Geniální specialistka na boj proti teroru nedůvěřuje umělé inteligenci, ani co se za nehet vejde. Při zoufalém honu na zlotřilého robota ale možná změní názor. (Netflix)

Lima

Je to hodně trikový, hodně barevný, hodně hodně CGI přeplácaný a Lopezka tam na začátku pobíhá s velkým zadkem a přizná v jednom z dialogů, že má vrásky a zakrývá si šediny, protože „holt nikdo nemládnem“ a za to má u mě malý plus, protože její botoxový kolegyně z branže to asi vidí jinak. Dá se u toho v případě vašich drahých poloviček v pohodě žehlit,  já si u toho s gustem zapařil zaklínačský Gwent, takže film tak nějak na půl ucha a jedno oko. Ke konci z toho Jennifer dělá až jakési existenciální drama, kde se na kameru roní velké slzy a už tam chybí jenom velká pusinka na zdemolované sklíčko …. ale co, já tě mám Jennifer pořád rád, sice poslední čtvrtstoletí točíš samý sračky, ale jseš holka pracovitá a to dokážu ocenit :o) ()

Malarkey

Brad Peyton svými náměty spěje k tomu, aby se z něj stal novodobý Roland Emmerich. Byť takový megaloman zatím ještě není. Točí ale blbé, nelogické, ale řádně akční a digitální kravinky, které v rámci sledování pobaví, ale za chvíli na ně s radostí zapomenete. Atlas nemá kdoví jaký sci-fi námět, ale stačí k tomu, aby fanoušky žánru sral. Horší už je to s Jennifer Lopez, kterou jsem dlouho neviděl (a ani mi to nechybí), a která mi v její roli vůbec neseděla. Záběry na ní, když je nalezlá v tom mechu, mi přišly vysloveně trapný. ()

T2

Hystrická Jennifer Lopez, je prvú tretinú filmu priam dokonale otravná a dosť prehráva vo svojom prejave. Našťastie tam je tá umelá inteligencia Smith, ktorá to zachráni a vytiahne aspoň na šlušnú akčnú tláchaninu.  /50%/ ()

Botič

Celou dobu jsem myslel jen na to, že si Jennifer Lopez natočila svůj vlastní Barb Wire. Prostředí, triky a asi i ta zápletka by byly vlastně ok, kdyby tam nebylo tolik záběru na to, jak se Lopez snaží běžet v roboobleku a nebo jak navazuje vztah s AI. To působilo místy jako těžký cringe. ()

3DD!3

Osekaný Titanfall - bez koulí. Doslova. Slabší triky, děravý scénář a nesympatická hlavní hrdinka. Není to jen o tom, že by Lopezka hrála špatně, hraje nesympatickou krávu, kterou agent Smith musí otesat. Podivné dialogy, tuctová akce a jediné co se dá pochválit je vztahová linka s Titánem. Nejhorší je ovšem marný Simu Liu jako hlavní padouch. S tím hloupým výrazem a přiblblým úsměvem je spíš k smíchu než že bychom se ho báli. Gosling je mnohem lepší Ken ()

Kaka

Panoramata velkoměsta ala Blade Runner z wishe a stejné přirovnání se dá použít při pohledu na roboty, které až náramně připomínají ty z Avataru, ale ve finále stejně každý prokoukne fakt, že je to jen rychlospotřební produkt Netflixu, který je kvalitativně nejvíce podobný The Creator. Ten byl sice podobná bejkovina, jen se tvářil smrtelně vážně a měl temnější tónování kamery, se specifickou asijskou výpravou, zatímco Atlas je hravé scifi béčko, které nemá žádné větší ambice a rovnou se jde rejdit na úplně novou planetu v galaxii Andromeda. Dá se vyzdvihnout tempo, svižná akce, poměr cena/výkon relativně dobrý vizuál. Všechno to rychle odsýpá a moc se nepřemýšlí a v tomhle případě je to spíše plus. J LO herecky jede na úsporný režim, ale nikdo snad nečekal nic moc jiného. Všichni víme, že její pozitiva jsou někde jinde, než-li v hraní. Což je sám o sobě castingově dost odvážný tah, ale bez problémů se to dá zvládnout. ()

