Reklama

Reklama

Ako mať sex

  • Česko Jak mít sex (viac)
Trailer 1

VOD (1)

Tri britské tínedžerky idú na prázdniny a dúfajú, že zažijú najlepšie leto svojho života - naplno sa vrhajú do divokého nočného života. Skvelý, neónmi prežiarený debut kameramanky a režisérky Molly Manning Walker o trojici britských tínedžerov na divokej, alkoholom poháňanej prázdninovej jazde zožal v Cannes obrovský úspech. Vtipný, premýšľavý, ale aj zdrvujúci pohľad na zložitosť ženského priateľstva a tínedžerskej sexuality. (Film Europe)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (52)

jakeer 

všetky recenzie používateľa

Päť hviezd? A prečo nie... Síce sa film snaží klamať telom - jeho názov, ale aj trailery a všetky propagačné materiály sa tvária, že pôjde o tínedžerský chľastací film. A on ním aj je, ale tie európske filmové ceny dávajú tušiť, že tam istý presah je. Tým presahom je vnútorný svet hlavnej hrdinky. Jej emócie máme neustále na dlani a tak film nesledujeme jej očami, ale dušou. Aj skvelé vyobrazenie diskotéky nám dáva pocítiť, ako by sme boli opití spolu s ňou. Hlavný motív tu máme z bežných tínedžerských komédií, ale tento raz z pohľadu dievčaťa - snaha stratiť panenstvo. A keď sa to napokon podarí, tak to zďaleka zaostane za očakávaniami (lebo to hraničí so zneužitím). To rozčarovanie je tu skvelo podtrhnuté aj následným dobiedzaním jej dvoch kamarátok, ktoré tu stratu panenstva prirovnávajú pomaly výhre v lotérii, ale hlavná hrdinka zažíva obrovskú bolesť. Film tak nastavuje zrkadlo spomínaným tínedžerským komédiám, kde zašukaním si to (triumfálne) končí (no tu sa môžeme pozrieť aj za oponu). A aby tu dostal odpoveď Arsenal83, či dezoláti jemu podobní, tak normálny muž nepotrebuje formulár, aby pochopil, kedy môže a kedy nie. Medzi zaužívané pravidlá by si mohol každý zaviesť nové a to jest: s na mol opitou ženou nie. (Pozn.: Toto nie je reakcia na jednu recenziu dotyčného, ale na pomaly všetky. Tie nie sú nikdy recenziou filmu, ale demonštráciou jeho dezolátskeho svetonázoru - stačí si pozrieť). ()

William_ 

všetky recenzie používateľa

7/10. Řemeslně kvalitně natočený film ze kterého po celou jeho délku nespustíte oči. Film by se měl spíše jmenovat "Jak mít zkažené prázdniny" a více by popsal děj filmu, ale chápu že to slovíčko na "s" upoutá více pozornosti. Dokážu i nedokážu pochopit chování hlavní postavy, a to především v tom ohledu, že každou nepříjemnou situaci, která se jí po čas filmu stane si nechává pro sebe. Chápu že ne každý je extrovertní typ, ale když na začátku filmu vidíte jak se právě ona chová dosti extrovertně a otevřeně, a pak v průběhu filmu otočí o 180 stupňů a uzavře se do introvertní podoby, strhává to za mě jakousi důvěryhodnost a autentičnost, které je tento film plný a nutno dodat, že se mu to až na mou výtku daří. Další nepolehčující okolnost kterou s tímto filmem mám je ta, že jsem už viděl daleko lépe zpracované filmy/seriály na podobnou tématiku, které možná šly někdy až za hranu, ale dokázaly divákům sdělit myšlenku v daleko uvěřitelnější formě, než se stalo právě zde. Na druhou stranu musím ocenit to, že se snímek nesnaží nikoho moralizovat a vsází na divákovo "domyšlení" po skončení filmu. Závěrem se sluší říct, že se jedná o zajímavý artový snímek, který uběhne jak voda. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všetky recenzie používateľa

Příjemné coming of age drama o třech dívkách, které si jedou užít prázdniny divokým party životem a jedna z nich by zde ráda přišla i o své panenství. Herci jsou sympatičtí, rychle film uteče, ale přišlo mi to trochu obyčejné, podobných filmů je spousta a tenhle příliš nevyčnívá, na to je až moc málo explicitní a divoký, ale zabavilo. 6/10. ()

sir-dave 

všetky recenzie používateľa

Sonda do nitra teenagerky. Na 90 minut mě to vtáhlo do letních bezstarostných dovolených, kdy má člověk plnou hlavu párty. Žádné prcičky, natočeno s citem pro detail, že by to prakticky mohlo být ze života. Přirozeně nevinná Mia McKenna-Bruce to hraje bez větších pochybností. Oscarovka to nebude, ale příjemná good-feel od které jsem vůbec nic nečekal.. ()

Aljak 

všetky recenzie používateľa

Na prvý pohľad to síce vyzerá ako typická "dovolenková" komédia plná nespútanosti a zábavy, ale napokon to malo oveľa silnejší rozmer ako sa mohlo prvotne zdať. Postava Tary mi prišla poriadne zmätená, a tak sa chtiac-nechtiac necháva unášať vírom dospievania a nechce byť predsa nikomu na smiech. Na jednu stranu mi jej bolo ľúto, no zároveň si za tie svoje "zážitky" mohla aj sama. Každopádne, zaujímavá sonda do života neskúsenej dievčiny, ktorá nechce zostať pozadu. 4* ()

Galéria (28)

Zaujímavosti (6)

  • The Guardian pochválil režisérku: "Walkerovej vedenie tonálneho rozsahu filmu je pozoruhodne sebaisté: obraz je plachý, temperamentný a veľmi zábavný, no zároveň znepokojujúci a mrzutý." (Arsenal83)
  • Variety popísal, že výkon Mii McKenna-Bruce je "hviezdny" a že film „nakreslil mínové pole sexuálnej výchovy a súhlasu pre generáciu po #MeToo s precíznosťou v nejednoznačnostiach, ktorá zoberie dych nielen rovesníkom hlavných postáv, ale aj starším". (Arsenal83)
  • Molly Manning Walker dostala nápad na film na základe vlastnej skúsenosti, keď ako tínedžerka videla na dovolenke muža, ktorý mal v bare verejne orálny sex: "Vtedy som začala písať. Strávili sme nejaký čas v Malii robením výskumu. Naozaj sme sa snažili... zapojiť do skutočného života a toho, čo sa tam dialo. Potom sme urobili niekoľko workshopov, kde sme sa rozprávali so 16-ročnými a odhalili ich koncept sexuálneho súhlasu a bolo dosť divoké, čo z toho vzišlo." (Arsenal83)

Súvisiace novinky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (viac)

36. Evropské filmové ceny ovládla Anatomie pádu

36. Evropské filmové ceny ovládla Anatomie pádu

10.12.2023

V sobotu 9. prosince proběhl v Berlíně 36. ročník slavnostního předávání Evropských filmových cen, které každoročně pořádá v Německu sídlící Evropská filmová akademie. Vítězným snímkem večera se bez… (viac)

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (viac)

Byly rozdány Zlaté palmy v Cannes

Byly rozdány Zlaté palmy v Cannes

27.05.2023

76. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému závěru a nastal tedy čas, aby byly rozdány Zlaté palmy. Hlavní ocenění prestižního festivalu díky rozhodnutí poroty, jíž… (viac)

Reklama

Reklama