Milli Vanilli

Vzostup slávy Roberta Pilatusa a Fabricea Morvana ako dua Milli Vanilli koncom osemdesiatych rokov a ich následný nezvrátiteľný pád. Úspech skupiny s 30 miliónmi predaných nosičov si vyžiadal krutú daň a jeho pozadie vysvetľujú, okrem iných, samotní aktéri, producent Timbaland, skladateľska Diane Warren i samotný strojca podvodu: Frank Farian. (Arsenal83)

Arsenal83

Prehľadný dokument o tom, čo sa stalo s touto hviezdičkou, ktorá pre mňa nepochopiteľne predala 30 miliónov albumov, hoci mala tak jeden a pol hitu. Dnes už plačú, ako im tá sláva ušla, ale čo iné čakali, keď si raz podvodníkom? O to viac šokujúce je to, že ten, čo to celé vymyslel mal za sebou už projekty ako tanečných kreatívcov s mega hitmi Boney M, pesničkárov z ulice No Mercy, hit Stairway to Heaven je tiež jeho práca. Farian predal viac ako 850 miliónov platní a získal 800 zlatých a platinových certifikátov - potreboval si takto ničiť reputáciu? No sebe ju nezničil, ale falošným spevákom pripravil po chvíle gloriolu len opovrhnutie tesne predtým, ako mali získať Grammy. Otázka je, či by dnes už taký škandál bol aj škandálom. Dnes už nikto nepotrebuje "lipsync", dnes nemusíš vedieť spievať, médiá ťa pretlačia, zozadu ťa niekto posunie na veľké pódiá a hoci aj hluchý počuje, aký si falošný, umelý, netalentovaný, tak stádovite aj tak tlieskajú, lebo niekto im povedal, že toto je dobré a je to super hit - veď to hrajú v každom rádiu 15x do dňa, tak to predsa nemôžeme spochybňovať! Nehovoriac už o tom, že žijeme dobu, kde sa na sociálnych sieťach bez filtra, úpravu vizáže a, ak spievaš, aj hlasu, nikto nepohne. Takže pred 30 rokmi ešte hanba, dnes povinnosť. Chceš byť po roku 2020 hviezda? Buď hlavne fejk! ()

eLeR

Milli Vanilli v Brave vždy potešili. A oba ich najznámejšie songy som mala a aj mám rada, takže vždy pridávam zvuk. Nakoľko som nikdy nebola ich zarytou fanúšičkou, tak ma odhalenie podvodu nechalo chladnou. Myslím si ale, že dokument je celkom úprimný a výživný .. zaujal. ()

6thSun

Dokument, který bude bavit každého, bez ohledu na znalost inkriminované hudební dvojice aneb povídání o čunících, kteří mohli před porážkou říct, že žili v žitě. ()

erl

Neposlouchám ale příběh pozoruhodně bizarní. Pěkná výpověď o zkaženosti hudebního průmyslu a touhy po slávě za každou cenu. ()

Tosi

Bylo zajímavý s odstupem časem sledovat, kdo všechno věděl o tomhle podvodu a co ty dva kluky ta sláva stála. Prachy sice nesmrdí, ale nostalgickou slzu jsem stejně zamáčkl. ()

rockwoman

Rob Pilatus(1964-1998), nepřehlédnutelný týpek zvláště pak jeho zelený uhrančivý oči byly magnetem pro holky v té době. Milli Vanilli, jejich vzlet i pád si pamatuji a to nejsem fanynka, přesto, když nic jiného, tak tanečníci byli skvělí. Ano, ohledně zpěvu to byl jeden obrovský podvod, jejich arogance a výsměch skutečným umělcům a také jim to pak dal celý svět dostatečně sežrat, když museli veřejně předstoupit a vrátit ceny Grammy a nejen to. To se jim ten jejich americký sen opravdu "vyplatil". A když se loď začala potápět...Každopádně povedený dokument. ()

Disease

Když děláš muziku pro lidi, které nezajímá muzika, ale image hezounků, musíš se přizpůsobit. Pěkné nahlédnutí pod pokličku producenta, který Malcolma McLarena strčí do kapsy. ()

AnanAss

O tom, že hrát na playback se nevyplácí, ví každý správný fanda hudby, nejen Horkýže. Rokenrolový švindl už tady máme, přišel tedy čas na ten pravý Great Popmusic Swindle. A je to podraz vskutku světového formátu. Přiznávám, že Milli Vanilli znám pouze dle názvu a jejich „hit“ jsem asi kdysi hodně dávno slyšel, ale rozhodně bych netušil komu to přiřadit (ha, jaká ironie)… holt holduju jinému žánru. Proto jsem čuměl jako puk na to, co se mohlo odehrát a jak dlouho to vůbec mohlo fungovat. Pro ty neznalé tedy půjde vskutku o překvapující příběh. Nutno taktéž uznat, že zdejší producent by si s McLarenem (Malcolmem, jo) klidně mohl podat ruku. A pobavil nechápavý výraz Ozzyho (kterého, ví snad všichni) při předávání cen Grammy… i když ten musel mít u většiny interpretů. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

pushover

Zajímavý dokument o rychlém vzestupu a pádu fakeového pop dua, které díky producentovi (který předtím stejným podvodem stvořil i Boney M) získalo i žánrovou Grammy (kterou následně museli vrátit). Rozdílné pohledy na stejné události a zejména odlišné osudy zůčasněných jsou dobře zpracované. Pohled pod pokličku popové mašinérie pro kterou jsou prachy až na prvním místě. ()

Ex_Machina

„Šoubiznis je len súčasť jednej veľkej ilúzie.“ ... Mysleli si že im to prejde, ale neprešlo im to, i keď nápad to bol dobrý. Vezmite dvoch skvele vyzerajúcich mladých chlapov, ktorí sa vedia dobre hýbať, dajte im dokonalé hlasy, niekoľko svetových hitov a máte fabriku na peniaze. No zároveň dostanete najväčší podvod v dejinách populárnej hudby. A kam sa s takýmto podvodom dá až zájsť?  Na najvyššie priečky. Napríklad vyhrať Grammy a prebrať ju tak všetkým svetovým umelcom tej doby pred ich udivenými očami. Ale každá párty sa raz skončí a ako sa hovorí „Čím vyššie vyletíte, tým hlbšie padnete.“ ()

Anthonny

Ich producent, pesničkár, spevák a manažér Frank Farian bol proste frajer, o.i. mal na svedomí aj Boney M ktorý v 70. rokoch patrili k najslávnejším hudobným skupinám na svete. Frank tam naspieval vokali namiesto tanečníka Bobbyho Farrella… (Kto by povedal, že v pesničke Daddy Cool je zrovna jeho hlas..) Aj táto jeho produkcia totiž potvrdila, že na výrobu úspechu stačia triky aké v tom čase už umožňovali technické pokroky, ktoré slávny producent vlastnil. ()

Robopes

V Boney M. uměla zpívat jedna zpěvačka, v Milli Vanilli nikdo a přesto si Frank Farian přišel na miliardy. Franku jsi génius producent a ty prachy si zasloužíš, nikdo nedokázal udělat tak úžasný melodický linky jako ty. Se svým bandem Frank Farian Co. dokonce předělal i slavnou pecku Stairway to heaven. Když si poslechnete nezkrácenou asi 7min dlouhou verzi, budete nadšený. To nejlepší začíná až ve čtvrté minutě písničky...😉 ()

Tinka456

Po pozreti tohto dokumentu som si nejakosi oblubila ich hity, i ked ich oni nespievali, ale tak proste “blame it on the rain” 😀😉 ()

Scavo

Frank Farian je proste pán! Perfektný dokument o tom ako to naozaj bolo a ako to v šoubiznise funguje. Nič nie je tak ako sa prvý pohlaď zdá. ()

KarlN

Tu dobu jsem zažil, "jejich" podvodhudbu znám i celou kauzu jsem sledoval...a musím říct, že po tom všem co provedli, jak arogantně a hamižně, účelově a vychytrale, spekukativně se od začátku chovali...lhali na všechny strany, jak po tom všem může v dokumentu, byť jediný jeden, člověk prohlásit že je kdokoliv jakýmkoliv způsobem zneužíval? Za celou dobu nebyli ani natolik málo inteligentní, aby se alespoň naučili plynně bez přízvuku anglicky, nebo základní výslovnost. A teď se bude jeden z nich bít v prsa a prohlašovat, že za to nemohou a je to vina pouze producenta a že se stali obětmi?? No lež na lež...krásně natočeno a zcela odhalující oba pokřivené charaktery. A prosím, neházejte to na showbyznys...každý je odpovědný sám za sebe. Za mě pět. Mimochodem Arsenal83 moc pěkně napsáno, podpis. ()