Spiker01

Atlas je přesně ten typ filmu na doma, na který by do kina nejspíš moc lidí nepřišlo. Paradoxně je to bráno jako největší film Netflixu v jinak chudém měsíci a tak plně chápu stesky zde hodnotících lidí. Já si však film kupodivu celkem užil, vizuálně mi nabídl přesně to, co mám rád - videoherní look těch cgi filmečků, které jsme pravidelně zvyklí vídat na prezentačkách a až na momenty, kdy bylo na obrazovce až moc vybuchujících věcí a bylo vidět horší cgi, se mi to vizuálně na velké televizi fakt hodně líbilo a JLo, která se přesně do takových filmů hodí. Sice jsem to nedokázal dokoukat napoprvé, děj je typicky to nejslabší a nejlínější z filmu a věřím, že v případné dvojce už tvůrci nenapodobí zápletku cast-out a pověnují se více světu, který nyní zachránili. Za mě lepší než ideově podobný nedávný Code 8, ale samozřejmě stále guilty pleasure. ()

castor

Je to, jak když člověk hladový vleze v cizím městě do nějaké restaurace, divně to v ní zapáchá, chvíli váhá, přeci jenom usedne, stůl je upatlaný, dlouho nikdo nejde, jídelní lístek nezaujme, servírka otrávená, pivo má výraznou podmíru, ale furt to pro hosta nejsou takové varovné signály, aby se zvedl a zmizel. Jennifer Lopez tu zoufale naráží na své herecké mantinely, i když oceňuju, že se snaží. Zelené plátno jí místy láme vaz. Simu Liu je podobný průšvih. Trikově je to nevyrovnané, scenáristicky bez nápadu. Dějově se tu vypisovat nebudu, protože překvapit tvůrci nedokážou. Unylá režie Brada Peytona dala prostě vzniknout rutinní přeplácené blbůstce, která drze vykrádá jiné a lepší sci-fi filmy a která je zároveň otravně dlouhá. Vesmírná nuda. ()

HAL

Dal jsem Atlas aspoň rychloposuvem, protože "velcí roboti dělají bum" - a je z toho pak docela ok díl Love, Death & Robots. CGI vypadá VELMI jako by bylo vyrenderované v Unreal Enginu, což by byl od Netflixu dost rozumný krok, takových filmů by si mohli s vyhaslými hvězdičkami jako JLO levně vychrlit dvacet za rok a vytěžit nenáročné předplatitele co chtějí jen po práci u něčeho zabít čas - když to funguje Asylu, proč ne jim. No ale když vidím ten rumored rozpočet 100+ mega, tak to asi jako takovou lacinou výplňovku úplně nemysleli... ()

Sonnery

Jennifer schovává půlky, přitom dělá do robotů ďůrky. Haha, rým šprým. Prostě je to na pohodu film, zabaví. Kdo čeká Interstellar, je debil. ()

Sinecod

Cringe. Naprostý. Jenže, já mám Jennifer ráda a tak se podívám s radostí i na tuhle blbost. Kdyby ubrali na emotional damage a nebylo to tak předvídatelné (kdo od začátku nevěděl, že je to past?) a tolik se nepindalo, byla bych více spoko. ()

Anderton

"Chlapci čo ste to urobili, ten scenár, čo ste mali natočiť ako hraný film, bol na druhom stole, toto malo ísť na anime oddelenie. Ale čo už, stalo sa, ešte rýchlo vymyslíme novú reklamnú kampaň." Pozerateľné priemerné sci-fi béčko na štýl videohry, aké si občas každý fanúšik žánru rád dopraje. Vykráda sa všeličo možné, ale zase kedy sa vypravíte na planétu v Andromede? Samozrejme cestou sledujeme spoločne s Jennifer cez okno rýchlo sa pohybujúce hviezdy a planéty, i keď naša susedka je od nás vzdialená 2,5 milióna svetelných rokov. Zápletka je založená na nultom zákone robotiky, aspoň že tvorcovia mali toľko sebareflexie a na začiatku pre istotu spomenú Asimova. ()

Arsenal83

J. Lo sa vrátila takmer k baraniemu účesu z minulosti a zahrala si múdru agentku, čo je fakt dobré, že aspoň zahrala, lebo v  súkromí je tak chytrá, že nedokáže rozpoznať ani pohlavie svojej dcéry. Zrejme nikdy neprebaľovala. A dá sa povedať, že so stále tmavšími zábermi sa dokonca miestami zdá, že nestarne. Čo sa nedá povedať o hereckom umení, lebo to nevidieť ani za tmy, ani za svetla. Neviem, kto jej dáva roly a prečo si myslí, že práve v tomto vynikne, ale pokiaľ neoznačí ešte minimálne ďalších dvoch-troch príbuzných za nebinárnych, nevyzerá to s jej hereckou kariérou až tak ružovo. ()

