Nevesta sa po rokoch v kóme prebrala a vydala sa na cestu pomsty. Už zlikvidovala prvé dve položky na svojom zozname O-ren Ishii a Vernitu Green, stále však ostávajú Elle Driver, Budd a najmä jej bývalý šéf a milenec Bill. Tí traja však už vedia, čo im hrozí a myslia si, že sú na to pripravení. (STV)

lena60

O něco málo lepší dojmy než z dílu prvního. Oceňuju, že ubylo krve a bojových scén. Ale Tarantino u mě moc pochopení ani přesto nenašel. ()

lola3121

Dvojku jsem viděla dříve než jedničku a nějak jsem nechápala, co se vlastně v tom prvním díle odehrávalo.Po shlédnutí jedničky mi došlo, že vlastně nic podstatného. Kdyby šlo o mě, stačil by mi ke štěstí díl druhý. V něm je tak nějak všechno, víc snad nemusím dodávat. ()

TheEvilTwin

Stejné jako díl první - nesmyslů neubylo, akce je méně a dialogů, jak už to Tarantino klasicky mívá, je zase více. V tehdejší době bych byl možná okouzlený, ale Kill Bill v roce 2022 je už prostě za zenitem. Zkrátka film, který nemá čím nadchnout. ()

sharky odpad!

Déčkový shit Kill Bill 1 pokračuje snad ještě příšernějším a ubožejším pokračováním, kde se tentokrát QT snaží místo zechutit unudit k smrti. Opět nulový scénéř. ()

Dr.film

Po dosledování VOL. 2 je hned jasné jak důležité bylo pro zachování kvality rozdělit K.B. na dvě části. Nechat to celé po hromadě by mělo za následek urputnou zdlouhavost a zase naopak drastické sestříhání by uškodilo ještě více. Ono rozčísnutí tedy Tarantinovi jenom chválím. A nejen to, K.B. je jeden z mála filmů, který tak vydařeně vyjadřuje poctu jednomu z filmových žánrů. Už úvodní znělka ve VOL. 1 se nese v duchu, nebo spíše je produkční znělkou A SHAW BROTHERS PRODUCTION, kteří mají na svědomí mimo jiné výborný film 36 komnat šaolinu. K.B. je postavený na poctě starým kung-fu filmům a spousty odkazů na tyto Asijské klenoty najdeme v K.B. všude možně. Záleží jen na znalci zmiňovaného žánru, čeho všeho si dokáže povšimnout. Ale abych jenom nechválil tak právě ona znalost výše zmiňovaného žánru, dokáže být neduhou celého filmu. Neznalému divákovi jen těžko vysvětlíte smysl a podstatu potoků krve, useknutých končetin, nebo trénink u Pai Meie. Tak či onak je K.B. moderním filmem a divákovi nenabízí nic jiného, než kvalitní děj s plnohodnotnými postavami a to celé v pokloně jednomu z velkých filových žánrů. ()

Flakotaso

Slabší Tarantino. Zatím asi nejhorší z jeho filmů. Každý jediný je něčím vyjímečný, kdežto Kill Bill 2 je jenom mírně akční konverzačka, která bohužel vyznívá trochu mdle. Zvlášt po tom, co si vybavím téměř dokonalé Parchanty, kultovní Pulp, parádní Jackie a drsně vtipné Gaunery. Přesto stále kvalitní - klasicky hudba a pár opravdu čistě tarantinovských momentů(rozšlápnuté oko, dialog o klobouku). ()

Jinny

"Střelil jsem maminku. Ne jenom jako. Doopravdy."-"Proč? Chtěl jsi vidět, co se stane?"-"Ne, věděl jsem, co se mamince stane. Jenom jsem nevěděl, co se stane, když ji střelím, mně." Uma má tentokrát co hrát a druhý díl je konečně víc než jenom manýristická přehlídka režisérského ega. ()

eraserhead666

Kill Bill 1 je jako popcorn, který si koupíte k filmu do kina. Určitě máte rádi jeho chuť, jeho příchuť (je-li) vám určitě přijde k duhu a příjemně vám vyplní a doplní ten čas sledování filmu. Prostě pohoda. Jen tu a tam vám zuby zatrnou, když narazí na tvrdé nerozpuklé kukuřičné zrno. A vlastně si jej nějak moc neuvědomujete a nevěnujete mu pozornost, jen s ním jaksi koexistujete. prostě tu je, je tu s vámi, fungujete na stejné vlně, ale příště tu bude zase, i když to bude vlastně jiný popcorn. Kill Bill 2 je naproti tomu jako luxusní požitkářská večeře, na kterou si zajdete po návštěvě kina. Možná se vám to kino fakt líbilo, ale ta večeře bude stejně zapamatovatelný zážitek, neboť si na ní dopřejete jen to nejepší. Obojí je jídlo, obojí vám může chutnat, ale ten rozdíl mezi popcornem a večeří je skoro až propastný. Souboj Beatrix vs. Elle je to nejlepší z obou dílů, hrozně rád mám Billovu teorii o mytologii Supermana (ryzí návrat starého polemizujícího, filosofujícího a přemýšlivého Tarantina). Milovníci Gaunerů a Pulp Fiction jistě prominou, ale tohle se mi jeví jako zatím nejlepší Quentinův výtvor. Zcela se ztotožňuji s komentářem Mr. Apache. ()

