Rozhodně nejsi zvaná na mou bat micvu!

• USA You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

Nejlepší kámošky Stacy a Lydia plánují velkolepé bat micvy. Kvůli oblíbenému klukovi a několika vypjatým situacím se ale všechno zvrtne. (Netflix)

Stromovous87

Nic moc jsem od filmu, dokonce jsem se trochu vyděsil, když jsem se dočetl, že Adam Sandler bude vedlejší postava a děj filmu bude zaměřený na dvě třináctileté holky, ale nakonec se z toho vyklubala příjemná teen komedie. K Sandlerovkám jsme měl vždy takový zvláštní vztah - napůl mi přišly vtipné a napůl tak strašně trapné, že jsme je sotva zvládl dokoukat. Poslední dobou jsem si ale některé z nich oblíbil. Nejvíce mi ale Sandler sedí ve vážnějších rolích, které poslední dobou ztvárnil třeba ve filmu Drahokam, nebo Životní trefa. I v té to komedii hraje spíše uměřenou postavu otce jedné z dívek, což mi vůbec nevadí. Jeho dcera si totiž krade film pro sebe, a když někomu může připadat nesnesitelná (což je také dobře, když hraje 13 letou puberťačku), mně přijde, že postavu Stacy zahrála skvěle a možná jí čeká zajímavá filmová kariéra. Samantha Lorraine mi trochu připomíná Dafne Keen, a i u ní vidím jistý herecký potenciál směrem do budoucna. Jednoduchý příběh o dvou kamarádkách, které jsou obě zamilované do jednoho kluka (který se nepřekvapivě ukáže jako pěkný kretén a v podstatě nezajímavý prostáček), okořeněný zasazením do americké židovské komunity (a to je téma které mě zajímá už několik let, za mě velmi dobré herecké výkony a obsazení, dělá z filmu jednu z nejlepší komedií tohoto roku - 85% ()

Malarkey

Není to žádný zázrak a vůbec nechápu, proč se Adam Sandler podobnými filmy zabývá. Na jeho obranu to ale popravdě není vysloveně žádná hrůza. Prostě teen komedie, která je sem tam vtipná. Hlavně, když se v ní objeví Adam Sandler. Jinak je to těžký průměr ozvláštněný židovským prostředím a faktem, že se ve filmu otočí celá Sandlerovic rodina. ()

Superpero

Za mě teda příjemná komedie o dvou třináctkách, co řeší klasický puberťácký problémy. Tentokrát v židovském podání. Bylo to náhodou dost vtipný, upřímně jsem se u toho zasmál. Sandler ve vedlejší roli stíracího otce byl dobrej a i ty jeho dcery hrály dobře. ()

Xmilden

Kdo čeká klasickou Sandlerovku bude hodně zklamaný, ale buď tady vyprskne nelítostný odpad, kvůli tomu že v hlavní roli není Sandler nebo filmu dá šanci podobně jako já šanci a zjistí že zase až hrozné to přeci jen není. Mladí herci jsou poměrně sympatičtí a ti staří jim u toho vlastně dělají jen křoví. Užil jsem si to překvapivě více než nedávnou Vraždu v Paříži. 50% ()

Pepinec

Sice jsem nikdy nebyl třináctiletá teenagerka, abych věděl jak moc bolí první menzes, ale určitě to nebude o moc horší, než se dívat na další cyklus Sandlerova záchvatu komediální geniality. Tentokrát nás všechny obeznámil s novým filmovým žánrem, a sice Family Big Shit. Díky, kámo... ()

Arsenal83

Niečo pre fanúšikov zakrútených bokombrád v detsko-teenagerskom štýle, čiže to nie je tak typicky sandlerovsky vulgárne, hoci narážky na hovná a intímne veci sa samozrejme nájdu. Inak nezaujímavé a celkovo keby ma na bat micvu nepozvali, určite by som nežialil. Netopiere nemusím a micva tiež neviem čo je. ()

Lucasion

"That's why we fought the Nazis? So you could have a mojito bar?" Mám rád Sandlerovu tvorbu a celé jeho Happy Madison Productions. Uznávám je to spíše moje guilty pleasure, ale vždycky se u těch filmů pobavím. Nový film není Sandlerovka bez Sandlera, protože tentokrát dostaneme celou rodinou porci. Adam hraje druhé housle, o to víc scény s ním ale pobaví. Je neuvěřitelné, jak tenhle herec vlastně vyrostl. Role taťky mu vlastně sedne jako ulitá. Celý film se však soustředí na teenage omladinu. Problémy dospívání, rozchody, první lásky a taky se konečně dozvím, jak Židé paří. Občas mám vysoké nároky na film, někdy vůbec. A tohle mě vlastně vůbec neurazilo. Bavil jsem se, uteklo to jako voda a dostal jsem od filmu přesně, co jsem očekával. Jednou se dokonce zasmál nahlas. Za mě dobrý. (50 %) ()

