Reklama

Reklama

Ako mať sex

  • Česko Jak mít sex (viac)
Trailer 1

VOD (1)

Tri britské tínedžerky idú na prázdniny a dúfajú, že zažijú najlepšie leto svojho života - naplno sa vrhajú do divokého nočného života. Skvelý, neónmi prežiarený debut kameramanky a režisérky Molly Manning Walker o trojici britských tínedžerov na divokej, alkoholom poháňanej prázdninovej jazde zožal v Cannes obrovský úspech. Vtipný, premýšľavý, ale aj zdrvujúci pohľad na zložitosť ženského priateľstva a tínedžerskej sexuality. (Film Europe)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (54)

sQelle 

všetky recenzie používateľa

První polovina je vlastně typický film Adama Sandlera, akorát bez něj. Párty, zábava a užívání si peněz, které se pak napíšou do výdajů filmu. Druhá půlka však spadne do dramatu a otevírání otázek, které v dnešní době jsou ve vzduchu, bohužel se nepokusí film nějak odpovídat a spíš jen ukazuje, že to tady je a že se to dotýká kde koho. ()

oveckaoa odpad!

všetky recenzie používateľa

Tohle je na úrovni těch filmů kde někdo chce zasunout  a hned zasune to snad i ty pokračování Prciček jsou reálnější než tohle. Tři holky studentky  nevím odkud jedou do Řecka na dovolenou mají neomezený přísun peněz , protože tam kouří a chlastají více než Zeman , když byl prezidentem jen podotýkám jsou to studentky . Dojdou do hotelu  a chtějí pokoj s výhledem ten není volný jelikož došly pozdě tak jedna řekne, že jejich kámoška neumí plavat a oni  ji to chtějí naučit a pokoj je hned volný (to někdy musím zkusit v životě). Jedna z nich je panna a druhá do ní kvůli tomu věčně rýpe a  zkuste hádat jestli zůstane pannou i na konci nezůstane (Jak je velká šance , že hned na první dovolené zasunete?) tam potkají 3 kluky (u jednoho jsem si takřka celý film  myslel , že to byla holka) a chodí s nima chlastat a to je celý film . Ačkoliv ve filmu několikrát řeknou , že jsou hladové kromě brambůrek si nekoupí nic jedna dokonce čumí na obchod s pizzou , ale nekoupí si ji asi byl větší prioritou chlast a cigára . Jelikož tohle by neutáhlo celý film tak ta panna  je s nima na party kde je soutěž , která ženská udělá nejdříve chlapa kde soutěží dva z těch jejich nových kámošů ona z tama  odejde a pak potká toho co vyhrál zaplavou si a mají sex  ona je pak zbytek  filmu nasraná a máme konec. Proč je nasraná film nevysvětlí chtěla víc nebo čekala od něho vztah nevíme a nedozvíme se to .   Kdyby tam byl aspoň ten sex tak by třeba jednu hvězdu dal, ale nic tu nemáme jen náznaky . ()