Tigo

Nektere sceny velice povedene, jinak ale pokud budu chtit neco od Tarantina, zrejme sahnu (alespon v nejblizsi dobe) po necem jinem (80%). Tak toto jsem napsala po prvnim shlednuti pred ctyrmi roky. Od te doby se muj vkus asi zmenil, s kazdym zkouknutim se mi to libi vic a vic, takze nyni cistych 100% :) ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 29.6.2009+MARKÍZA (premiéra s novým dabingom pod názvom KILL BILL DRUHÁ ČASŤ) = 16.12.2011 (10.12.2011) ()

Pítrs85

Tarantinova pocta asijským bojovým filmům, o tom byl Kill Bill 1. Dvojka postrádá šílenost a až přehnanou teatrálnost, je však o mnoho více klasickou Tarantinovkou- především pro své skvělé dialogy. Ale každý díl má to svoje. A jak už to tak v Quentinových snímcích bývá, spousta herců tu zažila svojí životní roli, Uma jako Nevěsta, David jako Bill, ale i mnozí další. Kill Bill jako dvoudílný film funguje skvěle, jednička (směr východ) podává otázky, dvojka (směr západ) na ně odpovídá. To vše za zvuků jednoho z nej filmových soundtracků. V Topce mám Vol.2, ale místo tu patří oběma dílům. ()

SOLOM.

Luxusní řežba pokračuje a opět ve velice solidním provedení. Tempo je sice místy trošku řekl bych až uspávající, ale Quentin Tarantino si zas „vymazlil“ především akční scény a skvělé souboje. Brutalita pomalu nabírá na obrátkách, hromada mrtvol nechybí ani tentokrát a skoro mi až bylo líto, že pak nastal „konec“. Herecké výkony i hudba opět na jedničku – choreografie bojových scén rovněž (ty já mám raději než ty přestřelky). Nejvíc však samozřejmě diváky opět „odbourají“ skvělé dialogy, černý humor a tuna nekompromisních hlášek… ()

Ilicka

Méně krve, více povídání, hezčí kousky do skládačky příběhu Nevěsty a nenávisti. Dvojka je mi svým rozvíjením vyprávění daleko sympatičtější než krvavé orgie v jedničce. A to klidné a téměř neakční finále, to bylo asi Tarantinovo ironické uchechtnutí proti diváckým očekáváním epické megabitvy. ()

Necrotongue

Druhá část příběhu byla vystavěna odlišným způsobem než předchozí díl a mně nezbývá nic jiného, než přiznat, že mi původní styl vyhovoval přece jen o něco víc. Ve druhém snímku došlo i na obsáhlé rozhovory, jejichž absence mě minule překvapila, ale byl jsem jimi zklamán, protože nedosahovaly tradiční tarantinovské úrovně. Já jsem měl vlastně celou dobu pocit, že se Quentin Tarantino minule vyřádil a tento snímek zůstal za mým očekáváním. Nechci, aby to vyznělo, že šlo o špatný film, chci tím jen říct, že u mě nedosáhl úrovně svého předchůdce. Opět se mi dařilo ignorovat některé do očí bijící trhliny v logice, dokonce mě bavilo, jak jich bylo využito k vytváření černého humoru, ale zklamala mě ta holčička. Já tedy nejsem velkým fandou do dětí, ale už jsem jich v životě několik viděl a myslím, že i když vás znají z fotografií a vyprávění, asi k vám při prvním setkání radostně nepoběží plny naprostého nadšení. P.S.: Životní role Samuela L. Jacksona to vytáhla na slabší čtyři kousky. / Poučení: Pokud se chceš někoho zbavit, pohřbi ho jako upíra. 4*- ()

Ištván87

Viz. hodnocení prvního dílu. Slyšel jsem spousty názorů na to že dvojka je o moc lepší než jednička, ale podle mě tady není vítězů ani poražených. Až na přidanou hodnotu v podobě KONEČNĚ brilantního Davida Carradina (konečně ten chlapík dozrál) je tenhle film jen tak dobrý, jak mu to umožňuje díl předchozí, resp. první půlka příběhu. Quentin Tarantino tentokrát své dějové kličky protáhnul na delší stopáž a tak vznikl další z jeho neskutečně barvitých snímků, na které se konec konců nevztahuje normální hodnocení. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (viac)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (viac)