OG_Swifty

Sandlerovic rodina jsou full-on zidaci a tenhle film je jen a jen o nich. Kdyz pominu originalni zasazeni a to, ze na zidy se spis plive, nez by se oslavovala jejich kultura, tak tenhle film / teenage komedie teda nic moc. Moc na novy filmy nekoukam, tak jsem mozna uplne mimo obrazek, ale film byl samej sample z nejakych popularnich pop hitu, modernich elementu teenageru ala tiktoky, airdropy atd., no jestli tohle dneska resi 13-lety holky, tak teda potes koste... Pokud to shrnu, Sandlerova dcera (doslovna i filmova) je celou dobu rozmazlena svine, mega dissuje a sabotuje svoji nej kamosku, a v zaveru filmu se to vsechno spravi jednim Mitzvem. Libilo se mi to poselstvi, ale prijde mi divny, ze by behem tydne vsichni zapomneli na to, ze Lydia vaginalne prdela kamoskam do ksichtu a cuchala svy nohy... ()

M.i.k.e

Sandler evidentně dostal doma nůž na krk a potom co x let trajdal kde se dalo a točil si filmy s kamarády musel přidat jeden i do rodinného alba. Výsledkem je podprůměrná teen komedie/drama (teen cílovka je tentokrát kolem čtrnácti), která nejen že nepřinese nic nového, ale nepřinese ani nic funkčního starého. Nejzábavnější je tu tak nakonec sám Sandler, který tu ale má spíš cameo a na podobně malém prostoru ještě Sarah Sherman, kterou mám rád v Saturday night live…40% ()

Aljak

Pozerám, že Sandlerovci sa tu celkovo činili a v jednom filme sa tu u Friedmanovcov stretla celá rodinka (akurát Jackie bola na výmene manželiek). Film je to po scenáristickej stránke pomerne jednoduchý, ale zároveň adresný. Je to skvelé zrkadlo reflektujúce dospievanie dievčat, medzi ktorými vznikajú rôzne konflikty, žiarlivosť, ohováranie, klebety, a napokon aj kyber šikana. Razom sa z BFF môžu stať úhlavné nepriateľky, presne tak ako to bolo medzi Stacy a Lydiou. Takže napriek jednoduchosti celého scenáru to považujem za vcelku vydarený film, vrátane trefných dialógov a rivality ústredných postáv. Za mňa 4* ()

PavelVanekArt

Adam Sandler bez Adama Sandlera, ale zato se Sandlerovic rodinou. Co si budem, je to sračka, alespoň se na Sandlerovic dcerky dobře dívalo a bylo tam 90% písniček z playlistu mojí přítelkyně. Nic víc k tomu ani není potřeba dodávat. 2* a.k.a 30% ()

Juto

Táto teenagerská komédia je priemerná a nevýrazná. Humor ma nechytil, dej je zabudnuteľný a postavy tiež neboli nejako zvlášť sympatické. Jediné Adam Sandler ma bavil, len škoda, že tu hrá vedľajšiu úlohu. V polovici som sa trochu nudil, pretože viete, ako tento film skončí, a cesta ku konci nie je vzrušujúca. 5/10 ()

oveckaoa

2. kamarádky se chystají slavit Bat Micvah (14tiny u Židů, Židovek) jedna ji má dříve jedna později jedné se líbí jeden kluk a bojí se mu to říct jednou jdou na party pak na útes kde má ta co se jí líbí ten kluk trapas druhá se jí směje a ona se na ni naštve pak se s ní chce udobřit jde na její party , ale tam ji vidí líbat se s tím klukem tak se na ni naštve zase. Mezitím ten kluk ji opustí a začne si s ní a pak si začne i s další celkově je to kretén co uráží důchodce, že umřou  a dělá vše jen proto , že za to dostane xbox. Na konci má ta druhá party a ta co je na ni naštvaná si tam z ní udělá srandu pak má ta druhá Bat Micvu a udobří se s ní a řekne tomu klukovi, že je kretén (tato linka je k ničemu zbytečně to protahovalo čas) . Průměrný film (komedií bych to nenazval) ,ale neuráží to Sandler hraje asi standart (už jsem s ním dlouho neviděl) Idina je lepší než v Enchanted 2 a ty dvě holky jsou v pohodě zbytek nemá čím zaujmout. P.s. Ta učitelka asi hudby jí vyčítá, že není dostatečná Židovka a sama tam zpívá, že bůh neexistuje celkově se chová jak kdyby z toho všeho měla prdel P.s. 2 Pro milovníky násilí vůči chudým ženám zde ta holka má plakát Lizzo (pro ty co to sledují ví o co se jedná) P.s. 3 Je pěkné , že těm jejím kámoškám řekne, že jich má ráda , ale k ničemu , když se za nich v průběhu filmu obě stydí a ani jedna z nich se jim  neomluví 40 procent ()

