Parťačky

• Francúzsko Voleuses (viac)

Dvě zkušené zlodějky a nejlepší kamarádky už nebaví utíkat. Přijmou proto do týmu ráznou Sam, aby jim pomohla s posledním úkolem, který se od těch předchozích dost liší. (Netflix)

BOURQUE

Mélanie Laurent, najmä ako režisérka, išla na to dobre. Vedľa seba dala herečku Adèle Exarchopoulos, ktorou si rýchlo našla spoločnú frekvenciu. Mimo iné to je aj dôvodom, prečo chémia medzi ústrednou dvojicou vo filmu funguje tak dobre. Ďalším dôvodom sú comedy-based dialógy a s ním súvisiace scény (napr. menopauza) – slúžiace predovšetkým na pobavenie diváka – ktoré tieto postavy si jednoducho užívajú. (Danú dvojicu miestami dobre doplňuje aj Manon Bresch.) Avšak všetky ostatné veci, ktoré vo filme nájdeme, trpia problémami. Príbeh, a tým pádom aj scenár, obsahuje diery a nie vždy je vedený dobre. Film, vzhľadom k minimum akčných scén a krátkym hraniciam, ktoré stanovuje zvolená koncepcia príbehu, sa zbytočne približuje ku 120 minútam. Nepriateľský boss v podaní Isabelle Adjani nedostane taký priestor, ktorý by mal. A ešte je tu záver, ktorý by mohol byť trochu lepšie vypracovaný. Celkovo škoda, pretože krásna dvojica Laurent / Exarchopoulos ma svojou prirodzenosťou (niekedy som mal pocit, že tu nič nemusia herecky zahrať) dokázala pobaviť. P.S.: „Neprehľadný“ malý domček uprostred lesa je cool. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

mira.l

Mélanii mám rád, Adèle Exarchopoulos mi taky nevadí, holkám to spolu docela šlo. Nicméně jednou asi stačilo. Ten závěr byl takový všelijaký, ne úplně dovysvětlený. ()

FIAT 500

Krásný scenérie, několik velice dobrých scén (nákup zbraní na Korsice, postřílení gangu kdesi v Itálii i skoro závěrečná přestřelka v Paříži), výborná chemie mezi dvojicí hlavních hereček a samozřejmě má krásná milovaná francouzština. A pak přijde posledních cca pět minut a vy se jen ptáte - do pr*ele, k*rva fix proč? Netvrdím, že tohle byl do té doby film na 5 orionů, který bych si po čase pustil znova, ale solidní jednohubka, co baví... Ale zabít to takhle na konci, to chce fakt koule... Tři oriony, a to mám Mélanii Laurent a hlavně Adele Exarchopoulos opravdu hodně rád... Velká škoda toho konce... ()

papadoce

Veľmi zaujímavý rýdzo ženský (feministický neviem) pohľad na akciu v kombinácii so silným zreteľom na ženské priateľstvo. Treba povedať, že z Adele Exarchopoulos vyrástla naozaj prekrásna žena na ktorú je pre mužské pokolenie radosť dívať sa. Inak mi boli všetky baby a ich počínanie veľmi sympatické. Svojsky natočená žánrovka, ktorá zaujme. ()

Mamlas odpad!

Paní a stará paní si hrají na Andílky a furt při tom žvatlají. Nesledovatelné. Snad jen kdyby to mělo celé 10 minut. No spíše tak 3 minuty a vypnul by se zvuk. A taky obraz. ⬇️ 3% ()

Facerr

Cool hlášky a konverzace, které probíhají od začátku se z očekávaného klišé změní v chvíle plné chemie, které podtrhuje hodně sympatické obsazení. Nechybí akce a i když si vyústění celého děje musí divák vyložit sám, moc to vlastně nevadí. ()

