Paule sa po dlhých rokoch ozve jej láska z mladosti, Pišta Hufnágel a pošle jej pár leteniek, aby za ním priletela do Austrálie aj so svojou rodinou. Pochválil sa tým, že vlastní továreň na vzducholode. Zlákať letenkou zadarmo sa nechal aj ich sused Záviš. V Austrálii Pištu Hufnágela nenájdu. Ten ich vodí za nos listami, ktoré posiela Paule a tak rodina pri hľadaní Pištu Hufnágela napokon precestuje takmer celý svet. (STV)

Diego75

Smolíkovi jsou legendární rodinka. Jejich hlášky a příhody jsou nezapomenutelné a všechny tři seriály se povedly. Zatím nejvíce mě oslovila tato série s pátráním po Pištovi Hufnáglovi, protože je dobrodružná, správně vtipná a rozmanitá. Každou epizodou se děje něco jiného a divák se tedy ani minutu nenudí. Smolíkovi opět dokázali, že mají skutečně SMŮLU. ()

Karlos80

Přišlo psaní od Pišty Hufnágla ! To je ten australský milionář? A moje první láska. Ano, ozval se Pišta Hufnágl, dávná láska Gábi Smolíkové ! A tak začínají další neuvěřitelná dobroudružství této populární rodinky a s nimž cestují i další viz. např. starý známý dr. Halíř který je zlákán dovolenou zadarmo, kočka Mafie (už ne Žofie)..aj. Naopak se zde už neobjeví Ládínkův kamarád pes Zorro, a problém s ním tu není bohužel vůbec nijak odůvodněn. ps: Ano, ano ta hláška byla nezapomenutelná:-) Tím se připojuji k Canakjovi. ()

Subjektiv

JIž ne tak dobré jako série s nafukovací raketou, pořád ale plné humoru, který je, světe div se, převážně konverzační. Obzvláště první díl vynikající, pětihvězdičkový. Ovšem i v pozdějších dílech si člověk užije Ládínkovu vynalézavost, Týniny jízlivé poznámky, krásně středoevropské hašteření manželského páru Smolíkových a Halířovo ostentativní pohrdání nevzdělanou lůzou. Slabší ****. ()

J.Crusader

Za mě nejslabší série. Po nedávném opáčku jsem byl překvapen tím, že jsem si NIC nepamatoval z minulosti (což je v příkrém kontrastu s Ládínkovými dobrodružstvími z druhé série, kde jsem si naopak pamatoval téměř kompletní děj všech dílů/planet). Navíc mi přišlo, že ze v této "prázdninové dovolené" udělali ze všech postav tvůrci ne už komické klauny, ale rovnou totální idioty. Notným úbytkem intelektu prošel dokonce i Ládínek a především dr. Halíř. Gábi byla k nevydržení tupá a Týna byla předurčena jen k tomu, aby dvakrát či třikrát za díl řekla nějakou rádoby vtipnou hlášku. Měl jsem problém dokoukat poslední díly. Tři hvězdy s notně odřenýma ušima - první za celkem povedenou znělku, druhou za zlepšení kresby (zvláště v porovnání s první sérii) a třetí z nostalgie. Jesli si ale někdy znovu budu chtít občerstvit zážitky z mládí, raději zašmátrám pod postel, jestli pod ní náhodou nenahmátnu houslové pouzdro a sifonovou láhev... ()

easaque

nostalgické +4* Tento seriál patří neodmyslitelně k mému dětství a tak je vysoká známka pochopitelná. Bylo to citelné zpestření mezi tou šedí, která se tehdy pouštěla v televizi. Ty fantastické příběhy a humor mi byli hodně blízké. Nejvíc mě bavila druhá série, kterou si i nejvíc pamatuju ... Ládínek a jeho Guliver 5 . Stejně tak i třetí, kdy cestuje celá rodinka po světě, což tehdy bylo nepředstavitelné. První sérii, jsem snad viděl až jako poslední. Dabing byl taky slušný, tak co si víc přát. Nevím jak tento seriál osloví dnešní mladou rozmlsanou generaci, ale to je mi vlastně jedno.... za sebe prostě nostalgické TOPka. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

• V máji 2017 boli na serveri Youtube nečakane zverejnené dve nové desaťminútové epizódy. Ako sa ukázalo, jedná sa skutočne o začiatok 4. série z roku 2005. Nie je známe, či sa jedná o prvú epizódu rozdelenú na dve časti, alebo či krátke diely s dĺžkou iba 10 minút boli už pôvodným zámerom tvorcov. (Raccoon.city)
  • Ideologickému dozoru nad dabingem se zdálo původní jméno Týniny kočky Mafie nepatřičné, a proto ji přejmenovali na Žofii, to ale v tomto díle přineslo nelogičnost a zmatek, protože do hry vstupuje organizace mafie a dochází k záměně se jménem kočky, nezbývalo tak než kočku přejmenovat. (sator)