SeBig

Pěkný film. Chvílema to ztrácelo štávu, ale dalo se to bez problému dokoukat diký zajimavým lokacím a akci. Dojemný konec to mělo. ()

Chrustyn

Úplně v pohodě. Destilát z nejslavnějších Cameronovek ve svižné a slušně vypadající blbině s prdelatou J-Lo a mluvícím robotem. Akce ok, emoce nefunkční, jako celek snesitelné a na Netflix až překvapivě dobré. ()

HellFire

Zajímalo vás někdy, co by se stalo, kdyby Asylum dostalo vysoký rozpočet a jalo se natočit velkolepou sci-fi? Mě taky ne, přesto jsme dostali Atlas. Co bych dal za to, kdybych mohl sledovat všechny zúčastněné hvězdy, jak poprvé sledují konečnou verzi filmu a s hrůzou v očích si uvědomují, že se upsali něčemu tam příšerně generickému. Nepochybuji, že na papíře zněl tenhle námět mnohem lákavěji, i když scénář trpí všemi moderními neduhy, zejména neschopností (nebo neochotou) vyprávět příběh formou obrazu, takže postavy musí doslova vyblít veškerou expozici, aby divák o nic nepřišel, protože divák je debil a musí mít všechno na podnose. Být aspirujícím scénáristou, tak neztrácím naději, protože pokud dokáže Netflix odkývnout blbost typu Atlas, naděje na uplatnění v byznysu je astronomicky vysoká. Jennifer Loper jako „geniální specialistka na boj proti teroru“ se snaží tvářit drsně a inteligentně, ale to bych dřív uvěřil tučňákovi, že umí létat. Stejným bacilem se nakazil Simu Liu, který je jindy sympaťák, ale tvůrci dokázali upozadit všechny jeho přednosti a udělat z něj prázdnou schránku. Všechno tak musí zachraňovat Mark Strong, který pozvedává tenhle materiál svou pouhou přítomností. Příběh je stejně staré klišé jako lidstvo samo. AI si uvědomí svou skutečnost a vrhne se do boje s lidstvem, protože rozpozná, že lidé se nakonec zničí sami. Tak proč je rovnou nevyhladit a nezaložit novou, lepší civilizaci? ()

JASON_X

Jennifer Lopez (to je ta latina s pojištěnou prdelí) hraje "geniální specialistku", takže vskutku fikce jak se patří. Ovšem rozjezd je překvapivě svižný, akční, záživný, vizuálně pohledný. Robotí vzpoura, střílečky, města budoucnosti, pak šup do galaxie v Andromedě na planetu XY-01 a hned se to tam pěkně digitálně mydlí... Kurňa ani ve Star Treku nebo Alienech nelítali lidi do cizích galaxií a tady je to brnkačka, tak na dvě tři hoďky, jako busem z Prahy do Brna... Jo, paráda, konečně zase nějaký kosmický rubací mozkovýplachový scífko tohohle typu, říkám si. Jenže pak se začne Jennifer nekonečně synchronizovat se svým bojovým robotem, plkají spolu o ptákovinách, půlku času divák čumí na její vyzoomovanej fejs... No a směrem k závěru už to víc a víc připomíná spíš absurdní komedii, než pořádnou sci-fi rubačku a závěr už je vyloženě trapnej, takže z potenciálně nejmíň tříhvězdovýho filmu je sotva dvouhvězdovej a po použití ho hned hážu do koše, protože repete už fakt nikdy nebude. ()

Lacike

Ďalšie veľkolepé interiérové sci-fi, v ktorom Lopezka väčšinu času sedí v kresle a hrá videohru, v ktorej akože bojuje na cudzej planéte s milión prvou variáciou Skynetu. Aby som furt nenadával na CGI. Problém nie je v CGI. Plne CGI filmy typu Avatar pôsobia dostatočne uveriteľne, aby ste mali pocit, že ste naozaj na inej planéte a zažívate úchvatné dobrodružstvá. V tomto typickom Netflixovskom sterilnom prevedení máte pocit, že sledujete ako jedne síce stále sexy staršia teta hrá videohru, v ktorej sa jej nič nemôže stať. Takže, vizuálne nuda, napätie nulové, originalita v mínusových hodnotách. Radšej si namiesto tohto filmu prelistujte nejaký atlas. 3/10. ()