Vlak hrůzy

(neoficiálny názov)
  • Kanada Terror Train (viac)
všetky plagáty

V prvním ročníku studia na koleji se Alana Maxwell (Jamie Lee Curtis) stala jednou z hlavních aktérek krutého kanadského žertíku, po kterém jejich spolužák Kenny skončil nadobro za vraty blázince. Po třech letech spolužáci oslavují ukončení studia maškarním bálem během jízdy v pronajatém vlaku. Očekávaná zábava se však nekoná. Mezi účastníky je nelítostný vrah používající převleky svých obětí, jejichž počet velmi rychle roste. Spolužáci se zoufale snaží odhalit jeho totožnost... (kosta73)

kosta73

Velmi pomalý rozjezd vystřídá zhruba od půlky svižný, i když ničím výrazně nevybočující dobový slasher s povedeným koncem. Jamie Lee Curtis standartně krásná. Lepší průměr. ()

Han22

Začátek je učebnicový příklad toho co mě většinou štve na slashrech (nových i starých) - dlouhý nudný rozjezd, pitomé postavy (tohle měli být budoucí doktoři?) a ještě k tomu vraždy mimo obraz. Naštěstí Spottiswoode není úplně špatný režisér, Jamie Lee Curtisová si svoje odehraje bez problémů, mladičký David Copperfield (jeho jediná role ve filmu) předvádí fantastické kouzla. A hlavně film na konci nabere konečně spád a posledních cca 15-20 minut je opravdu špičkových. Takže s přivřením očí ty tři hvězdičky dám. ()

asanakis

Klasickej příběh, kdy psychopat vraždí studenty, bere si jejich masky, což je celkem dobrej nápad za předpokladu, že zabiják bude za něco stát a půjde z něj hrůza, nebo bude mít alespoň nějakej styl. Tento zabiják však moc nápadů nepobral a svoje oběti vraždí takovým způsobem, že záběry ve zprávách na Nově obsahují víc násilí, než se v jeho mysli kdy objevilo, takže ani jeho oběti nezažívají příliš zděšení před svou smrtí a divák tak spíš sleduje víc záběrů projíždějícího vlaku a kouzelníka, jež v něm baví potencionální mrtvoly. A příčina smrti vrahounka je tak stupidní, že i ufouni v posledním Indiana Jonesovi byli úchvatní. ()

jurasino

Velice oddychový a zábavný slasher. Jak název napovídá, odehrává se to ve vlaku a od začátku se buduje dobrá atmosféra, vlastně ani nevím kdo to vraždil, prostě pohoda, skvělá Jamie Lee Curtis ()

aLPaC

Kdo je vrah uhádne i malé dítě. Na to, že je ve vlaku minimálně tak 50 lidí, na konci je Jamie Lee vlastně neustále sama, i když běhá všude možně. To a další jsou kiksy, která často ke slasheru patří, kór v ranných 80´s. Ale já mám pro tenhle subžánr prostě slabost a i přes nedostatky, které jsem vyjmenoval mě Terror Train velmi bavil a o to tu přece jde. Jamie Lee jako "Scream Queen" je skvělá. Její předzávěrečný souboj s vrahem určitě potěší, stejně jako mladý David Copperfield. Mimochodem ten na ty svoje kouzla musel určitě sbalit pěknou spoustu holek. Ale abych to uzavřel, je to tak na hraně mezi třema a čtyřma, ale vzhledem ke zdejšímu nízkému hodnocení jdu výš. ()

Teardown

Je to sice prachobyčejný slasher s tlupou přihlouplých školáků, nicméně má po chvilce skvělé grády a hlavně to krásné, stísněné prostředí vlaku, který si to ledovou nocí šine neznámo kam. Jo, já měl už od malička pro vláčky a strašidelné příběhy slabost:) ()