xxmurphyxx

Neskutočne uťahané s minimom, ale fakt že minimom akcie, ešte raz opakujem, akcia tu je na úplnom minime. Vtipu to tiež moc nepobralo a o nejakom krimi, či thrilleri tu fakt nemôže byť ani reč. To na margo toho, že film je označený ako Akčný / Komédia / Krimi / Thriller, lebo veľa ľudí sa na tom kvalitne ojebe. Ja som šiel do toho len z jediného dôvodu. Adèle Exarchopoulos. Adèle Exarchopoulos v šušťákovej súprave. Striekam. Späť k filmu. Strašne zaujímavý počin a rozporuplný zároveň. Najväčšia chyba filmu je, že aj keď sa snaží byť akčný, či pôsobiť dojmom vážneho thrilleru, ani jedno nezvláda. Akcie tu extrémne minimum, prakticky dve, tri maličké pasáže v druhej polke. O nejakom napätí, vyhrotenej atmosfére, či premakanom hesite tu nemôže byť tiež ani reč. Napriek tomu tri hviezdy a spokojnosť. Prečo? Je cítiť, že film točila žena, tie jemné nuansy jednoducho neojebeš a mne to v tomto prípade sadlo ako riť na šerbel a strašne som si to užíval. Dovolím si tvrdiť, že chlap by to takto civilne a intímne nedokázal natočiť. Tie non stop kecy medzi hrdinkami o ich pohľade na život, ich doberanie, prejavy lojality, postupné zbližovanie s novou parťáčkou...tá akcia bola v tomto prípade ozaj to posledné o čo mi išlo. Za toto celé môže jeden faktor, ktorý sa dnes riadne prehliada a to kurva dobre zvolený casting hercov, kde sa vyberalo podľa talentu a nie farby pleti, či sexuálnej orientácie. Aj keď niekto môže namietať, že tu máme klasicky čiernu lezbu, ale v tomto prípade to fakt pasovalo a nepôsobilo to silene, ako v iných filmoch. Ten casting tu je naozaj extrémne vydarený a chémia medzi postavami je doslova hmatateľná. Iné herečky a film by unudil behom štvrť hodiny. Naozaj takto dobre zvolené obsadenie som už riadne dlho nevidel. Na týchto troch charizmatických alfa samiciach to celé stojí a padá, viac menej stojí :P Mélanie Laurent  je po tomto filme nielen zdatná herečka, ale aj režisérka. Škoda tej chýbajúcej akcie, mohlo to ísť hodnotením vyššie. BTW pre tých, ktorým sa bude zdať koniec blbý a nelogický a budú sa škrabať na hlave a vajciach ohľadom osudu jednej z postáv a policajná akcia z konca filmu im nebude dávať zmysel, nech si pustia pasáž s telefonátom z hodiny aj tridsiatej minúty a tridsiatej sekundy. Film ma nastavenú pôdu na pokračovanie a ak príde, pôjdem do toho všetkými desiatimi. Mélanie Laurent, Adèle Exarchopoulos a Manon Bresch sú naozaj vysoko talentované a prudko jebateľné ženy. Z tejto partičky sa musí zarosiť čelo aj zarytému homosexuálovi. ()

Heywood

M. Laurent je skvělá herečka, ale tu režii snad raději ne. Příliš mnoho feminismu a příliš mnoho snadných loupeží. K tomu super snajperka, super řidička (tady vstup politické korektnosti - byť herečka byla hezká) a konec na styl "chytraček", co už mají vyděláno a můžou si žít ve svém vysněném domku. (Tady byl ten kýč úplně děsivý).  Fakt mě to zklamalo, včetně té dlouhé nudy, co ten film provázela, za snad jediné vtipné scénky pokládám zmlácení "negerského vraha" a pečení hot dogů filmovému štábu. Jinak co? Ty ženské šéfky zločinecký vražených gangů jak na běžícím pásu servírované filmovými producenty s tou vybranou mluvou debilek jsou v reálu kde? Vlastně on se Escobar zřejmě cítil ženou... já zapomněl? Asi.  Čekal jsem mnohem více a dostal jsem průměrnost béčka s přihlouplým koncem. Tak za mě 40%. ()

Grimaldi odpad!

Čekal jsem ledacos, ale něco takhle špatného opravdu ne. Mélanie Laurent je herečka ke které mám zcela neutrální vztah a s ní jako s režisérkou jsem se tu setkal poprvé. A upřímně doufám že naposled. Parťačky od samého začátku balancují kolem jedné hvězdy a odpadu. Slabý začátek jde po přesunu na Korsiku ještě na větší dno. Z něj se cestou ke konci vyhrabou, ale jenom proto, aby měli příležitost ve finále padnout definitivně. Hrozné i na poměry Netflixu. ()

BIG.NINE.CF

Příběh sice úplně o ničem, ale pěkně se na to kouká, Melanie je furt kost a Adele taky + pěkné panoramata z Korsiky, takže směle do toho. ()

charles3

Solidní, téměř lesbický akční thriller s dobře nasnímanými akčními scénami. Z hlavních hrdinek mě nejvíce zaujala představitelka Alex, navíc IMHO výborně nadabovaná Lucií Vondráčkovou (nevěřil bych, že tohle někdy napíšu). Její interakce s novou parťačkou Sam nebo potyčka s nahým černochem patří k nejzdařilejším momentům filmu. Za zmínku stojí také cynická Kmotra v podání Isabelle Adjani, někdejší představitelky Královny Margot. Objektivně 3 a půl hvězdy, ale tady zaokrouhlím nahoru. A tu "pohádku" ze samotného závěru bych si velice rád poslechl taky, pokud si ji neodvodím sám z pozornějšího druhého shlédnutí :-) ()

Kinderr

Byla jsem zklamaná dějem a i provedením. Ve finále konečně rozuzlení také nebylo vysvětleno proč to udělala,jak udělala,nevím. Za mě teda film o ničem. ()

Tomgunses

A jsme zase u toho, naprostý filmový sračky mají vyšší ohodnocení než originální francouzská zábavná sic feministicka, ale odpočinková akční kusovka. Skvělý vtipný dialogy, netuctová akce, parádní krásný koukatelny herečky. Za normálního chlapa, co více si přát. Super akčních 85 % a hvězda navrch. ()

LUIGISde

Bieda bieda. Nudny ťahavy dej, netflixu vlastné nasilu vložene lezbické scény, nudné akčné scény priehladné jak plexisklo. 40%, strata času. L ()