Reklama

campix 

všetky recenzie používateľa

Tři bristké teenagerky jedou dělat bordel do party letoviska v Řecku. Jedou do plnejch stejně jako většina lidí na tomhle místě. Párty, alkohol, drogy a sex. Někoho to rozhodí, někoho ne. Nejde se tolik úplně do extrému, co se týče eskalace děje a působí to tím pádem hodně civilně a uvěřitelně. Věřím, že tohle se děje stovkám podobných dívek. Bohužel já v tom asi i díky tomu nevidím nic stěžejního nebo ocenění hodného. Obrovský úspěch v Cannes připisuji tomu, že za vším se hledá senzace a je potřeba něčemu dát kredit a dát tomu punc události. Stále je to indie film, který uvidí naprosté minimum lidí. Tím pádem s minimálním dosahem. Nicméně je nutné ocenit dívčí sestavu v tomto filmu. Velmi dobrá herecká práce. Nic víc tam nevidím. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Kde je hranica medzi dobrovoľným sexom a znásilnením, to je jedna z hlavných tém, ktorou sa zaoberajú progresívci a preto chystajú 15 stranový formulár, ktorý bude treba prečítať, podpísať, overiť notárom a až potom sa dvaja môžu oddať vášni. Tento film nejde takto ostro, bolo to bez formulára, v dovolenkových rezortoch je totiž málo notárov. Ja som sa ale zamýšľal nad inými otázkami. Kto svoje dcéry púšťa samé na dovolenku v 16 rokoch, aby tam opakovane len do nemoty chlastali a bľuli, pričom túto študijnú dvojkombináciu občas okorenia fajčením vtákov na nejakých "pool parties", niekedy predstierane a inokedy reálne? Režisérka tvrdí, že to natočila podľa toho, čo sama na takých dovolenkách ako tínedžerka videla. Teda videla operencov v hube anglických štetúľ, ktoré nevedia už čo od rozkoše, obliekajú sa ako kurvy, sami si hovoria, že "slutty", hubu majú nevymáchanú ako posledný ožralý kočiš, vyziapujú do sveta kadejaké sračky, ako keby ich niekto chcel počúvať, žerú len fiš a čipsy, ale hlavne tie čipsy, ktoré si radi dávajú medzi surový toastový chleba, lebo to je super anglická sváča, no a pri tomto stokárskom živote sa ešte cítia ako ladies, pri ktorých chce každý rytier, zvyčajne výrazne neduživého, estrogénového typu s prelivom do melíru, vytasiť svoj meč z gatí. No a keďže tí anglickí bezzubí rytieri tasia z gatí na počkanie, ono k nejakému tomu styku vyziablého brka s údajne panenskou hrádzou obvykle dôjde, no a ona sa pretrhne. Lenže bol tam ten formulár? Podpísaný a overený? Ťažká otázka aj na Hamleta, každopádne sa na túto mládež pozerá tak zle, že grcky nepúšťali len oni, ale zaiste aj mnohí diváci. Z toho, čo sme videli vychádza pre nás len jedno memento: Páni, na dovolenkách pozor na Anglosasky. Hrozia pohlavné choroby a veľmi škaredé deti.  ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Citlivo nakrútený film o téme, ktorá by mala osloviť iba cieľovku vo veku hlavných hrdiniek, prípadne o dva či tri roky starších hrdinov. Našťastie tomu tak nie je, Walker sa snaží byť čo najautentickejšia, čo znamená, že aj napriek neustálej párty plnej drog a cigariet (a sem tam aj sexu) do väčšej či menšej miery (to sa bude líšiť) dokážeme prežívať tú dovču spoločne s babami. Z jednej sa časom vykľuje hlavná postava, z druhej tá najlepšia kamoška a tretia dostane už priestoru o dosť menej. Ide to aj bez veľkých gest, tony dialógov o tom, kto sa ako v akom okamihu cíti a divák si toho dokáže dosť odvodiť aj sám. 70% ()

Galéria (28)

Zaujímavosti (6)

  • Film sa natáčal v Malii na Kréte (Grécko). (Arsenal83)
  • Variety popísal, že výkon Mii McKenna-Bruce je "hviezdny" a že film „nakreslil mínové pole sexuálnej výchovy a súhlasu pre generáciu po #MeToo s precíznosťou v nejednoznačnostiach, ktorá zoberie dych nielen rovesníkom hlavných postáv, ale aj starším". (Arsenal83)
  • The Guardian pochválil režisérku: "Walkerovej vedenie tonálneho rozsahu filmu je pozoruhodne sebaisté: obraz je plachý, temperamentný a veľmi zábavný, no zároveň znepokojujúci a mrzutý." (Arsenal83)

Súvisiace novinky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (viac)

36. Evropské filmové ceny ovládla Anatomie pádu

36. Evropské filmové ceny ovládla Anatomie pádu

10.12.2023

V sobotu 9. prosince proběhl v Berlíně 36. ročník slavnostního předávání Evropských filmových cen, které každoročně pořádá v Německu sídlící Evropská filmová akademie. Vítězným snímkem večera se bez… (viac)

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (viac)

Byly rozdány Zlaté palmy v Cannes

Byly rozdány Zlaté palmy v Cannes

27.05.2023

76. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému závěru a nastal tedy čas, aby byly rozdány Zlaté palmy. Hlavní ocenění prestižního festivalu díky rozhodnutí poroty, jíž… (viac)

Reklama

Reklama