SkyCaptain

Tento film nejdříve diváka ukolébá svojí pohodovou (a vatou nacpanou) první hodinou. V poslední třetině snímku ovšem přichází několik na poměry 80s slasherů extrémě povedených a nervydrásajících scén, které vážně stály za to. Třeba i jenom díky nim stojí za to se na film kouknout, když už ne kvůli krásné Jamie Lee či kouzelníku Copperfieldovi. ()

Hapretor

Zabaví, neurazí. On už tehdy David Kaprfilé měl kouzelnické choutky a vypadal jako pavouk, trochu slizký. Curtis je dobrá herečka a hezká je taky. Na uspání ideální. ()

JimiH

Výborný gimmick v podobě vrahova střídání převleků i solidní matení diváka, který očekává přímočarý slasher. Velká škoda, že právě gore scény jsou spolu jednou ze slabin snímku. Jamie Lee Curtis a závěrečné čtvrthodince ovšem nelze nic vytknout. ()

Alexandre

Průměrná jízda, která se pomalu rozjíždí, postupem času však přituhuje a napětí stoupá. Místy baví, místy nudí, ale cením si takových perliček jako je Jamie Lee Curtis, David Copperfield či vraždění a nahánění ve vlaku. Konec to podtrhnul. 5/10 ()

beso74

Helloween vo vlaku, natáčaný kvôli šetreniu v Kanade, má všetko to, čo má mať dobrý slasher, skupinku spočiatku nič netušiacich obetí, zlý skutok z minulosti vracajúci sa ako bumerang, vraha v maske, ktorého identitu nie je vôbec ľahké uhadnúť a vrieskajúcu J.L.C. Ako bonus klaustrofobicke prostredie vlaku a Hokus pokus man v podaní mladučkého Copperfielda. Výsledkom je solídne vygradovaný film, ktorý aj tým pomalšie mysliacim vysvetlí, že ak ste komusi kedysi vyparadili nejaký krutý žart, spraviť párty v maskách je posledná vec, ktorá by vás mala napadnúť, pretože v opačnom prípade to bude posledná vec, ktorú spravíte. Najväčším kladom filmu je schopnosť utajiť identitu vraha takmer do poslednej chvíli. A to sa príliš veľa filmom nepodarí... ()

magu

Logika amíckych tínedžerov rovná nule. Úbohosť tvorcov, keď musia opakovať 3x ten istý prejazd vlaku. Reklama na Davida Copperfielda. Atmosféra celkom skľučujúca v tesnom priestore. Po železničnej stránke nie je čo vytýkať. Ale pozor! Neserte panicov!!! ()

moviefan4

Čistý priemer ktorému k lepšiemu hodnoteniu nepomohla ani Curtis. Dej filmu plinie v celkom fajn hororov on duchu a slušnom tempe. Charaktery sú dobré spracované ale malo to jeden zásadný problém a to to ze som si ani jeden z nich neobľúbil a tým pádom mi bolo jedno kto zomrie. Príbehu čo sa týka boli od začiatku jasne kto bude vrah ale jeho identita bola dobre schovaná, zato palec hore. Ale to co u mňa pochovalo zvyšnú nádej v s plnohodnotný horror bola finálna scéna ktorá bola tak zla až mi pokazila celý film. Za mňa teda priemer ktorý hororového fanúšika neurazí ale zato ani nenadchn. Škoda toho. ()

Zupan_

Ďalší Slasher kúsok s výbornou mladou Jamie Jee Curtis. Film má dosť temný look a veľmi dobrú atmosféru ktorú dotvára vlak preplnený študentmi v ktorom sa film odohráva. Každý vozeň ponúka niečo iné párty, spiace vozňe ,a dokonca aj kuzelnicke predstavenia s Copperfieldom... Vraždy samotné sú veľmi priemerné ale film baví a ktomu vrah zakaždým mení masky. Filmu dost dopomáha rok vzniku keďže vyšiel v čase zlatej éry Slasherov, vrámci žánru určite nadpriemer. ()