klesnout?! Tady herrgott fakt něco nehraje!!! ()

foundation

Ufff..Toto je vazne ,,klasika,, :D Mam v plane rozsirit si vzdelanie co sa tyka 80 a 90 tych rokov horroru takze s chutou do toho, avsak dufam ze nabuduce budem mat trochu stastnejsi vyber. Herectvo je hrozne ale nejake tie samoucelne nechutnosti sa tu predsa len najdu. Urcite sa daju najst aj horsie filmy s podobnym nametom aj ked teda okrem tych ,,mutantich scen,, to bola paradna nuda. Trochu pridam na hodnoteni, podla mna to je tak nejak povinnost pre skalnych fanatikov :D ()

Armin82

Tak tohle už nemohl udržet nad vodou ani takovej velikán ,jakým Marlon Brando bezesporu byl. Tupé,jak 10 let nebroušený nůž a film není ničim zajímavý--->20% ()