blackJag

"TEĎ JSEM VÁS OFICIÁLNĚ SCHMULITIZOVAL!" A přesně tak nějak se to stalo :) Tohle se totiž odehrává na planetě, na kterou svítí výhradně Davidova hvězda :) Je to o mladých židech, určené pro mladé (asi nejen židy - to bych se neodvážil tvrdit), je to celkem specifické, přesto ale ve spoustě aspektech absolutně běžné, tedy nijak zvlášť zajímavé, a to považuji za hlavní výtku, je to totiž škoda... Tak šup, nasadit optiku mladých slečen a hurá do toho, Sandler tam zase jednou není trapný a to lze také přičíst k plusu :) Mladá slečna mi strašně evokovala Sue Sue Heckovou od Průměrňákových :)  50% ()

ondraondra

Příjemná rodinná komedie o dospívání, ve které vystupují sympatické hrdinky a vtipný Sandler ve vedlejší roli. Příběh je sice předvídatelný a jednoduchý, ale díky svižnému tempu a obstojnému humoru jsem se upřímně bavil, a nechápu, proč zrovna tento film uživatele čsfd tak moc sere. ()

sedm.1

Rozhodně nejsi zvaná na mou bat micvu! je rozhodně hodně židovsky pojatý snímek, díky čemuž si ovšem nejsem ani trochu jistý, zdali vůbec může zaujmout diváky jiné, či případně žádné víry, jelikož se musím přiznat, že mi jako až fanatickému ateistovi již po chvíli to veškeré non-stop přítomné židovství lezlo už všemi otvory z těla ven a po nějakých těch sto minutách jsem se z toho dokonce cítil až vyčerpaný, tak moc radikálně na mě v tomto ohledu tento snímek totiž působil, i když jsem tedy zároveň přesvědčen, že to Sandlerovic famílie nezamýšlela ale nikterak zle, spíš si prostě jen chtěli udělat radost a zároveň se prostřednictvím filmu rozhodli představit i své náboženské přesvědčení a nejspíš i tuto víru touto cestou snad i tak trochu zviditelnit a zpopularizovat, což se ovšem minimálně u mě nesetkalo s úspěchem, a na obřízku se tak stále nechystám 8D. Ale vážně, podle mě je tato podívaná cílená skutečně především pro publikum vyznávající židovskou víru, a u těchto diváků věřím, že se u filmu mohli bavit, že je mohl oslovit a že v tom mnozí z nich našli i mnoho momentů jako vystřižených ze svých vlastních životů, jelikož ať každý namítá co chce, pravdou zůstává, že je to celé zpracované přirozeně, lidsky a věrohodně, což lze jistě neskrývaně ocenit. Stejně tak ocenit lze i přirozené výkony většiny přítomných herců, kdy mě v tomto ohledu příjemně překvapila především mladičká sympatická Sunny Sandler, a nakonec musím pochválit i celkovou více než ,,sluníčkovou´´ atmosféru, která mě sice v průběhu filmu nehorázně vytáčela tím, jak moc zde bylo všechno a všichni happy, ve výsledku jsem ale nakonec musel uznat, že se ta maximální uvolněnost přenesla nakonec i na mě, což lze jistě též vnímat jako pozitivní dopad. Zápletka jinak působí jednoduše, přímočaře, předvídatelně a více než nenáročně, na druhou stranu se ale odehrává ve slušném tempu, nějakých trapných okamžiků, jejichž přítomnosti jsem se velmi obával, jsem se tu kupodivu také nedočkal, takže nakonec funguje poměrně dobře, ale prostě zázraky od toho čekat nikdo nemůže. Rozhodně nejsi zvaná na mou bat micvu! je tak zkrátka podívaná, které toho lze vyčíst více než dost, zároveň ale nechci tvrdit, že se jedná o nějaký vyložený průser, prostě jen jde o velmi specifický snímek a s tím spjatý zážitek, který bude mít jak své zastánce, tak odpůrce, no a já jsem šalamounsky někde mezi tím :-). ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna