Miazgovci

• Československo Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy (viac)

Smolíkovi jsou obyčejná rodinka z maďarské Budapešti, která žije běžný život… Dokud se ovšem jejich geniálnímu synkovi nepodaří navázat kontakt se svým potomkem z 33. století! Tím se všechno mění. Zdánlivě banální problémy Smolíkových se komplikují o to víc, že jim z budoucnosti dorazí „na pomoc“ vynálezy, na které není v 70. letech 20. století lidstvo připraveno – a Smolíkovi už vůbec ne… Nepomáhá ani to, že se do jejich patálií často připlete zvědavý soused Halíř. A tak si Smolíkovi musí poradit s urychlovačem výroby, usměrňovačem času, létajícím talířem, nebo dokonce meteoromutomotorem. (TV Prima)

Jaro.Krafcik

Maďarská klasika, minulý rok som tam bol a ten jazyk je sám o sebe príšerný. Ale pozerať to ako detsko v slovenskom dabingu bolo super. Pamätám dodnes. 4* ()

pfa

Starý dobrý Ládínek. Na toho jsem se vždycky těšil a nechat si ho ujít muselo mít tedy velmi vážný důvod. Pepa, Gábi, Týna, Halíř, Zorro, Žofka a Ládínek nemají prostě chybu... [1O/1O] ()

made1

"Že já si nevzala Pištu Hufnágla," mě nepřestane bavit říkat nejspíš nikdy a je fajn, že na tuhle hlášku ještě dneska reaguje tolik lidí. Píšu jedna - tedy čtyři. ()

Paity

Opět Smolíkovi a opět nudné, nesympatické a nehumorné. Ale tady je to 181. nejlepší seriál. Asi to ocenění získal z nostalgie, protože jsme na to mohli koukat i za komunistů. ()

Janega

Hungary kultovka. Táto nevšedná rodinka dokáže pobaviť aj bez toho, aby používala neslušný humor, ako to býva v animovaných amerických family. V sekcii "kreslené rodinky" im určite patrí popredné miesto. ()

Midnite

Ako malý som mal rád Aladárove cesty v nafukovacej rakete. Keď som bol trošku starší, tak som prišiel na chuť 3. sérii, kde Miazgovci cestujú okolo sveta. Prvú sériu som, žiaľ, rád nemal. V celku pozerateľný seriál. ()

Zik2

Zhoršenou kvalitu obrazu (například v běhu se stále opakuje týž krátká sekvence) vyvažuje nápad, náčich moderny té doby a narážky na kadárovské Maďarsko. Povinná „četba“ celého východního bloku. ()

Hanes88

Chápu, že ti, kteří na tomto vyloženě vyrostli, mají k němu větší vztah. Já mezi ně nepatřím, tudíž to je pro mě jen průměrná pohádka pro děti. 60%. ()

Matematicka

Rodině Smolíkových, kterou provázejí různé problémy a v důsledku toho po ledasčem pošilhává, se podaří díky jejich téměř geniálnímu synkovi Ládínkovi navázat spojení s jejich vzdáleným potomkem SM Lom Os (důvěrně Nuny) z 33. století. Potomek jim rád pomůže a světelnou poštou pošle nejnovější vynálezy ze své doby. Koho by občas taky nenapadlo, jak by to bylo jednoduché, kdyby... Ale on každý ten převratný vynález z budoucnosti má v naší době své "ALE", takže celá série končí tím, že Pepa prozře: "Myslím, Gábi, že bude nejlepší, když si v budoucnu vystačíme s dneškem." K tomu je potřeba připočítat úžasnou fantazii, situační komiku, výborné charaktery hlavních postav a dialogy. Takže v mnohém jsem se poznala a v mnohém mě seriál formoval. Ideální pro děti i dospělé! Zajímavé komentáře: jhrasko, Danulinda, woody, Karlos80, pascha, Legas. ()