Zbyla na něj nevděčná dřina v továrně a rád by z toho taky něco měl, tak se rozhodne rozjet kšeft s luxusními parfémy svému chlebodárci přímo pod nosem. (Netflix)

rigby

Film se tváří jako hodně seriózní, ale je to jen hodně velké nesmělé váhání mezi vážnem a komedií. Příběh i scénář jsou dobré, ale konečné ztvárnění je nijaké. Tak z toho mohla vzniknout pěkná komedie, jen se nebát a vrazit do toho trochu života. Takhle to docela pomalu uplyne a nezůstane vůbec nic. Přitom je tu velký potenciál. Francouzi umí mnohem lépe... ()

Malarkey

Sem tam, když mi není úplně nejlépe a nechce se mi vysloveně nad ničím přemýšlet, tak rád zkouším filmy, které na první dobrou nezaujmou - byť mají v kolonce žánr komedie. Občas takový film totiž umí mile překvapit. Tento to ale nedokázal. Obrovská nuda, nezáživno, otravno a hlavně, a to především, nevtipno. ()

Arsenal83

Lepšie zlatá cihla ako zlatá žila, ale tento film sa zlatým nestane, skôr takým kvalitným medeným, ako drôty ktoré chýbajú často v našich rozvodoch, keď si ich naši spoluobčania "požičajú". Samozrejme, kradnúť nie je správne, ale tento film to podáva ako celkom sympatické. Namiesto moralizovania však ponúka aspoň priemernú zábavu, kde aj lúpežník môže voňať. ()

Marze

Film dobry na destivy den. Polovina postav vcetne te hlavni nema caru mezi dobrym a spatnym. Film je inzerovan jako komenie, ale neni se cemu smat. Rezie je energicka, ale cast vypraveni bylo obtizne sledovat. ()

Aljak

Ďalší zo ságy filmov "ako fundovane odrbať systém", tentokrát z prostredia fabriky, kde sa plnia a balia parfumy. Daniel síce nebol žiadny génius, ale jeho plán prekvapivo fungoval a napokon vytvoril celkom adresnú schému, ktorá mala vcelku spoľahlivé krytie. Bola však len otázka času, kedy to celé praskne... Tento scenár je už celkom osvedčený, ale napriek tomu ma tento film bavil, a to najmä vďaka svojským postavám a aj celé to prostredie skladu bolo pre mňa zaujímavé. Taký lepší priemer... 3* ()

cariada

Takový ne mastný neslaný, dalo by říct ani ryba ani rak. Chybělo tomu nějaký tah na branku. Nápad na dobrou zlodějinu byl fajn, ale strašně málo využitý. Celé je nám to podáváno formou vyprávění, ale akce minimum stejně tak nějaký napětí taky ne. Humor moc nefunguje. ()

Martrix

Nejsi žádný velký šéf. Jsi drobný zloděj, který hodně krade. Stejně tak bych mohl napsat, že Zlatá cihla není žádná velká komedie, ale drobný TV film, který hodně předstírá. Zábavné je občas jen to, jak samozřejmě a drze tvůrci nechávají své postavy krást. V jejich podání nejde o pravý zločin, protože se okrádá jen hnusný kapitalista, který má peněz dost... . Francouzský socialismus. Celé se to trochu zamotá s příchodem dalších hráčů, protože nekalé úmysly mají nejen zloději. Ale žádnou sofistikovanou heisťárnu neuvidíte. A protože není prostor ani pro práci s postavami, je to takova loupežná dutá rychlokvaška. Žádná postava mi nebyla sympatická, takže mi bylo jedno, kdo s kým nakonec vyběhne. Možná se na tom podepsal i český dabing, protože ten přidrzle arogantní hlas hlavní postavy, mě dost dráždil. Ve výsledku...asi neurazí, nenudí, ale dobrým filmem bych Zlatou cihlu nenazval. Slabé 3* ()

Hollohlaway

Příliš mnoho nelogičností a nesympatická v podstatě celá banda zlodějíčků mi brání dát aspoň tři hvězdy. Neurazí to, ale je to přeci jen moc televizní a sešitý horkou jehlou. ()

klukluka

Když už ani tady ten manifest nás lumpenproletářů všech zemí není v červenejch, tak pak už vážně nevím, co by v nich mělo být. ()

Massaro74

Slušná francouzská komedie, ve stylu Dannyho parťáků, o krádežích luxusních parfémů přímo z továrny, pod nosem jejich šéfa. Propracovaný kšeft s nečekaným rozuzlenim.. ()

BOURQUE

„Ja nechcem byť na vyššej pozícii. Už mi z toho celodenného sedenia bolí zadok.“ „Jednoznačne máš právo celý deň sedieť na zadku. Mlč a seď!“ Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

LordMysti

Moc jsem od toho nečekal, o to větší bylo mé překvapení, když jsem dostal slušnou koukací podfukářskou komedii. Za mě fakt dobrý. ()

SAINTS

Cash je francúzska komédia o lúpeži parfumov, ktorá sa pokazila. Film je zábavný aj vtipný, ale aj predvídateľný a plytký. Film tiež trpí nedostatkom realizmu a vierohodnosti, keďže niektoré situácie sú až príliš pritiahnuté za vlasy. Film konči vágnou a nejednoznačnou nôtou, takže som nespokojný a frustrovaný. Tento film vyzerá pekne, ale vo vnútri je prázdny. ()

RigorMortis

Francúzske komédie nemám bohvieako napozerané, možno až na sériu Taxi a akúsi podivnosť z letného kinobusu. Námet mi trochu pripomínal inú, o triedu lepšiu komédiu. Cash mal dobrý príbeh, ktorý ubiehal; mierne zamotaný a trocha predvídateľný dej a pár sympatických postáv.  Príjemná oddychovka. ()

smarkus

Zaujímavý film, určite nie slabý. Postavy zaujímavé s gradáciou deja, navyše prišlo aj pár nečakaných twistov. To ma na tom bavilo, že som čakal iný vývoj. Navyše to bolo aj pomerne vtipné 65% ()

vinducha

Taková docela sympatická odsejpající heistovka ,která se tentokrát nemotá kolem banky , ale okolo parfumerky. " Máš anděla strážného , blonďatého". ()